כמעט שנה עברה מאז שפוטר אבי נמני בשיחת טלפון מהמקום בו הפך לאחד הסמלים הגדולים ביותר בכדורגל הישראלי, מכבי תל אביב ועדיין לא ברורות הנסיבות המלאות שהביאו לעזיבתו את כור מחצבתו.

נמני מיעט לדבר מאז, שמר הכל בבטן וחיכה לזמן המתאים ביותר כדי לתת את גרסתו לרגע שהיכה את עולם הספורט בתדהמה. ובכן, כעת הגיע הזמן של מספר 8 לתת את התשובות והוא עשה זאת כאשר הגיע לתכנית ONE ON ONE של פיני גרשון, לה העניק ראיון טלוויזיוני ראשון. התכנית שודרה בערוץ ONE, ערוץ 50 ובערוץ 514 בהוט (HD).

בראיון גלוי לב סיפר נמני על הסיבות שמיעט לדבר וגם על הנסיבות שהובילו אותו לעזוב את מכבי תל אביב ובכלל את מקצוע האימון, לאחר שפרש מקורס הפרו. מספר 8, ללא צנזורה וללא עכבות.

בפתיחת דבריו התייחס נמני לשתיקה הארוכה והרצון לעזוב את תחום האימון: "לא דיברתי כי אני צריך להיות הוגן כלפי הקבוצה שהעסיקה אותי ונתנה לי במה לאורך הרבה מאוד שנים. אני חייב להיות לויאלי למערכת הזאת וכלפי הקהל. כל מילה שאגיד, בעיקר בטווח זמן הקצר אחרי הפיטורים יכולה להשפיע במובנים לא טובים, גם אם אני מתכוון לטוב. זה היה הוגן לתת למערכת להיות בשקט, לחזור לעצמה כמה שיותר מהר. השקט הזה היה טוב גם בשבילי".

אבי נמני באולפן ONE ON ONE (צילום: מערכת ONE)
אבי נמני באולפן ONE ON ONE | צילום: מערכת ONE

"התחלתי את קורס הפרו בחודש אוגוסט, פוטרתי בינואר ובאמצע ספטמבר כבר הפסקתי את קורס הפרו ובלעדיו אי אפשר להיות מאמן בליגת העל לפי החוקים החדשים, גם אם יש לך תעודת מאמן. באותו חודש ספטמבר הגעתי לתובנה שאני לא רוצה להיות מאמן. לחצו עליי בהתאחדות ובבית הספר להדרכה שאחזור, אבל אמרתי לעצמי שאם יהיה לי את קורס הפרו, אתפתה בעתיד לחזור להיות מאמן", הסביר.

"יש אנשים שמתאים להם להיות מאמנים ואני חושב שזה לא מתאים לי. אני לא יכול לשקר לעצמי. אני לא יכול להעביר אימונים ביומיום כי זה לא אני, אני יכול אולי להסתכל מלמעלה. אני לא בנוי לזה לטווח ארוך. קיבלתי החלטה שאני לא רוצה להיות שם. האמת שאת מירב העבודה עשה יוסי מזרחי ולדעתי הוא עשה עבודה טובה. החלטתי שאני לא רוצה, אני אתמקד בדברים אחרים ואז הגיעו הפיטורים ואז אנחנו בעולם אחר", אמר.

אבי נמני ויוסי מזרחי (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
אבי נמני ויוסי מזרחי (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

"יום יבוא ואביב בושינסקי יבין שהוא עשה טעויות"


בהמשך, נמני דיבר, על הנושא המעניין ביותר - נסיבות פיטוריו ממכבי: "אני ואביב בושינסקי לא היינו חברים לאורך כל הדרך, לא היה לו אינטרס שאשאר במכבי, הוא רצה להיות המנטור המרכזי והאיש שיקבע הכל ואני לא ראיתי את זה באותה עין איתו כי אני חושב שמי שבא מחוץ לכדורגל, להיכנס לעניינים של כדורגל ולהתחיל לקבל כל מיני החלטות שמאוד חשובות, זה לא המקום שלו. מי שמבין טוב בפוליטיקה, לא יכול פתאום להבין טוב בכדורגל".

"הוא עשה עבודה טובה בהבאת כסף למועדון. באופן כללי הוא גם איש מוכשר והוא יכול לתרום בהרבה מאוד דברים, אבל הוא ניסה להיכנס לנישות שהוא לא מבין בהן. אם הוא יסתכל אחורה היום, הוא יבין שהוא עשה טעויות. זה לא הסתדר ביני ובינו, היינו צריכים לבחור - או אני או הוא כי ביחד זה לא הסתדר וזה פגע במכבי ת"א", המשיך.

אביב בושינסקי. &"ניסה להיכנס לנישות שהוא לא הבין בהן&" (צילום: מערכת ONE)
אביב בושינסקי. &"ניסה להיכנס לנישות שהוא לא הבין בהן&" | צילום: מערכת ONE

הסמל הצהוב דיבר על מה שהתחולל אצלו בפנים אחרי שעזב את המועדון: "צריך להיות גם כנה, הפרידה כאבה. הרגשתי כאילו קיבלתי סטירה אבל עם הזמן הסטירה הפכה לליטוף. במכבי הגעתי למצב באותה תקופה שהייתי עייף, התעייפתי מכל המאבקים שמסביב, אף אחד לא מרוצה גם כשמנצחים. ולא נהנתי גם מניצחונות. יוסי מזרחי צפה את זה לפניי והוא אמר לי שאנשים אף פעם לא מרוצים".

נמני קיבל את הבשורה בדבר פיטוריו בשיחת טלפון מהבעלים, מיץ' גולדהאר ששהה בקנדה. "הפיטורים הגיעו כשהיינו חמש נקודות במקום הראשון כשזה לפני קיזוז. אני לא יודע מה היה קורה הלאה, מיץ' קיבל החלטה. לא שיחקנו טוב עד אז. מערכת היחסים עם מיץ' טובה מאוד עד היום. היה לא מכובד אם הוא היה מבקש ממישהו לפטר אותי. סיפור הטלפון לא הפריע לי. אל תשכח שלוחשים לו באוזן כל הזמן, 24 שעות ביממה. נפגשנו הרבה פעמים אחרי הפיטורים. הוא איש טוב למכבי".

אבי נמני (אור שפונדר) (צילום: מערכת ONE)
אבי נמני (אור שפונדר) | צילום: מערכת ONE

מאז שעזב את תפקיד המאמן בקרית שלום, נכנס נמני לעולם הסוכנות ובמקביל משמש כפרשן בליגת העל. "בהתחלה היה מוזר לא להיות חלק ממכבי. מילאתי את החסר בנסיעות לחו"ל. לאחר מכן הגעתי לכל מיני מחשבות לגבי הנושא של סוכנות שחקנים, גם לזה צריך תעודה, למרות שעוד מעט כבר לא יהיה צריך. יש לי קשרים טובים בהרבה מקומות בעולם וגם בארץ. שחקנים צריכים ייעוץ והכוונה נכונה. לא פוסל בעתיד אפשרות לעבוד בהתאחדות לכדורגל, אבל לא אעבוד כמאמן. הלכתי על נישה מסויימת ואני רוצה להישאר בה. לרמות של פיני זהבי קשה מאוד להגיע", אמר.

"מבין את הקהל שהפנה עורף, לא לעולם חוסן"
נמני התייחס גם לקהל שהפנה עורף בכמה משחקים: "לא לעולם חוסן. הקהל לאורך כל השנים היה בסדר, גם יש תקופה קצרה שהוא הפנה עורף, אני גם מבין את זה, גם עם חברים יש עליות וירידות. אני לא יכול למחוק את הקהל שהיה סופר בסדר איתי". על השאלה היכן טעה, לא היסס נמני ואמר: "בזה שירדתי למגרש, שהסכמתי להיות מאמן, אף אחד לא כפה עליי. בכל מקרה, יכול להיות שגם לי הגיע יותר קרדיט מבחינת זמן. גם לרן בן שמעון היה יותר זמן על הקווים".

בן שמעון ואבי נמני (אור שפונדר) (צילום: מערכת ONE)
בן שמעון ואבי נמני (אור שפונדר) | צילום: מערכת ONE

כוכב העבר סיפר גם על הקריירה הארוכה שלו בכמה מילים: "אף פעם לא יצאתי לבלות, לא היה לי את השטויות האלו בראש. הייתי משקיע המון באימונים, תמיד ידעתי לווסת כוחות. כשעברתי לשחק בספרד הבנתי את ההבדלים והבנתי שעד היום כמעט לא עשיתי שום דבר. יכולתי לשחק בחו"ל ולהצליח. המסלול שעשיתי לא נכון. עברתי לאתלטיקו ולי לא היה מקום שם, לא יודע איך לקחו אותי, עם כל הכבוד לאבי נמני. אני רואה באימונים שאין לי מקום פה. כל אחד מה-30 האלה בסגל היה יותר טוב ממני".

נמני עוקב מקרוב אחרי ליגת העל והתייחס לסיכויי הצהובים לזכות באליפות: "יש להם צ'אנס בלתי חוזר השנה לקחת אליפות. הסגל כמעט כולו נשמר מהעונה שעברה ותוספת הצעירים היא טובה, דור מיכה פנטסטסי - ומגיע למוטי איווניר קרדיט על צירופו. אם הוא ימשיך ככה ועם הכוונה נכונה, הוא יכול להוביל את מכבי ת"א".

דור מיכה (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
דור מיכה (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

"הפועל קיבצה בשנים האחרונות את השחקנים הכי טובים שהיו פה בעשור האחרון והוציאה מהם את המקסימום. יהיה להם מאוד קשה בשנים הקרובות. בגלל הירידה ברמה של הליגה בכלל, היא מובילה את הליגה וזה אבסורד, הפועל לא משחקת טוב. מכבי חיפה הוכיחה עצמה השנה מול מכבי ת"א שהיא יותר טובה, שיחקה יותר טוב והגיעה להרבה יותר מצבים. חיפה תהיה חזק בתמונה למרות שהרבה אנשים סקפטיים לגבי הזה", הוסיף.

"אם מדברים על הגל הבא של יציאת שחקנים לחו"ל אפשר להזכיר את טאלב טוואטחה, סארי פאלח, אלירן עטר ואייל גולסה - אלה שחקנים שיכולים להצליח. עמית בן שושן ואבירם ברוכיאן יכולים להצליח, אבל הם חייבים לעבור שנה מאוד טובה בישראל".

לסיום התייחס נמני לדבר אליו הוא הכי מתגעגע מאז פרש: "להיכנס לחנייה בקרית שלום. זו הייתה שיגרה של שנים, מגיע לחנייה ונכנס לאימון. לזה אני מתגעגע".