מאות אוהדים צהובים שחורים הגיעו היום (שבת) לאירוע ההשקה של עמותת אוהדי מכבי נתניה שנפתחה לפני כחודש. בעמותה החליטו לקיים אירוע בסגנון הייד פארק כאשר כל אוהד יכול לעלות לדוכן הנאומים ולומר את שעל לבו.

לפני חודש וחצי הוקמה עמותת אוהדי הקבוצה על ידי מספר אוהדים שרופים, שהחליטו להקים ארגון מסודר שייצג את כלל אוהדי מכבי נתניה. עמותת האוהדים חרטה על דגלה בין היתר את חיזוק הקשר בין הנהלת המועדון לקהל, השבת הקהל ליציעים, תרומת האוהדים לקהילה וכן בניית דור העתיד של הקהל.

מנחה האירוע, טל ברמן,  פתח את מסכת הנאומים ואמר: "אירוע ראשון מסוגו בארץ. אני מקווה שבמקומות אחרים ילמדו מהרעיון הזה".

אלי נוף, מראשי העמותה: יש לנו חלום וחזון. נחזיר את מכבי נתניה להיות אחד מחמשת המועדונים המובילים בארץ. נחזיר את הקבוצה לקהילה וזהו החזון שלנו. באירוע הבא שלנו יגיעו אלפי אנשים. העמותה תהיה האוזן הקשבת לכל אוהדי הקבוצה באשר הם. נעבוד בשיתוף פעולה עם הנהלת המועדון שעושה ימים כלילות ונשמש כגשר בין האוהדים להנהלה. אצלנו אף אחד לא מקבל משכורת וכולם עושים את עבודתם בהתנדבות. בשבילנו, אין יותר חשוב ממכבי נתניה בעולם".

גיל לב ובלדב. הופכים לבעלים (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
גיל לב, ברמן ובלדב בארוע השקת העמותה (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

נשיא מכבי נתניה, גיל לב, ייצג את המועדון ואמר: "אנו שמחים שפגשנו אנשים טובים באמצע הדרך. התפקיד שלכם האוהדים הוא ליצור אווירה טובה יותר במגרשי הכדורגל. אני חושב שניתן לעשות דברים אחרת ולמגר את האלימות מהמגרשים. אנחנו נתמוך בעמותה באופן מלא".

אחד מאוהדי הקבוצה, משה שוורץ, שהגיע לאירוע מעפולה: "אני קורא לאוהדים להצטרץ לעמותה. יש שחקני בית רבים בדיוק כמו בשנות הזוהר של הקבוצה בה היא לקחה תארים. אני מפנה שאלות להנהלה: מדוע אין מבצעי מנויים לילדים? כמעט בכל משחק חסרים בקופות כרטיסי נוער. מדוע אין חנות מזכרות של הקבוצה? הרי בעבר היו".

אוהדי נתניה. קיבלו הזדמנות לומר את אשר על ליבם (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי נתניה. קיבלו הזדמנות לומר את אשר על ליבם (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

אוהדת וותיקה של המועדון, נילי רוזנטל: "אני אוהדת של הקוצה כבר יותר מ-50 שנה. הדוחק בכניסה למגרש הוא בלתי נסבל. שירותי הנשים באצטדיון לא ניתנים לשימוש ואני מאמינה ששיפור תנאים אלה ימשכו נשים רבות למגרש".

גיל לב השיב לאוהדים: "החלטנו ללכת בדרך של מנוי זול מאד, כי אוהד שקרוב לקבוצה צריך לקנות מנוי. החלטנו על מכירה של כרטיסים במחיר אחיד, כי ישנה בעיה שלא ספסרות שלא ניתן לפתור. במשחקים הגדולים החלטנו על מחירים על פי סקטורים, כאשר בדרך כלל כרטיסי הנוער נמכרים במלואם במכירה המוקדמת. בנושא השירותים, הגברת צודקת. החלטנו להעמיד שומר בכניסה לשירותים כדי שרק נשים יוכלו להכנס לשם".

גיל לב (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
גיל לב. ענה לאוהדים במקום על שאלותיהם (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

הארגון המתחרה של העמותה, ארגון האולטרס, החל להפגין אל מול דוכן הנואמים והשמיע קריאות גנאי כנגד הנהלת הקבוצה. גורם במועדון אמר על קריאות הנגד: "חברי ארגון זה היו מקבלים בעבר מאנשים שכבר לא נמצאים במועדון כרטיסי כניסה חינם למשחקים. כיוון שאנחנו לא נותנים להם הזמנות למשחקים הם קוראים נגדנו.