בזמן שכולם עסוקים בהכנות של מכבי תל אביב לקראת העונה הבאה, במועדון מקרית שלום משתדלים להתעסק בדבר אחד - הכרטיס לאירופה. במכבי ממשיכים בהכנות לקראת המשחק מול הפועל ב"ש בשבת שיינעל את הסיבוב, כשכל תוצאה מלבד ניצחון עלולה להוריד את הקבוצה אחרי הקיזוז למקום הרביעי ולמנוע ממנה את יתרון הביתיות במשחק מול עירוני ק"ש, שעשוי להיות קרב ישיר על הכרטיס לליגה האירופית.

חלוץ הקבוצה, אלירן עטר, סובל מכאבים בגבו, לא התאמן היום, קיבל טיפולים והוא בספק רב למשחק בשבת. מלבד זאת, מספר שינויים צפויים להיערך בהרכב הצהובים בשבת כאשר סאבו פאביצ'ביץ' צפוי לשוב על חשבונו של קלמי סבן ולשחק לצידו של ריף פרץ המצוין, שזכה למחמאות על יכולתו בשבת האחרונה. ג'יבריל סידיבה הפצוע לא יהיה כשיר למשחק וגל אלברמן יפתח במקומו בקישור האחורי.

לצידו יהיה ניתן למצוא את מושיקו לוגסי שעשוי לפתוח על חשבונו של גיז'רמו ישראלביץ'. עוד קשר צעיר בתמונת ההרכב הוא דור מיכה, הצפוי לשוב ולהתאמן עם הקבוצה אחרי שהיה שותף למשחקי האימון של נבחרת הנוער, אולם לא ברור אם יהיה בהרכב או שדימיטאר רנגלוב יפתח במקומו.

במסיבת עיתונאים שערכה הבקבוצה לקראת המשחק בב"ש, התייחס המאמן מוטי איווניר למאבקים הקרובים ולמצב הקבוצה: "המשחק לא יקבע אבל זה בהחלט משחק שיכול לעזור לנו להתמודד אחר כך בצורה נוחה יותר על המקום השלישי, אם ננצח ביום שבת ונסיים במקום השלישי נשחק בפלייאוף חמש פעמים בבלומפילד".

איווניר עם סטרול ומלול ברקע. &" (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
איווניר עם סטרול ומלול. מחכה לב"ש (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

על כך שהשחקנים הישראלים בלטו ב-2:2 מול מכבי פ"ת ולא הזרים אמר: "זה לא משהו שהיה מתוכנן, לאור היכולת שהקבוצה הציגה בתקופת ההפסדים, היה צריך לעשות שינוי. ביום שבת נהנתי לראות את ההרכב, אם הם ימשיכו כך הם ישחקו. נהנתי בגלל שהם שיחקו טוב ולא בגלל שהיו אלה ישראלים".

על ב"ש אמר: "באופן עקרוני אנחנו לא אמורים להתעסק בצרות של היריבה אלא באלה שלנו. המשחק הזה חשוב לנו, נכון שזה חשוב גם לב"ש בגלל התחתית. אבל לנו זה חשוב לסיים במקום השלישי ואנחנו חושבים רק על עצמנו".

מוטי איווניר, חנן אזולאי (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
מוטי איווניר וחנן אזולאי. &"רוצים לראות קבוצה שתתן את הכל&" (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

על ההמשך אמר: "הקבוצה שאני והבעלים רוצה לראות זה קבוצה שעולה כל שבוע ונותנת הכל, עם הקרבה ותשוקה. רוצים שהקהל שהולך הביתה יהיה גאה בשחקנים גם אחרי הפסדים. מי שיהיה טוב ישחק. לפי ההרגשה האישית שלי לא יהיה רכש בומבסטי כמו לפני העונה הזאת".

גם קשר הקבוצה, דור מלול, ששב להרכב בשבת, דיבר במסיבת העיתונאים והתייחס לכך שהוא לא מצליח לשמור על יציבות בהרכב: "תמיד זה יותר תלוי בשחקן מאשר במאמן, אמנם זה המאמן מחליט, אבל אתה צריך להראות מה אתה יכול וכמה אתה רוצה. מה שהיה לפני שנתיים שלוש לא רלוונטי".

על השאלה אם גם בעונה הבאה הוא יישאר במכבי, כשלא מובטח לו מקום בהרכב, אמר: "אני ארצה לתת את כל מה שיש לי למכבי, זה מועדון שגדלתי בו ואני אוהב אותו".

"אני מאד רוצה את זה", השיב לשאלה מתי תגיע הפריצה הגדולה שלו. "לא יודע אם משהו עוצר בעדי. אולי זה שאלה של הכוונה ושיפשוף, אני מאוד רוצה לשחק, מאוד רוצה לפרוץ, מאד נחוש לזה ואני מאמין שזה יגיע".

דור מלול. &"מאז מכבי פ&"ת אנחנו במגמת עלייה&" (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
דור מלול. &"מאז מכבי פ&"ת אנחנו במגמת עלייה&" (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

על התחושות בעקבות העובדה שחזר לשחק בשבוע שעבר לעומת השבועות שראה את הקבוצה מהיציע הוסיף: "קודם כל, לשחק שוב זה הרגשה מדהימה. לראות את האוהדים שבאים גם אחרי הרבה אכזבות זה מחזה מאוד יפה. לגבי זה שישבתי ביציע, אני לא אשקר, לשחקן זה הדבר הכי כואב, זה מאכזב ויכול להוביל למרמור. אני רוצה לקחת את הצד החיובי, להתאמן קשה ורק ככה להגיע הכי גבוה".

אם חש בשבוע שבעבר שהקבוצה חסרת ביטחון והאם החמצת הפנדלים הייתה דוגמא לכך אמר: "אני חושב שהפנדלים זה ממש עניין של חוסר מזל, גם אלירן וגם מאור שחקנים מצויינים, סך הכל המשחק החזיר לנו את השמחה, לא הצגנו את המשחק שאנחנו צריכים ויכולים להציג, למען האוהדים ולמען עצמנו, סך הכל מאז מכבי פ"ת אנחנו במגמת עלייה".