כמה תקווה היתה לאנשי מ.ס. אשדוד טרם המשחק מול הפועל אשקלון. ג'קי בן זקן ואנשיו עוד קיוו להפסד של הפועל באר שבע למכבי תל אביב והפסד של בית"ר ירושלים לעירוני קרית שמונה, דבר שהיה מציב אותם בפלייאוף האמצעי, אם הם היו משיגים ניצחון על אלי מחפוד וחניכיו כמובן. במקום להסתכל על אחרות, גרגורי ושחקניו שכחו שהם צריכים לנצח קודם כל את הפועל אשקלון, שגברה עליהם 1:4 במחזור שסגר את הליגה הסדירה.

אשדוד פתחה את המשחק מצוין והירבתה לסכן את השער של אשקלון, בזכות משה אוחיון הנהדר. למרות הלחץ, שחקני אשדוד לא הצליחו לכבוש ולאחר כ-20 דקות אשקלון חזרה למשחק. עד לסיום המחצית הראשונה חניכיו של מחפוד השתלטו על העניינים והיו טובים יותר.

המחצית השניה היתה סיפור אחר. אשקלון פתחה אותה בצורה נהדרת ובדקה ה-51 שניר גואטה העלה את קבוצתו ליתרון ראשון. מחמוד עבאס הקפיץ לרחבה, אמברוז ניסה להרחיק אך פספס את הכדור, שם היה הקשר שמול מרציאנו לא התבלבל וכבש.

ארבע דקות חלפו ומחמוד עבאס העלה את אשקלון ליתרון כפול אחרי בישול של יבוריאן. מקרייב הצליח לצמק בפנדל אחרי ששריקי הוכשל, ורביד גזל כבש גם הוא אחרי שקיבל כדור ארוך מעבאס. את התוצאה חתם עבאס שהשלים צמד בדקה ה-89. גם אשקלון וגם אשדוד יצטרכו להיאבק נגד הירידה בפלייאוף התחתון.

מחמוד עבאס (מור שאולי)
מחמוד עבאס חוגג עם הקהל בסיום (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

מחפוד: "מטרה חשובה מאוד שלעיר תהיה קבוצה בליגה הבכירה"
מאמן הפועל אשקלון, אלי מחפוד, היה מאושר בסיום ואמר: "מעבר לזה שעשינו ניצחון גדול, מדובר בניצחון מאוד משמעותי בעקבות העובדה שדרדרנו למאבק כנגד הירידה עוד קבוצות ביחד איתנו.

שחקני אשקלון חוגגים (מור שאולי)
שחקני אשקלון חוגגים (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

עכשיו מצפים לנו חמישה משחקים בפלייאוף התחתון, מאוד צמודים, שכל אחד מהם יהיה מלחמת עולם. המטרה שלי עכשיו היא להוריד את השחקנים לקרקע. יש לנו עוד הרבה עבודה לעשות כדי להשאיר את הקבוצה בליגת העל. זו מטרה חשובה מאוד שלעיר הזו תהיה קבוצה בליגה הבכירה".

מאמן מ.ס. אשדוד, ג'ון גרגורי, אמר בסיום: "לא ציפיתי לתצוגה כזו ולתוצאה כזו. פשוט לא הפוענו למשחק הזה. כולם היו חלשים מאוד מלבד רחמים צ'קול שמעט התבלט מעל היתר. אנחנו הכנסנו את עצמנו למצב הקשה הזה שבו אנו נמצאים עכשיו. נותרו לנו חמישה משחקי גמר גביע על מנת לנסות ולשמור את אשדוד בליגת העל".

ג´ון גרגורי (מור שאולי)
ג´ון גרגורי (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

מחצית ראשונה
700 צופים באצטדיון סלה הגיעו לחזות בקבוצתם האהובה מנסה להשיג שלוש נקודות לפני הישורת האחרונה. בדקה השלישית רחמים צ'קול השתלט על כדור שחזר מהגנת אשקלון ובעט מ-25 מטרים, אך הכדור חלף סמוך לעמוד השער. בדקה התשיעית מהלך מצוין של משה אוחיון הוציא את אשדוד למתפרצת. הקשר העביר כדור עומק לאורי מגבו, שהוציא רוחב מצוין לעידן שריקי, שבעט לגופו של אהורלו.

שניר גואטה (מור שאולי)
שניר גואטה (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

אפא אמברוז ראה כרטיס צהוב בצד של אשדוד, ובצד השני גם מחמוד עבאס נכנס לפנקס של שטרית. בדקה ה-11 עוד כדור נפלא של אוחיון הגיע הפעם למקרייב. הבולגרי פרץ לבדו על קו ימין, חדר לרחבה ובעט, אך אהורלו היה מוכן וקלט. ארבע דקות חלפו וגם אשקלון הגיעה למצב. גואטה ביצע מהלך נהדר בתוך הרחבה כאשר חלף על פני ורטה. גואטה, במקום להוציא כדור רוחב החליט לבעוט והחמיץ את המסגרת. אמייה טגה ראה אף הוא כרטיס צהוב.

בדקות האחרונות המשחק התאזן אחרי שליטה של אשדוד. ברובו, מתנהל המפגש בין שתי הדרומיות במרכז השדה. בדקה ה-32 גואטה קיבל כדור 25 מטרים מהשער, חתך למרכז ועל סף הרחבה בעט כדור שחמק בסמוך לעמוד. שלוש דקות אחר כך עידן שדה, שקיבל את הקרדיט בהרכב, יצא ובמקומו נכנס עמנואל סארקי. בדקה ה-38 עבאס קיבל כדור מגואטה בתוך הרחבה והשתחרר לבעיטה, מרחק שבעה מטרים מהשער, אולם מרציאנו הדף מצוין.

אפא אמברוז ואיליה יבוריאן (מור שאולי)
אפא אמברוז ואיליה יבוריאן (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

שתי דקות אחר כך עבאס הכניס כדור לגאו, שמצא את עצמו פנוי לחלוטין מול השוער האורח, אך בעט גבוה מעל השער. גם רביד גזל נכנס לפנקס של שטרית כשראה כרטיס צהוב. בדקה ה-44 אשקלון הרותחת המשיכה ללחוץ. פטלק העביר כדור למרכז הרחבה, שם המתין גאו, שתחת שמירה העביר בעקב לגואטה, אולם הבעיטה של האחרון נבלמה בגופו של ורטה לקרן, שלא נוצלה.

מחמוד עבאס בועט (מור שאולי)
מחמוד עבאס בועט (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

מחצית שניה
דקה 51 - 0:1 לאשקלון: מחמוד עבאס הקפיץ כדור לתוך הרחבה, אמברוז החמיץ ניסיון להרחיק את הכדור, מה שגרם לשניר גואטה להיות חופשי מול מרציאנו. האחרון לא התקשה מול מרציאנו וגלגל את היתרון של קבוצתו.

דקה 55 - 0:2 לאשקלון: גואטה הרים מאגף שמאל כדור שחלף על פני הגנת אשדוד. יבוריאן הוריד לעבאס, שדחק פנימה מול שער ריק.

שחקני הפועל אשקלון חוגגים (מור שאולי)
שחקני הפועל אשקלון חוגגים (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-59 נבו מזרחי נכנס במקומו של אורי מגבו. בדקה ה-62 שריקי נשלח לתוך הרחבה והוכשל על ידי שוערה של אשקלון, שראה כרטיס צהוב.

דקה 62 - 1:2, אשדוד מצמקת: מקרייב הצליח לצמק אחרי שדייק מהנקודה הלבנה.

מקרייב. בדרך למשחקו האחרון במדים האדומים-צהובים (מור שאולי)
מקרייב (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-65 קפילוטו העביר כדור ארוך ממרכז המגרש. מזרחי ניצל טעות של לובריץ', השתלט על הכדור בחזה ונותר מול אהורלו, אך השוער היה עירני. דקה חלפה ומחפוד ביצע חילוף נוסף כשהכניס את שי בירוק במקומו של שניר גואטה המצוין. בדקה ה-72 סרג' איילי החליף את גאו. בדקה ה-78 היידמן החליף את יבוריאן בצד אחד, ובצד השני בן בוטבול החליף את ורטה.

דקה 86 - 1:3 לאשקלון: מחמוד עבאס שלח כדור ארוך שעקף את הגנת אשדוד. רביד גזל הקדים את מרציאנו, עקף אותו והתקדם עד קו השער משם דחק פנימה.

דקה 89 - 1:4 לאשקלון: רביד גזל במתפרצת העביר לעבאס כדור עומק, שמתוך הרחבה בעט פנימה.

דארקו לובריץ´ ואהורלו מנסים לעצור את סארקי (מור שאולי)
דארקו לובריץ´ ואהורלו מנסים לעצור את סארקי (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

מ.ס. אשדוד: אופיר מרציאנו, עופר ורטה (בן בוטבול, 78'), אפא אמברוז, ניסו קפילוטו, אורי מגבו (נבו מזרחי, 59'), ניר ביטון, משה אוחיון, רחמים צ'קול, עידן שדה (עמנואל סארקי, 35'), עידן שריקי, ודימיטאר מקרייב.

הפועל אשקלון: סטיבן אהורלו, שי פטלק, דארקו לובריץ', יניב אלול, סואד פילקוביץ', אמייה טגה, רביד גזל, אריק גאו (סרג' איילי, 72'), שניר גואטה (שי בירוק, 66'), מחמוד עבאס ואיליה יבוריאן (דניאל היידמן, 78').