דווקא לאחר התצוגה הטובה ביותר שלה העונה ב-0:5 המרשים על סטיאווה בוקרשט, הובסה מכבי חיפה 3:0 מול קרית שמונה וקיבלה תזכורת כואבת על מצבה העגום בליגת העל.

בחדר ההלבשה של מכבי חיפה השחקנים ישבו שפופים כאשר ברקע נשמע קולם של יניב קטן, תמיר כהן ואייל משומר שאמרו:  "זה לא יכול להיות שינראה ככה, אסור לנו כקבוצה לשחק בצורה כזאת, זו היתה בושה".

נשיא המועדון, יעקב שחר, נכנס לחדר ההלבשה ולא שוחח עם השחקנים. שחר נראה משוחח ביחידות עם אלישע לוי כאשר ככל הנראה הביע את אכזבתו הגדולה מהיכולת של השחקנים.

הבעלים של קרית שמונה, איזי שרצקי הרגיע בסיום המשחק 50 אוהדים של חיפה וביקש מהם להיות סבלניים עם אלישע לוי. לאחר השיחה הם מחאו כפיים לשרצקי.

מאמנה של מכבי חיפה, אלישע לוי, אדם מתון ושקול לרוב לא יכל להסתיר את האכזבה שלו מהתבוסה הביתית: "אני לא זוכר תצוגה כזו, אני חושב שלפני כמה ימים עשינו הכל כמו שצריך מול סטיאווה והפעם היה ההיפך. אם נראינו כמו שנראינו אז נכשלנו. בכדורגל כל משחק הוא אחר, ידענו שקרית שמונה תשחק לעומק. אחרי ה-2:0 איבדנו את הביטחון לחלוטין, קשה לחזור מ-2:0 עם תשעה שחקנים. מהתחלה לא שיחקנו טוב. ראינו רק קבוצה אחת על המגרש שהמשיכה וכבשה את השלישי.         

אי אפשר לחשוד בשחקנים שהם לא רוצים, אני חושב שהיום קרית שמונה הכניעה אותנו, הם עשו את המשחק קל עבורם. אני יכול רק להצטער על התצוגה הזו. בכדורגל זה לפעמים קורה. צריך לבוא ולנתח ולראות מה שקרה, אנחנו מתביישים בתצוגה הזו".

אלישע לוי (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
אלישע לוי מאוכזב מול קרית שמונה (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

על הקריאות של הקהל אמר אלישע לוי: "אותם אנשים שצעקו היום נגדנו ראינו אותם שמחים אחרי סטיאווה כי כשמנצחים אז כולם שמחים אבל כמשפסידים ככה אז כולם מתאכזבים. איכזבנו את כל הקהל שלנו אבל אי אפשר להאשים את השחקנים בהפקרות. אנחנו צריכים להתמודד עם שתי המסגרות, יש קושי גדול גם פיסי וגם מנטאלי אבל זה לא מצדיק יכולת כזאת. המגרש היה מלא, הייתה לנו מוטיבציה אבל המשחק התפתח לא טוב מבחינתנו. בכל התקופה שלי היו פעמים שהיו לנו משברים וידענו לצאת מזה וגם הפעם נדע לצאת מזה".

תמיר כהן ועידן ורד (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
תמיר כהן ועידן ורד מאוכזבים בסיום (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

רן בן שמעון: "לא בנויים לאליפות, רוצים ליהנות"
מאמנה המאושר של קרית שמונה, רן בן שמעון אמר לאחר המשחק: "קרית שמונה לא נבנתה לאליפות. אנחנו רוצים ליהנות מהמשחק הזה ומהשבוע בכלל, השחקנים הצליחו להוציא מעצמם דברים טובים אחרי הרבה ביקורות רעות נגדם. אנחנו בתקופה טובה וזה כיף גדול. לא פירקנו את חיפה אלא ניצחנו אותם בעזרת הרבה מאד מחויבות של השחקנים. אני חושב שהמשחק ביום חמישי של מכבי חיפה הכניס בנו חשש קטן, אנחנו אוהבים מוטיבציה וחשיבה וזה מה שהיה היום. התוכנית עבדה יותר מדי טוב.

מגיע לשחקנים שלי שאפו גדול הם מביאים משהו מהלב והמוח. אני רואה כל משחק בליגה כמשחק גדול וכאתגר, ניצחון על מכבי חיפה ומכבי ת"א בשבוע יכול לתת משהו אבל גם לקחת, ונקווה שנדע לקחת מזה. כל משחק יהיה עבורנו קשה אבל כל משחק נוכל לנצח. אלישע עשה ניצחון ענק בחמישי והיום הלב שלי יוצא אליו מבחינה קולגיאלית, הוא מאמן ענק".

חלוצה של קרית שמונה, שמעון אבוחצירא נשאל אם האמין לפני המשחק שניתן לנצח את מכבי חיפה: "התכוננו טוב. ראינו את המשחק שלהם באירופה, הם שיחקו מצויין, הם קבוצה מצויינת. לא האמנו שנבוא לפה ונעשה 0:3 אבל אמרנו שנבוא וננסה להשיג תוצאה טובה. התכוננו כמו שצריך ואני שמח שיצאנו עם ניצחון, זה היה חשוב מאוד. החבר'ה הציגו יכולת טובה".

דגני וטוואטחה (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
דגני וטוואטחה בסיום ההפסד המשפיל (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

על שאיפות הצמרת אמר אבוחצירא: "קרית שמונה תמיד מכוונת לצמרת, אני שמח שניצחנו, זה נותן לנו המון ביטחון. צריך לתת פה קרדיט לכולם, נתנו משחק הקרבה למען הקבוצה והמועדון וזה מה שחשוב".

בולייאט (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
בולייאט המום (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

אבוחצירא אף חיזק את טענתו של מאמנו כי הקבוצה לא בנויה לזכייה באליפות: "אם המאמן שלי אמר דבר כזה בטח ובטח אני לא אגיד אחרת. נתכונן כל שבוע למשחק הבא, ניתן את המקסימום ונראה את מה שאחננו יודעים לעשות. נעבוד קשה ואני מקווה שנמשיך לדעת לרוץ".

והיה גם צד שמח בקרית אליעזר (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
והיה גם צד שמח בקרית אליעזר (שי לוי) | צילום: מערכת ONE