(צילום: דני מרון)
(צילום: דני מרון) | צילום: ספורט 5
שטקוס יחזור לעמוד בין הקורות (אלן שיבר)
שטקוס יחזור לעמוד בין הקורות (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

כפי שפורסם בערוץ הספורט: תחנה חדשה לעדן שמיר. הקשר בן ה-24 חתם היום (רביעי) ל-3.5 שנים בסטנדרד ליאז'. ע"פ מקורות בבלגיה, ב"ש תקבל תמורתו סכום של כ-1.8 מיליון יורו. המנהל המקצועי של הקבוצה, בנג'מין ניקז, נטש את מחנה האימון שלה בספרד על מנת לצפות בקשר בישראל, וסגר איתו על הסכם ארוך טווח, כששכרו של הקשר יהיה 300 אלף יורו לעונה, לא כולל מענקים. שמיר ילבש את הספרה 15, מאחר שהמספר 18, אותו הוא היה רגיל ללבוש עד כה, נתפס על ידי שחקן אחר.

ליאז', אותה מאמן היום שחקן העבר מישל פרודהום, היא מועדון פאר עם לא פחות מ-10 אליפויות ו-8 גביעים בבלגיה, כמו גם זכייה אחת בגביע המחזיקות האירופי בעונת 1981/82. כרגע, ליאז' ממוקמת חמישית בטבלה הבלגית, מרחק 14 נקודות מהמוליכה קלאב ברוז'.

במקביל, הפועל באר שבע בדריכות שיא לקראת משחק שמינית גמר גביע המדינה נגד מכבי נתניה מחר. אחרי פיטוריו של ברק בכר והיכולת הרעה בליגה, שסיימה את מאבק האליפות עבור המועדון מוקדם מהצפוי, האדומים יעלו לכר הדשא כשהם יודעים שרק ניצחון ישאיר להם סיכוי לתואר העונה.

בינתיים המתח והלחץ בב"ש עושה את שלו. הקשר הפורטוגלי ז'וסוואה כעס על הביקורת בעילום שם נגדו, שפורסמה בערוץ הספורט. השחקן שוחח בנושא עם אנשי הקבוצה ועל פי אותם גורמים התלונן בפני הצוות המקצועי על חוסר כבוד. "הוא יצטרך להתמודד עם ביקורת", אמרו כמה מהשחקנים, "הסטטיסטיקה לא משקרת. תראו כמה נקודות השגנו איתו וכמה בלעדיו".

מבחינה מקצועית, יוסי אבוקסיס ימשיך עם אותה חוליית התקפה למרות ההפסד והתצוגה ההתקפית החלשה נגד הפועל רעננה. בחלק ההגנתי, אבוקסיס יחזור למערך אליו היה רגיל בבני יהודה, שלושה בלמים, בשל היעדרותו של לואי טאהא שנטש את האימון עקב פציעה, כמו גם מיגל ויטור ובן ביטון שלא ישחקו בגלל כרטיסים צהובים. שון גולדברג ומרואן קבהא יפתחו כבלמים לצד עמית ביטון, וגם דוד קלטינס עשוי לפתוח. שטקוס יפתח במקום לויטה בין הקורות.

"זה משחק שאין ממנו דרך חזרה וכולם מבינים את המשמעות שלו", אמרו במועדון. אבוקסיס סימן את המפתחות של נתניה והזהיר מפני גבי קניקובסקי והכניסות של רועי קהת לעומק מקו שני. בנוסף, המאמן מצפה למשחק מהיר יותר בהתקפה. "נגד רעננה עמדו עשרה שחקנים מאחורי הכדור. נתניה קבוצה שתוקפת ונותנת לשחק כדורגל, יהיה משחק שונה לגמרי", אמרו בקבוצה.

הרכב משוער: ארנסטס שטקוס; אור דדיה, שון גולדברג, מרואן קבהא, עמית ביטון, אורן ביטון; נאור סבג, ז'וסואה רמזי ספורי (דוד קלטינס); נייג'ל האסלביינק (דוד קלטינס), בן שהר.