אורי מלמיליאן. מחפש חיזוק להגנה (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
מלמיליאן והשחקנים. מי יעזוב את בית"ר (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

הדד ליין בבית"ר ירושלים מתקרב ומחר (רביעי) תתקבלנה החלטות בנוגע לעתיד המועדון. על הפרק: זעזוע בקבוצה, כשקיימות כרגע שתי אפשרויות ריאליות.

האחת: שלושה-ארבעה שחקנים ישוחררו מהמועדון, כשהשמות של השחקנים שעשויים לסיים את דרכם הם: סטיבן כהן, דריו פרננדס, סרג' איילי, ליאור ראובן וכריסטיאן גונזאלס, ואולי שחקן נוסף שיעזוב לטובת דילול הסגל שעומד על כ-30 שחקנים.
 
האפשרות השניה: מלמיליאן יודיע בבוקר ליו"ר קורנפיין כי הוא רוצה לעזוב את בית"ר ולהתפטר, כל זאת נוכח העובדה שהמאמן מרגיש שדברים בבית"ר לא מסתדרים ושהוא איבד את הכבוד שלו בקבוצה.

"אורי יקבל החלטה שהוא יהיה שלם איתה, לא קל לו לבוא ולזרוק שחקנים, אבל בגלל המצב של הקבוצה אורי חושב גם על עתיד המועדון. אם הוא יעיף שחקנים ובית"ר תמשיך להתדרדר, הוא לא יוכל להסתכל לאוהדים בעיניים. הוא חושב קודם כל על העתיד של בית"ר והאם הוא יכול לעזור בסיטואציה הנוכחית", אומרים גורמים בבית"ר שמכירים מקרוב את מלמיליאן.

ייתכן שגם אם אורי יודיע לקורנפיין כי הוא עוזב ומתפטר, היו"ר עשוי בכל זאת להודיע לחלק מהשחקנים, שלדעתו פוגעים בקבוצה, כי הם מנופים מבית"ר ושהם צריכים למצוא קבוצה בינואר הקרוב.

הערב (שלישי, 21:00) יש לבית"ר משחק במסגרת גביע הטוטו, שניצחון בו יכול להבטיח את העפלתה של הקבוצה לשלב הבא. בבית"ר יודעים שלתוצאה הערב לא תהיה השפעה על ההחלטה של מלמיליאן  בנוגע לעתידו. ניצחון, הפסד או תיקו לא ישיפיעו על ההחלטה של מלמיליאן האם להישאר ולזרוק שחקנים מהקבוצה, או לעזוב בעצמו.

עידן טל (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
עידן טל (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

לסיכום, בבית"ר ימתינו להחלטה של מלמיליאן, שזוכה לגיבוי גדול מאוד של אוהדי הקבוצה ושל חלק גדול מהשחקנים, שלא חושבים שהוא הבעיה של הקבוצה. במשחק מול אשדוד יבצע מלמיליאן מספר שינויים מההרכב שפתח בהפסד להפועל פתח תקווה. בהגנה תורגל תומר בן יוסף, פעם אחת לצידו של מושיקו מישאלוב ופעם לצידו של כריסטיאן אלבארס, כמגנים תורגלו אלי דסה ואביתר ברוכיאן.

פרננדס עם הכדור, סטיבן כהן מאחורה (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
פרננדס עם הכדור, סטיבן כהן מאחורה (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE


 
עידן טל, שקיים שיחה אישית אתמול עם המאמן אורי מלמיליאן, יפתח בקישור כשלצידו תורגלו שי חדד, חן עזריאל וסטיבן כהן. בהתקפה שיחקו לסירוגין משה בן לולו ועמית בן שושן, רק אחד מהם צפוי לפתוח. אבירם ברוכיאן, קובי מויאל וסמואל יבואה לא יתלבשו למשחק. ברוכיאן סובל מכאבים קלים בברך ומויאל ויבואה סוחבים פציעות.

עפ"י החלטתו של אורי מלמיליאן שני השחקנים, דריו פרננדס וסרג' איילי לא יכללו בסגל הקבוצה למרות שהתאמנו כרגיל וההחלטה היא החלטה מקצועית של המאמן. גם כריסטיאן גונזאלס לא ייכלל בסגל בשל כרטיס אדום שקיבל במשחק מול הפועל פ"ת.

הרכב משוער: אריאל הרוש, אלי דסה, מושיקו מישאלוב, תומר בן יוסף, אביתר ברוכיאן, כריסטיאן אלבארס, עידן טל, שי חדד, חן עזריאל, סטיבן כהן ועמית בן שושן(משה בן לולו).