זה לא היה קל, אבל נתניה של ראובן עטר השיגה 3 נקודות בקופסה על חשבונה של סכנין, שלא הצליחה להפוך את הניצחון בשבוע שעבר לרצף והפסידה 1:0. בעקבות הניצחון התרחקו הצהובים לכדי 4 נקודות מבית"ר ירושלים שבמקום ה-11 בטבלה, בעוד סכנין נותרה מתחת לקו האדום, 3 נקודות אחרי הפועל פתח תקווה.

שלטונם של המארחים הורגש היטב במחצית הראשונה ורק מאיר כהן מנע מהם לכבוש יותר מאשר את השער הבודד של ניר נחום, שסיים מתפרצת היטב, לאחר שלא נשמר על ידי שחקני סכנין שהשאירו את שוערם בודד במערכה. בחצי השני של המשחק הקבוצה של דראפיץ' התעשתה והייתה קרובה לכיבוש, אבל אריאס המצוין השאיר את נתניה עם הנקודות ואת סכנין עם המחמאות.

לסכנין, שתפגוש בשבוע הבא את מכבי תל אביב הטעונה, מחכים שבועות קשים, במיוחד באם לא תתחזק במהרה.

הקבוצה של עטר לעומתה אמנם רחוקה ממאבקי התחתית, אבל המאמן המוערך מוזמן לשאול את עצמו, בשלב מתקדם זה של העונה, שאלות הנוגעות לעתידה של הקבוצה, שנראית כמסיימת עוד עונה בבינוניות משמימה.

נתניה חוגגת ניצחון קשה (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
נתניה חוגגת ניצחון קשה (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

דראפיץ': "מחפשים להתחזק בחלוץ"
"יש גם משחקים כאלה", אמר בסיום ראובן עטר. "מה שחשוב זה המשמעת והלחימה של השחקנים שהביאה ניצחון. הייתה עדיפות שלנו במיוחד במחצית הראשונה, בה השחקנים שלנו הפגינו יכולת גבוהה. אני מרוצה: בארבעת המשחקים האחרונים השגנו שני נצחונות, תיקו והפסד".

ראובן עטר. הזהיר את חניכיו מהפועל רמת גן (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
עטר (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

המאמן המאוכזב סלובודאן דראפיץ' אמר בסיום: "זה מאכזב להפסיד, במיוחד אחרי הניצחון של שבוע שעבר. אנחנו צריכים להתחזק כי החלק ההתקפי שלנו לא חזק במיוחד. אנחנו מחפשים להתחזק בחלוץ ונקווה שנעשה זאת בתקופה הקרובה. כמובן שלאחר השחרור של טל חן, שלא הסכים לישר קו עם ההנהלה, אנחנו נצטרך להתחזק גם בבלם וקשר אחורי. אני מאמין שסכנין לא תרד לבסוף ליגה, אבל אנחנו נצטרך להלחם עד סוף העונה".
מחצית ראשונה
1,500 הצופים בקופסה סבלו מצפייה בפתיחה רעה של שתי הקבוצות שהתקשו להגיע למצבי הבקעה.

רבע שעה מן הפתיחה הגיעו חניכיו של ראובן עטר לראשונה לשער של סכנין. ימפולסקי קיבל את הכדור ליד דגל הקרן והעביר אחורה לחן עזרא, שבעט היטב מקצה הרחבה, אך מאיר כהן המיומן איגרף את הכדור החוצה. שתי דקות לאחר מכן המשיכה נתניה לקחת את העניינים לידיים: מוגרבי העביר כדור טוב לדג'אני שהגביה לרחבה, סבע התרומם גבוה מכולם ונגח מעל לשער.

ניר נחום מול חלאילה (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
ניר נחום מול חלאילה (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

דקה 22: נתניה עולה ל-0:1. פיראס מוגרבי הלא מכוסה קיבל את הכדור בתוך רחבת סכנין, זיהה את ניר נחום מגיח בצד השני של ה-16 ושלח כדור רוחב מדויק. הקשר, שמצא עצמו פנוי לחלוטין, לא התקשה להכניע מקרוב את מאיר כהן שהופקר בעורף. 

הנתנייתים חוגגים. מחצית ראשונה צהובה (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
הנתנייתים חוגגים. מחצית ראשונה צהובה (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-37 איבד יא יא פטי כדור במרכז המגרש. החלוץ הנתנייתי דהר לשער יחד עם הקונגולזי, עבר אותו ושלח רוחב למוגרבי, שבעט גבוה מסף הרחבה. שתי דקות לסיום המחצית החזיר מוגרבי מסירה לדגני, שפרץ לרחבה ושחרר בעיטה לחיבורים, אך מאיר כהן, איש המחצית של סכנין, שוב הציל.

טל מעבי (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
טל מעבי (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

מחצית שניה
גם הדקות הראשונות של המחצית השניה התאפיינו באנמיות של שתי הקבוצות. הצהובים נראו כמסתפקים ביתרון, בעוד הקבוצה של דראפיץ' נראתה כמי שאינה מסוגלת לייצר שתי מסירות רצופות.

התסכול של סכנין החל לתת את אותותיו בדקה ה-70. באסם גנאיים תיקל בברוטאליות את פיראס מוגרבי. השופט אוראל גרינפלד שלף את הכרטיס הצהוב למגינת ליבם של אנשי נתניה, שדרשו את הרחקת השחקן. שתי דקות לאחר מכן ערבוביה ברחבת נתניה הגיעה לרגליו של קסום, שהסתובב יפה ושלח את הכדור החוצה.

קסום אחרי החמצה (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
קסום אחרי החמצה (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

האדומים נטלו את המושכות ורבע שעה לסיום התחיל הלחץ: בדקה ה-76 קסום פרץ בימין והעביר רוחב ללוזון, שהפציץ מ-16 מטרים אך נבלם אצל אריאס שזינק נהדר. השוער הציל שוב את קבוצתו גם לאחר בעיטת הקרן, אליה הגיע ראשון אבו ריא ולא הצליח לנצל את הרפיון בהגנת נתניה החולמנית.

מכבי נתניה: קרלוס אריאס, אוראל דגני, עומרי בן הרוש, ליאוניד קרופניק, טל מעבי, קובי דג'אני, פיראס מוגרבי, דלה ימפולסקי (עומר פרץ, 62), חן עזרא, ניר נחום ואחמד סבע.

בני סכנין: מאיר כהן, לואב כיאל, פטי יא יא, עלא אבו סלאח, מהראן אבו ריא, חאלד חלאילה, בסאם גנאים, יניב לוזון, לירן כהן (עוביידה זבידאת, 64), חמד גנאים ואחמד קסום.