רן ברקוביץ´. רוצה להיות כמו אבא
רן ברקוביץ´. רוצה להיות כמו אבא | צילום: מערכת ONE

ברקוביץ'. מה כבר לא אמרו וסיפרו על השם הזה בכדורגל ובכדורסל הישראלי. שם עם כל כך הרבה כבוד, שם כל כך מחייב. מסתבר שגם בג'ודו השם ברקוביץ' אומר משהו. במשך למעלה מעשור היה יוסי ברקוביץ' מכפר סבא אלוף ישראל, אבל את האהבה לחליפה הלבנה הוא לא הצליח להנחיל לבנו, רן שהעדיף את הדשא והכדור.

ברקוביץ' הצעיר (18) הוא שחקן הרכב לכל דבר בקבוצת הנוער של הירוקים מהשרון אך הוא נמנה באופן קבוע עם סגל הקבוצה הבוגרת של תומר קשטן. אבא יוסי עוד ניסה להעביר אותו אימוני ג'ודו, אבל רן הרגיש שעדיף לו למסור מאשר להפיל מישהו על המזרן.

"התחלתי להתאמן עם אבא בג'ודו אבל הוא שם לב שאני מעדיף כדורגל. הלכתי עם אבא למבחנים עברתי אותם בהצלחה ומאז אני בכדורגל".

הוא פתח בהרכב בכל המשחקים עד כה ובמחזור הראשון אף התכבד לכבוש שער (היחיד שלו העונה עד כה) בניצחון 1:2 מול הפועל ראשון לציון בחוץ.

המודל לחיקוי של ברקוביץ' הצעיר הוא אביו יוסי, והמטרה היא כמובן להצליח בתחום הכדורגל לא פחות מאשר אביו הצליח בג'ודו: "אבא הוא החבר הכי טוב שלי הוא תמיד מספר לי איך הוא הגיע למעמד של אלוף. אני שואף להגיע רחוק כמוהו, לכוון הכי גבוה שאפשר".

תומר קשטן. עובר להפועל הרצליה (יניב גונן)
תומר קשטן (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

על שאיפותיו המקצועיות אמר הבלם: "השאיפה שלי היא להגיע לנבחרת, אני רוצה לשחק בליגת העל וכמובן לצאת לאירופה. בארץ הייתי שמח לשחק במכבי חיפה זו קבוצה גדולה ואני מאמין שהיא תיקח את האליפות".

"טל בן חיים הוא בלם גדול, אני מאוד אוהב את הפיזיות שלו. אני אוהב שהוא לא דופק חשבון לאף אחד על המגרש. רואים שהוא עובד קשה ובזכות זה הוא כבר לא בליגה שלנו".

בן חיים והאנט (GettyImages)
בן חיים והאנט (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

חוץ מהאימונים עם הקבוצה ברקוביץ' שומר על אורך חיים ספורטיבי: "אני מתאמן כל יום בחדר כושר, רץ עם אבא שלי שהוא גם המאמן כושר שלי ועובד בעיקר על זריזות כוח ומהירות".