אלישע לוי ועידן ורד. לא רגוע בחיפה (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אלישע לוי ועידן ורד (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

מכבי חיפה חזרה הבוקר (שבת) להתאמן, ללא הקפטן יניב קטן שזכה למנוחה. השוער ניר דוידוביץ' נמצא בשלבי החלמה ולפי שעה, לא ידוע מתי יחזור לפעילות מלאה. השוער עצמו אמור להודיע כשירגיש כשיר לחזור לפעילות. בינתיים סומכים אצל סגנית האלופה על אמיר אדרי שיעמוד בין הקורות גם במשחק הגומלין ביום חמישי מול דינמו מינסק.

האימון התנהל תחת חום כבד. עלי עותמאן סבל מהתכווצויות בשריר הירך האחורי ואייל משומר צפוי להחליפו מחר במשחק גביע הטוטו מול עכו, בו ייתן אלישע לוי מנוחה למספר שחקנים לקראת הגומלין מול מינסק.

הקבוצה תצא למשחק ביום רביעי ותקיים אימון אחד לקראת המפגש המכריע שייקבע האם חיפה תמשיך את דרכה בזירה האירופית.

אלישע לוי אמר לשחקנים: "התוצאה יכולה היתה להיות גבוהה יותר, אבל הכי חשוב שניצחנו. אני מקווה שנגיע לכמות ההזדמנויות שהיו לנו גם בגומלין".

במכבי חיפה עושים בימים האחרונים מאמצים גדולים כדי לצרף חלוץ נוסף במטרה לחזק את ההתקפה של הקבוצה. המאמן אלישע לוי כבר הצהיר כי המטרה היא לצרף עוד שני שחקנים, אחד בעמדת הבלם ואחד בעמדת החלוץ.

על פי דיווחים בפרגוואי השם החם כרגע בחיפה שלא מחזיקה באופציות בזירה הישראלית, הוא פאביו אסקובר חלוצה של קבוצת טוקומאן הארגנטינית. אסקובר בן ה-28 מחזיק בארבע הופעות בנבחרתו הלאומית והיה מלך השערים של ליגת האפרטורה בפראגוואי ב-2008.

פאביו אסקובר. מלך השערים ב-2008 (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
פאביו אסקובר. מלך השערים ב-2008 (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

האפשרות לצרף זר לקבוצה נובעת מהסיכויים שפיטר מסיללה יעזוב בקרוב לאירופה. במצב כזה מהראן אבו-ריא מסכנין עשוי לשמש כאלטרנטיבה לדרום-אפריקני יחד עם הצעיר המוכשר, טאלב טוואטחה שטרם חתם על חוזה מקצועני.

עתידו של ירו בלו יוכרע בימים הקרובים. שש קבוצות בליגת העל ועוד קבוצה מיוון מחזרות אחרי החלוץ.