דני פרדה זוכה לכבוד הראוי לו (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
דני פרדה זוכה לכבוד הראוי לו (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

מכבי פתח תקווה עלתה הערב (שלישי) לחצי-גמר גביע הטוטו לאחר שגברה 2:4 על בית"ר ירושלים בדו-קרב פנדלים באצטדיון הלאומי ברמת גן. בתום 120 דקות התוצאה עמדה על 2:2.

המחצית הראשונה היתה בשליטה של המלאבסים, אך החמצות של טל בן חיים ועומר גולן הותירו את הרשת של אריאל הרוש דוממת. בדקה ה-64 חן עזריאל ניצל החזרת כדור רשלנית של טל בן חיים, עקף את רובי לבקוביץ' וקבע יתרון ירושלמי.

כשנראה היה כי בית"ר כבר בדרך חצי הגמר הגיעה נגיחה מוזרה של אלירן דנין, שתי דקות בתוך תוספת הזמן, שקבעה 1:1 דרמטי ו-30 דקות נוספות בר"ג.

שלוש דקות בתוך ההארכה עומר דמארי דחק מקרוב והשלים מהפך של המקומיים, אך כעבור חמש דקות נוספות עידן טל השווה ל-2:2 בבעיטה חופשית ועם עזרה משחקן פ"ת.

המשחק הלך לדו-קרב מהנקודה הלבנה - עידן טל מיצמץ ראשון והחמיץ, גם נבויסה מרינקוביץ' החטיא אצל פרדי דוד, אך החמצה נוספת של אבי ריקן, חרצה את זהות העולה לארבע האחרונות במפעל וקבעה כי מחזיקת הגביע לא תוכל להגן על תארה.

אורי מלמיליאן מאוכזב לאחר ההפסד (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
אורי מלמיליאן מאוכזב לאחר ההפסד (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

מהלך הפנדלים:
בעיטה ראשונה - 0:1 למכבי פ"ת: אסי משיח ניגש לבעוט ועם רגל ימין שלח טיל לפינה השמאלית ופנימה. בעיטה שניה - עדיין 0:1 למכבי פ"ת: עידן טל, שכבש את השוויון בהארכה הניף את השמאלית, בעט חלש ורובי לבקוביץ' לקח בקלות.

עידן טל מחמיץ מהנקודה הלבנה (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
עידן טל מחמיץ מהנקודה הלבנה (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

בעיטה שלישית - עדיין 0:1 למכבי פ"ת: מרינקוביץ' שלח טיל למרכז, הרוש השאיר את בית"ר במשחק עם הדיפה יפה. בעיטה רביעית - בית"ר משווה ל-1:1: שי חדד שלח את לבקוביץ' לפינה אחת וגלגל לפינה השניה את השוויון.

בעיטה חמישית - 1:2 למכבי פ"ת: דובב גבאי השכיב את הרוש והחזיר את היתרון למלאבסים. בעיטה שישית - עדיין 1:2 למכבי פ"ת: אבי ריקן ניגש בהיסוס ושלח את הכדור מעל שערו של לבקוביץ'.

עומר דמארי (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
עומר דמארי כובש. החלוץ עלה מהספסל וכבש פעמיים (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

בעיטה שביעית - 1:3 למכבי פ"ת: עומר דמארי שלח, עם הפס, את הכדור לרשת הגבוהה של הרוש. בעיטה שמינית - 2:3 למכבי פ"ת: מושיקו מישאלוף לקח אחריות וידע כי החמצה שלו תסיים את הסיפור. כדור שטוח השאיר את בית"ר בחיים.

בעיטת תשיעית - 2:4 למכבי פ"ת שעולה לחצי הגמר של המפעל: דני פרדה התכבד בבעיטה האחרונה, כבש והכניס לקופת המועדון שלו כ-150,000 שקלים חדשים.

טל בן חיים ורועי בקל מאושרים לאחר העלייה לחצי הגמר (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
טל בן חיים ורועי בקל מאושרים לאחר העלייה לחצי הגמר (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

אבירם ברוכיאן: "הסיום היה אכזרי"
המאמן המנצח, פרדי דוד, אמר בסיום: "בכדורגל כמו שאתה יודע אם אתה לא כובש אתה מקבל ומזה חששתי, אבל אני מסתכל על חצי הכוס המלאה ואני אומר שחזרנו בדקה ה-93, עשינו מהפך. קיבלנו שער שאולי קבוצה אחרת היתה נשברת ממנו, אבל ניצחנו בפנדלים והראינו אופי".

דוד: "מאמינים ביכולת של הצעירים" (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
פרדי דוד. &" (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

שוער מכבי פ"ת, רובי לבקוביץ', שהציג יכולת טובה ואף הדף את הפנדל של עידן טל, אמר: "אני לא כוכב המשחק, היו 11 כוכבים של פ"ת, אני חלק מהקבוצה ועשיתי את שלי ואני שמח שעלינו עוד שלב בגביע הטוטו. זה חשוב למועדון ואנחנו מסתכלים כבר על המשחק מול ב"ש". לגבי הפציעה בפניו אמר: "אני הולך לתפור את השפה, מזל שזה השפתיים ולא השיניים או האף".

רובי לבקוביץ´ ואריאל הרוש (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
רובי לבקוביץ´ עם אריאל הרוש בסיום. &"אני לא כוכב המשחק&" (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

קפטן בית"ר, אבירם ברוכיאן, ניסה להסביר: "זה הכדורגל וזה גורל של פנדלים. לפעמים מנצחים לפעמים מפסידים. מחצית ראשונה היתה שקולה ובשניה היינו טובים יותר, אבל בדקה ה-93 קיבלנו שער אחרי שכבר ראינו את עצמנו בחצי הגמר. הצלחנו לחזור כמו גברים בהארכה, אבל הסיום היה אכזרי".

אבירם ברוכיאן מאוכזב. &"כבר ראינו את עצמנו בחצי הגמר&" (יוסי ציפקי (צילום: מערכת ONE)
אבירם ברוכיאן מאוכזב. &"כבר ראינו את עצמנו בחצי הגמר&" (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

מחצית ראשונה
השופט מאיר לוי הוציא את המשחק לדרך באצטדיון ר"ג לעיני כ-1,000 צופים. בדקה השלישית מיכאל זנדברג שלח עומק מצוין לעברו של טל בן חיים שבעט מזווית קשה כדור שעבר את אריאל הרוש, אך הורחק מהקו. בדקה השביעית עומר גולן פרץ לעבר השער וחיפש את המסירה לעבר מיכאל זנדברג שהיה פנוי, אך תומר בן יוסף התערב בזמן.

עומר גולן מול תומר בן יוסף. משחק משוחרר בר&"ג (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
עומר גולן מול תומר בן יוסף. משחק משוחרר בר&"ג (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

בדקה העשירית טל בן חיים ניער בקלילות את ליאור ראובן, חלף על-פני תומר בן יוסף ושלח רוחב, אך אף שחקן לא הגיע למקום כדי לדחוק פנימה. בחלוף שלוש דקות חן עזריאל בעט מ-25 מטרים לידיו של רובי לבקוביץ'. בדקה ה-19 חן עזריאל קיבל צהוב טיפשי על משיכת חולצה למיכאל זנדברג.

אבירם ברוכיאן מול סבסטיאן סנסוני (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
אבירם ברוכיאן מול סבסטיאן סנסוני (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-25 עצירה כפולה של אריל הרוש הותירה את התוצאה על 0:0 - תחילה השוער הבית"רי הדף בעיטה של טל בן חיים מקצה הרחבה, רועי בקל עט על הריבאונד ובעט ושוב הרוש היה במקום והדף לקרן. בדקה ה-27 סבסטיאן סנסוני ביצע דאבל-פס עם מיכאל זנדברג ובעט חלש מקצה הרחבה לידיים של אריאל הרוש.

טל בן חיים בועט ונעצר אצל אריאל הרוש (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
טל בן חיים בועט ונעצר אצל אריאל הרוש (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-29 עמית בן שושן חדר לרחבה וירד לדשא, מאיר לוי סימן בצדק להמשיך. בדקה ה-34 אביתר ברוכיאן העביר רוחב לעבר עמית בן שושן, שהסתבך, נפל ובעט מזווית קשה החוצה. כעבור דקה עומר גולן נכנס בין אביתר ברוכיאן וכריסטיאן גונזאלס ובעט החוצה מול אריאל הרוש. בדקה ה-37 ליאור ראובן ראה צהוב אחרי עבירה על טל בן חיים.

מחצית שניה
אורי מלמיליאן החליף עם פתיחת המחצית השניה את עמית בן שושן שלא חש בטוב והכניס במקומו את עידן טל. בדקה ה-52 אלירן דנין תיקל מאחור את אבירם ברוכיאן וקיבל צהוב. בדקה ה-54 אבי ריקן החליף את אביתר ברוכיאן. בדקה ה-59 רועי בקל פינה את מקומו לטובת עומר דמארי.

יוסי אופיר מול מושיקו מישאלוף (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
יוסי אופיר ומושיקו מישאלוף מחפשים את הכדור (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-62 סרגי טרטיאק חיפש את השער מ-18 מטרים ומצא את רובי לבקוביץ' מוכן.

דקה 64 - בית"ר ירושלים עולה ל-0:1. טל בן חיים החזיר כדור אחורה ברשלנות ולא שם לב לחן עזריאל שלא הספיק לומר תודה, עקף את רובי לבקוביץ' והרשית את הראשון של בית"ר.

חן עזריאל כובש מול שער ריק (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
חן עזריאל כובש מול שער ריק (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE
ורץ לחגוג מול חוסר האונים של רובי לבקוביץ´ (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
ורץ לחגוג מול חוסר האונים של רובי לבקוביץ´ (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-69 הקשר הנבחן, סרגי טרטיאק, שלא ממש הורגש יצא ופינה את מקומו לטובת סמואל יבואה. בדקה ה-72 שי חדד החליף את קובי מויאל. כעבור דקה נבויסה מרינקוביץ' החליף את סבסטיאן סנסוני. בדקה ה-77 חן עזריאל כמעט הכפיל את מאזנו אחרי הגבהה של אבירם ברוכיאן, אך לא פגש טוב את הכדור ובעט החוצה.

יוסי אופיר מול כריסטיאן גונזאלס (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
יוסי אופיר מול כריסטיאן גונזאלס (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-79 דובב גבאי החליף את יוסי אופיר. בדקה ה-82 תומר בן יוסף עצר התקפה של פ"ת עם ידו וראה צהוב. בדקה ה-87 סרג' איילי החליף את כובש השער, חן עזריאל. בדקה ה-92 אריאל הרוש ירד טוב ושמר על רשת נקיה אחרי שעומר דמארי שלח כדור חד לעבר הפינה.

עידן טל בועט, אך לא מוצא את המסגרת (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
עידן טל בועט, אך לא מוצא את המסגרת (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

דקה 92 - מכבי פתח תקווה משווה ל-1:1. כדור קרן של נבויסה מרינקוביץ' מצא את הראש של אלירן דנין, שנגח כדור קשתי לעמוד ופנימה. אריאל הרוש הצליח רק להדוף מאחורי הקו ומאיר לוי אישר את השער.

שחקני מכבי פ&"ת חוגגים (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
שחקני מכבי פ&"ת חוגגים (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

הארכה
בדקה ה-92 דובב גבאי חדר לרחבה ובעט בסמוך לעמוד של אריאל הרוש.

דקה 93 - מכבי פתח תקווה עולה ל-1:2. דני פרדה הגביה כדור לתוך הרחבה, היישר לדובב גבאי שבעט למשקוף, הריבאונד נחת על הראש של עומר דמארי וזה כבש מקרוב את המהפך.

עומר דמארי. האם יהיה סוף לסאגה? (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
עומר דמארי חוגג את המהפך (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

דקה 98 - בית"ר ירושלים חוזרת ל-2:2. בית"ר זכתה בכדור חופשי כ-20 מטרים משערו של רובי לבקוביץ'. עידן טל לקח את הבעיטה ושלח אותה דרך גופו של בלם פ"ת לרשת.

עידן טל חוגג את השוויון (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
עידן טל חוגג את השוויון עם אבירם ברוכיאן וליאור ראובן (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-103 דובב גבאי קיבל מסירה נהדרת מעומר דמארי ובעט ברשלנות החוצה במצב של אחד על אחד מול אריאל הרוש.

דקה 105 - בית"ר ירושלים נשארת בעשרה שחקנים. עומר דמארי פרץ בחלק המגרש של בית"ר, השאיר מאחור את מושיקו מישאלוף וחלף גם על-פני ליאור ראובן שתיקל אותו מאחור. מגן בית"ר, שסחב כבר כרטיס צהוב מהמחצית הראשונה ראה את הצהוב השני והורחק.

ליאור ראובן רואה את הכרטיס האדום. לא ישחק מול מכבי ת&"א (יוסי ציפק (צילום: מערכת ONE)
ליאור ראובן רואה את הכרטיס האדום (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-114 אבירם ברוכיאן כמעט וניצח את המשחק עם בעיטה אדירה מ-20 מטרים, אך רובי לבקוביץ' התעופף והדף לקרן. בדקה ה-118 דובב גבאי שוב קיבל מסירה מעומר דמארי ובעט מתוך הרחבה, אריאל הרוש הדף לקרן. כעבור דקה מושיקו מישאלוף בעט מחוץ לרחבה, רובי לבקוביץ' שמט ונפגע מרגלו המושטת של סמואל יבואה, שניסה לכבוש.

מכבי פתח תקווה: רובי לבקוביץ', חגי גולדנברג, מוראד מגמדוב, ניצן דמארי, אלירן דנין, סבסטיאן סנטוני (נבויסה מרינקוביץ', 73'), יוסי אופיר (דובב גבאי, 79'), רועי בקל (עומר דמארי, 59'), מיכאל זנדברג (דני פרדה, 67'), טל בן חיים (אסי משיח, 91') ועומר גולן.

בית"ר ירושלים: אריאל הרוש, ליאור ראובן (הורחק, 105'), כריסטיאן גונזאלס, תומר בן יוסף, אביתר ברוכיאן (אבי ריקן, 54'), משה מישאלוף, קובי מויאל (שי חדד, 72'), סרגי טרטיאק (סמואל יבואה, 69'), אבירם ברוכיאן, חן עזריאל (סרג' איילי, 87'), ועמית בן שושן (עידן טל, 46').