עדן בן בסט. הגיע לבקר את חבריו באימון (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
עדן בן בסט. החלוץ עדיין מתלבט (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

חלוצה של הפועל חיפה, עדן בן בסט, יחכה עד סוף השבוע עם ההחלטה האם לעבור לשחק בבבורוסיה מנשנגדלבאך או שיחליט להגיע לאלופה, מכבי חיפה. בחלוץ מעוניינות שתי הקבוצות והוא עצמו עדיין לא קיבל החלטה סופית היכן לשחק.

כפי שפורסם לראשונה ב-ONE, אתמול (ראשון) התקיימה פגישה חשאית בין נשיא מכבי חיפה, יעקב שחר, הסקאוט אלון חרזי והחלוץ. בפגישה אמר בן בסט לשחר: "אני רוצה מאוד לשחק באירופה ולשם אני מכוון. אם זה לא יקרה העדיפות הראשונה בארץ תהיה מכבי חיפה".

שחר השיב לשחקן: "אני מברך על כל שחקן שיוצא לאירופה במיוחד כאשר מדובר בשחקן שיוצא ממכבי חיפה".

בשלב זה בחיפה מתכוונים לחכות לבן בסט ומשוכנעים שאם השחקן לא יעבור לאירופה הוא יחזור לשורות הירוקים מהכרמל. מי שמטפל בבן בסט הם הסוכנים דדה חדד ו-ויקי ואקנין.

החלום של חיפה הוא לראות את בן בסט משחק בצוותא עם תומר חמד. "מדובר בחוד ישראלי קטלני", אמרו מספר שחקנים בנוגע לאפשרות שבן בסט יחתום.

כדי שהדבר יקרה צריכה מכבי חיפה להבטיח שתומר חמד ימשיך, מה שבשלב זה לא נראה מעשי בשל העובדה שחמד הפך להיות שחקן חופשי בקיץ הנוכחי והוא רשאי לעבור לכל קבוצה באירופה ללא דמי העברה. חמד החליט לדחות את ההחלטה בעניינו עד אשר ישוב מהמשחק של הנבחרת בלטביה.

בן בסט חוגג. בחר לעזוב את הירוק ויצא לאירופה (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
בן בסט חוגג (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

בבן בסט מעוניינת גם גלדבאך, שנשארה ברגע האחרון בליגה, כאשר נראה שההחלטה לגבי עתידו תתקבל בקרוב. יש לציין שהגרמנים לא ישחקו בעונה הבאה במפעל אירופי, כאשר הירוקים ישחקו במוקדמות ליגת האלופות, מפעל שקורץ לכל שחקן.

אלישע לוי ודרסיליה (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אלישע לוי ודרסיליה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בנושא אחר, מיד לאחר חזרתו מחופשה פרטית אמור אריק בנאדו להיפגש עם הנשיא יעקב שחר כדי לגבש החלטה אם לפרוש או להמשיך עונה נוספת. עוזר המאמן, גאורגי דרסיליה, ימשיך בתפקידו לצידו של אלישע לוי. דרסיליה היה מבוקש במספר מועדונים בגאורגיה, אבל החליט להמשיך עם לוי.

קבוצת ילדים ב´ של מכבי חיפה. זכתה בגביע (צילום: מערכת ONE)
קבוצת ילדים ב´ של מכבי חיפה. זכתה בגביע | צילום: מערכת ONE

קבוצת ילדים ב' של מכבי חיפה, זכתה בגביע המדינה לאחר ניצחון 2:4 בדו-קרב פנדלים על מכבי נתניה. כאשר השוער, רועי פוקס, עצר שני פנדלים. הקבוצה תצא לפנות בוקר לטורניר יוקרתי בצרפת השתתפות 72 קבוצות מאירופה. את הקבוצה מדריך משה שושן.