לפני פתיחת העונה, מצבה של בית"ר ירושלים היה בכי רע. בלי הווה נראה לעין, ובטח שבלי עתיד. אך אז דוד אמסלם החליט להניח את המפתחות ולעזוב, ובמקומו מונה למאמן יובל נעים.

גם על נעים עברה תקופה לא קלה. שחקן העבר שאימן את הפועל פתח תקווה בעונה שעברה, נחשד בפעולות לא חוקיות, נחקר במשטרה ואף נעצר למספר ימים.

נעים התארח בתוכניתו של פיני גרשון, ONE ON ONE, ששודרה הערב (שלישי) ב-21:00 בערוץ ONE, ערוץ 50 וכן בערוץ 514 בהוט (HD). 

“התקשרו אליי מהמשטרה וזימנו אותי להגיע למחרת בעשר בבוקר", אמר נעים. "כל החיים התעסקתי בספורט, אשתי אשת חינוך והילדים שלי קיבלו חינוך טוב. יכולתי להגיע למקומות אחרים בחיים שלי. כאב לי מאוד שהסיפור יצא כמו שיצא. אני בטוח שבהמשך כל האמת תתבהר. כמו שיש לי חברים מכל הרבדים, יש לי גם חברים אחרים, אני לא צריך להסתיר. סטיגמות קשה מאוד לשנות, אבל מי שיישב איתי שעה-שעתיים יחשוב אחרת".

"תומר (סיני) ישב איתי בתא המעצר, מלמל דברים לעצמו ושאל את עצמו שאלות", אמר נעים בהתייחס לפרשת 'הכדור המרכזי'. "בן אדם נורמטיבי לא יכול לעבור את זה, אחרי זה מתפלאים שיש התאבדויות. אני לא יודע מה עשינו בכלל, על מי איימתי? גל חצור הרי אמר שבחיים לא איימתי עליו", הוסיף המאמן.

"זה לא משנה אם עשית משהו או לא, בשבילם אתה רק מספר, לא שם. צריך להבין שאין עם מי לדבר. כל האזיקים בידיים וברגליים זה רק בשביל התקשורת. חצור אמר בחלק מהחקירות, בגלל ששיגעו אותו, שהוא לא הרגיש בנוח. מה זה לא הרגיש בנוח? אני בוחן לב וכליות? זה לא יכול להיות אפילו בדיחה של בזוקה. הוא התחנן שאקח אותו איתי לחדר במעצר. זה 'מרוב שאני מפחיד'?", סיכם נעים.       

צפו ביובל נעים מתארח בתוכנית ONE ON ONE בערוץ 50

נעים: "האזיקים בידיים וברגליים זה בשביל התקשורת" (צילום: מערכת ONE)
נעים: "האזיקים בידיים וברגליים זה בשביל התקשורת" | צילום: מערכת ONE

מבחינה מקצועית, דיבר המאמן גם על הקבוצות האחרונות שאימן: “בבני סכנין כדי לאמן צריך לא לשמוע ולא לראות, לעגל הרבה פינות. זה לא בסדר מבחינתי. אם למשל אני רוצה לזמן שחקן ולא מתייחסים למה שאני אומר, ולמחרת מנחיתים לי שחקן זר, זה לא מתאים לי. מעמד המאמן במדינה שלנו לא גבוה, אבל בסכנין ההנהלה היתה דומיננטית ממש. זה לא היה יכול ללכת יחד".

על הפועל פתח תקווה הוסיף נעים: “שחררו לי את דודו ביטון, את ג'ונתן אסוס ואת ג'וניור ויסה. אמרו לי שיביאו לי את ערן לוי. התחלנו לשתף צעירים כי לא היתה לנו ברירה. היום אגב, כולם משחקים בקבוצות מובילות בליגה. תומר סיני החליט שהוא רוצה להיות מנג'ר. אמרתי לו שאין לי בעיה, רק לא איתי. הפועל פתח תקווה לא היתה בכלל בתמונת הירידה באותה תקופה. אמרתי לתומר שייתן לי לסיים את השנה הזו ואין לי בעיה. פירגנתי לו".

יובל נעים ותומר סיני. &"פירגנתי לו&" (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
יובל נעים ותומר סיני. &"פירגנתי לו&" (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

"אבל אחרי הכותרות והכתבות, לא היה לי עצבים לכל זה. עד שאני הגעתי, הוא קבע הכל עם אלי מחפוד. כשאני הגעתי הוא לא היה יכול לקבוע שום דבר. הפיצוץ הזה התבשל במשך חודש-חודש וחצי. אחרי כתבה חריפה החלטתי שאני רוצה לסיים את הרומן עם הפועל פתח תקווה. קראתי לסיני לשיחה והודעתי לו שסיימתי לעבוד", טען נעים.

כעת מאמן נעים בבית"ר ירושלים, ויצא לדרך חדשה: “לקחתי בחשבון שייתכן שאפסיק לאמן כדורגל. דיברתי עם איציק קורנפיין אחרי שסגרנו ואמרתי לו שלא צריך שום סעיפים. אמרתי לו שברגע שהוא לא ירצה שאהיה, אין בעיה. הרבה שאלו למה זרקו עליי מים אחרי שניצחנו את הפועל עכו. אני חושב שהדבר הכי גדול אצלי זה החיבור לאנשים. אני מדבר בגובה העיניים. כשהגעתי, הזזתי שחקנים מהעמדות שלהם, עשיתי כמה שינויים. אם נגיע למרכז הטבלה בלי בעיות, זה יהיה טוב. פלייאוף עליון יהיה הצלחה אדירה".