הרבה זמן לא ידעו במכבי חיפה ניצחון בעל משמעות כל-כך גדולה, או בעצם ניצחון בכלל. הערב (שני) רוו האוהדים נחת עם ניצחון 1:2 על מכבי תל אביב אחרי חמישה משחקים ללא ניצחון.

ובאיזה סטייל עשו את זה הירוקים. אחרי שרוברטו קולאוטי הימם את יושבי קרית אליעזר בדקה השלישית עם שער משלו, ניסתה חיפה לתקוף ובמאני טיים היא גם באה על שכרה: עידן ורד המחליף כבש בדקה ה-84 וטאלב טוואטחה התרומם מעל כולם ונגח פנימה את המהפך הירוק.

בכך שמרה חיפה על הרצף המחמיא של עשרה משחקים ללא הפסד מול מכבי תל אביב בבית. הקבוצה של אלישע לוי עלתה למקום השמיני בליגה ובמחזור הבא תארח את הפועל באר שבע בקרית אליעזר. זה היה משחק הבכורה של השחקן הבוסני, אדין צוצאליץ', שפתח בהגנה.

בקבוצה עדיין מחפשים חלוץ בעקבות חסרונו של וויאם עמאשה ועזיבתו של ולדימיר דבאלשווילי. השם החדש שעלה על הפרק הוא חלוצה הקרואטי של אריס סלוניקי, דניאל ססארץ' בן ה-29. גם בראט סאדיק הפיני עדיין בתמונה.

מאמן חיפה, אלישע לוי, אמר בסיום: "מכבי תל אביב כבשה גול מהיר ולקבוצה במצב שלנו זה היה הדבר הכי גרוע שיכול להיות. ראינו אנשים נאבקים ופתאום יכולנו לנצח את מכבי תל אביב. זה היה ניצחון של אופי, היינו צריכים אותו והוא נותן לנו המון ביטחון".

חיפה חוגגת ניצחון חשוב מאוד על מכבי ת"א (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
חיפה חוגגת ניצחון חשוב מאוד על מכבי ת"א (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

על החילופים שלו הסביר המאמן: "לא שיחקנו נכון בחצי הראשון, למרות שרצינו מאוד. כמעט לא הגענו להזדמנויות. שובל גוזלן שנכנס אפשר לקטן לשחק הרבה יותר טוב. בסוף ראינו חיפה משוחררת עם משחק מעברים מהיר, זה היה ניצחון חשוב".

אלישע לוי.  (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
אלישע לוי. (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

אלישע גם דיבר על הרכש הבוסני, אדין צוצאליץ', שלו היה חלק בשער שספגו הירוקים: "זה יכול לקרות לו, אבל אפשר לומר אחרי משחק אחד שיש לנו שחקן טוב ושקט. אין לנו ספק שהוא יעזור לנו במהלך העונה".

צוצאליץ´. אלישע: &"הוא יעזור לנו במהלך העונה&" (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
צוצאליץ´. אלישע: &"הוא יעזור לנו במהלך העונה&" (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

"אמרתי לשחקנים אחרי המשחק 'מזמן לא נהנינו, לא חייכנו'. מגיעה מילה טובה לשחקנים, הם נתנו את כל מה שיש להם וצריך להמשיך בדרך הזו, כפי שהיינו היום", סיכם המאמן הירוק.

טוואטחה, קטן וחבריהם סוף סוף מחייכים (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
טוואטחה, קטן וחבריהם סוף סוף מחייכים (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

עידן ורד שנכנס כמחליף וקנה את עולמו לקראת סיום המשחק סיכם את 90 הדקות: "יצאו מים מהסלע. אני שמח שבשניה האחרונה עשינו את זה. זה מתוק מאוד. זה לא רק אני, זה שובל וכולם יחד. מפה אנחנו מסתכלים קדימה. לאט לאט נצבור ביטחון. אני מאמין שאנחנו נסיים בפלייאוף העליון".

תראו אותו. אלישע לוי מחייך אחרי הרבה זמן (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
תראו אותו. אלישע לוי מחייך אחרי הרבה זמן (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE
עידן ורד, מיד אחרי שער השוויון שכבש (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
עידן ורד, מיד אחרי שער השוויון שכבש (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE
עידן ורד מקבל את הברכות מיניב קטן: &"מסתכלים קדימה&" (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
עידן ורד מקבל את הברכות מיניב קטן: &"מסתכלים קדימה&" (שי לוי) | צילום: מערכת ONE
שחקני חיפה חוגגים את הניצחון היוקרתי (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
שחקני חיפה חוגגים את הניצחון היוקרתי (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE