המסע התחיל. הנבחרת נחתה באוסטריה (צילום: ספורט 5)
המסע התחיל. הנבחרת נחתה באוסטריה | צילום: ספורט 5

עזבו מזג אוויר חם, ונחתו למזג אוויר חם לא פחות. נבחרת ישראל הגיעה היום (ראשון) לאוסטריה, שם תקיים מחנה אימונים של מספר ימים, לפני שתמריא לבוסניה למשחק מול הנבחרת של אדין דז'קו ו-ודאד איבישביץ' במסגרת קמפיין מוקדמות יורו 2016.

הלחות היתה במרכז קבלת הפנים של הנבחרת, מה שאפשר לומר פחות על מערך האבטחה. כיוון שלא מדובר במשחק רשמי, המשטרה המקומית לא מאבטחת את האורחים מישראל, שהגיעו עם שני מאבטחים מהארץ. מי שלא יצא עם הנבחרת הוא שלומי אזולאי, קשר בית"ר ירושלים, ששוחרר עקב מתיחה בשריר הארבע ראשי.

השחקנים, שהתאמנו בבוקר שלפני הטיסה, התלוננו על עייפות לאחר שעשו גם דרך ארוכה באוטובוס משדה התעופה. בשל כך, אלי גוטמן החליט לבטל את אימון הבוקר. הנבחרת תערוך אימון ערב, שיהיה למעשה הראשון שלה במחנה באוסטריה.

עומר דמארי לקח פיקוד בכל הנוגע להווי ובידור, ושיתף את חבריו לנבחרת בסיפורים על קטאר, לשם הגיע עם קבוצתו רד בול לייפציג בחודש ינואר האחרון. דמארי סיפר על הוויזה המיוחדת שהוציאו לו לטובת הנסיעה, שלצערו גם כללה פציעה באחד האימונים בנסיכות.

מרציאנו. יפתח בשער? (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
מרציאנו. יפתח בשער? (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

גוטמן עדיין לא החליט

ממלא מקום יו"ר ההתאחדות לכדורגל, תמיר גילת, יצא כראש משלחת ובנבחרת התלוצצו כשאמרו שאין סיכוי להפסיד מאחר שבשני משחקי החוץ שנערכו עד כה, גילת היה ראש משלחת ובהם ניצחה הנבחרת פעמיים את קפריסין ואנדורה. לפני הנסיעה קיבלו השחקנים תדריך ביטחוני מקיף. בשל העובדה כי בוסניה נחשבת למדינה מוסלמית התבקשו השחקנים שלא לצאת מהמלון ללא אישור ולהקפיד שלא ללבוש את המדים הלאומיים ביציאה מהמלון. "זהו תדריך שאנחנו עוברים לפני כל נסיעה", אמרו במשלחת, "לא לוקחים סיכון".

המאמן אלי גוטמן עדיין לא סגור על המערך וההרכב, אבל גם אם יחליט לפתוח עם שני בלמים, רמי גרשון, אלוף בלגיה הטרי, יפתח על חשבונו של איתן טיבי. הקפטן טל בן חיים ירשום ביום שישי הקרוב את הופעתו ה-86 במדי הנבחרת ויעבור את אמיר שלח בדרך למקום הרביעי בכל הזמנים. "בכושר שהוא נמצא ואיך שהוא שומר על עצמו ומתייחס למקצוע, זו רק שאלה של זמן עד שיעקוף את כולם", אמר גורם בנבחרת.

שיר צדק, שסבל מרגישות בשריר האחורי, טופל במהלך סוף השבוע על ידי הפיזיותרפיסט לירן ליפשיץ וד"ר מרק רוסנובסקי ובצוות הרפואי עדכנו כי ישנו שיפור.

''יש טבלה שבה רואים את האמת, זה אכן משחק שיכריע הרבה'', אמר ביברס נאתכו. ''המשחק בסמי עופר היה משחק שקורה פעם ב.. וצריך להתכונן כמו לכל משחק. אם ניכנס ללחץ ונגיד שאין דרך חזרה, אולי גם נשחק ככה וזה לא טוב. צריך לבוא מוכנים כי כבר ראינו שאנחנו מסוגלים, לכן צריך להגיע מרוכזים ואני מאמין שיהיה בסדר".

בהמשך, התייחס לגבי המשחק נגד ווילס. ''באנו בעמדה שחשבנו שננצח ושאנחנו כבר ביורו, וזאת הייתה טעות שלנו השחקנים ונצטרך לתקן את זה. אי אפשר לדעת מה יהיה - היום אני יכול להגיד ניצחון, תיקו או הפסד, אבל נראה איך המשחק יתפתח".

''אני חושב שזה משחק קריטי עבור הנבחרת, תוצאה טובה יכולה לקרב אותנו למטרה'', הוסיף דור מיכה. ''אנחנו מגיעים למשחק לא במטרה להוציא תיקו אלא במטרה לנצח. לשחק מול נבחרת חזקה כמו בוסניה ועוד בבית שלה, כמעט כל נבחרת שתגיע היא האנדרדוג. אנחנו אנדרדוג אבל כבר הוכחנו בבית שאנחנו יכולים להתמודד עם הנבחרת הזאת ואני מאמין שיהיה בסדר. הזימון שלי הוא לא תשובה לגיא לוזון. עברו כבר שנתיים מאז ואין קשר אחד לשני. אני מאד שמח שאלי נתן בי אמון והזמין אותי וזה כבוד בשבילי להיות חלק מהנבחרת".

אפרופו גוטמן הוא הדגיש לשחקנים שוב שהמשחק בזלזניצ'אר יהיה שונה לגמרי ממה שהיה בסמי עופר. "אנחנו אנדרדוג, שלא תחשבו אחרת, כי ראינו מה קרה לנו מול וויילס", הזהירו בצוות המקצועי את השחקנים.

כל שחקן יקבל 1,000 יורו לטיסה כדמי כיס כפי שנקבע בתחילת הקמפיין בפגישה בה השתתפו ערן זהבי, טל בן חיים ואליניב ברדה עם יו"ד ההתאחדות לכדורגל עופר עיני.