הבלם הקרואטי רוברטו פונצ'ץ, חתם במכבי תל אביב לשנתיים הקרובות ואף הספיק להירשם בטופס הקבוצה, ויוכל להשתתף בשלב הבתים בליגה האירופית. כזכור, אתמול נראה היה שצירופו של הבלם בספק לאור דרישת קבוצתו הקרואטית לשלם דמי השבחה, דבר שלא היה מוסכם מראש מכיוון שההעברה הינה העברה חופשית.

בתגובה להחתמה, הבלם הצעיר אמר לאתר הרשמי של המועדון: "אני שמח לחתום במכבי תל אביב ומחכה כבר לאימון הראשון להכיר את שחקני הסגל. דיברתי עם איבן ראזיץ' ששיחק בעונת 2006/07 במועדון, יחד עם עוד כמה שחקנים קרואטים ששיחקו בישראל והם המליצו לי בחום גם על המועדון וגם על קהל האוהדים".

גם מגן מ.ס. אשדוד, רחמים צ'קול, עבר לשורות הצהובים, וזאת תמורת סכום של 350,000 דולר בנוסף לחלוץ הצעיר חאתם עבד אלחמיד, כפי שפורסם לראשונה ב-ONE.

מכבי ערכה אימון נוסף ללא המאמן מוטי איווניר, שנמצא בחופשה משפחתית מי שהעביר את האימון במקומו הוא המאמן גדי כרמלי, שגם קיבל את פניו של פונצ'ץ. הקוראטי ערך את אימון הבכורה ובקבוצה הביעו שביעות רצון מהחתמתו בתקווה שיביא חיזוק לקו האחורי במהלך העונה, שצפויה להיות רוויה במשחקים, גם בארץ וגם באירופה. 

מחר צפוי פונצ'ץ להשתתף במשחק האימון של הקבוצה מול בני לוד, ומי שעשוי להצטרף אליו יהיה  צ'קול, שצפוי להיות הרכש האחרון, לפחות עד חודש ינואר.

פונצ´ק עם החולצה הצהובה (האתר הרשמי של מכבי ת"א) (צילום: מערכת ONE)
פונצ´ק עם החולצה הצהובה (האתר הרשמי של מכבי ת"א) | צילום: מערכת ONE

צ'קול אמר לאחר החתימה במכבי ת"א: "זהו יום הכי מאושר, וגם אחד העצובים בחיי. אני עוזב בית חם בו העברתי את שש השנים האחרונות שלי. בהזמנות זו אני רוצה להודות לג'קי בן זקן, רפי נידם, ודודו דהאן, הסוכן שלי, שעזרו למהלך הזה לצאת לפועל, ולצמד המאמנים באשדוד שבאמת כל הזמן תמכו בי ועזרו לי להגיע לאן שהגעתי. עכשיו אני עם הפנים למכבי ת"א. אני גאה להצטרף למועדון הכי גדול בארץ, מועדון ששואף בכל שנה לזכות בתארים. אני אעשה את הכל על מנת להצליח שם".

דודו דהאן, סוכנו של רחמים צ'קול: "מכבי ת"א רוכשת את הזכויות המלאות על השחקן ומחתימה אותו לשנתיים, עם אופציה לשנתיים נוספות. בנוסף עובר ממכבי ת"א לאשדוד, חלוץ מוכשר בשם חאתם עבד אל חמיד ששיחק בשרלרואה הבלגית".

פונצ´ק (האתר הרשמי של מכבי ת&"א) (ONE) (צילום: מערכת ONE)
פונצ´ק (האתר הרשמי של מכבי ת&"א) (ONE) | צילום: מערכת ONE

דהאן המשיך: "אני חושב שכל הצדדים עשו עסקה טובה. אשדוד לא מנעו ממנו לשדרג את עצמה והקבוצה ממשיכה את דפוס הצעירים. כעת ניתן יהיה לתת את האופציה לאורי מגבו לשחק".

יוסי מזרחי וצ´קול. המאמן חתום עלהיותו מגן  (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
רחמים צ´קול עם יוסי מזרחי באימון האחרון (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

"אפשר לברך על המוגמר, אני מאוד שמח עבור השחקן שמשתדרג הן מבחינה מקצועית והן מבחינה כלכלית", הוסיף הסוכן.

רחמים צ´קול יושב וצופה מחבריו (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
רחמים צ´קול יושב וצופה מחבריו (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

מכבי מכרה 4,000 מיני מנויים לליגה האירופית
מכבי ת"א מכרה כבר למעלה מ-4,000 מיני מנויים למשחקי הקבוצה בליגה האירופית. שבועיים בדיוק לפני שמכבי תתארח באיסטנבול מול בשיקטאש במשחק הראשון של שלב הבתים בליגה האירופית, וגם בקרית שלום לא מתעלמים מהמתיחות בין ישראל לטורקים שעלתה שלב.

בקבוצה שמעו על האולטימטום שהגישה טורקיה לישראל ובו שר החוץ הטורקי דרש מישראל להתנצל על אירועי המשט בתוך 24 שעות ולא תנקוט טורקיה סנקציות נגד ישראל. במכבי ימשיכו לעקוב במתח אחרי ההתפחויות בנושא, כשלא ברור אם הטורקים אכן יטילו סנקציות מה ידרש מהצהובים כדי לאבטח את שהותם בטורקיה. כמו כן, לא ברור כיצד משרד החוץ ינהג ואם הוא יפרסם אזהרת מסע לטורקיה.