אם לפני פתיחת העונה מישהו היה אומר לאנשי מועדון ספורט אשדוד שלאחר המחזור ה-12 הם ידורגו במקום החמישי במרחק של שתי נקודות בלבד מהפסגה הם בוודאי היו שולחים אותו לאשפוז כפוי, אבל לאחר הניצחון אמש (שבת) 0:1 על הפועל פ"ת באצטדיון ר"ג, מתרגלים בעיר הנמל למציאות החדשה.

מעבר לשלוש הנקודות, העובדה היותר חשובה היא שחניכיו של יוסי מזרחי סוף סוף שברו את הבצורת והשיגו ניצחון חוץ ראשון העונה לצד המאזן הביתי המצוין. גם היכולת שלהם, בעיקר במחצית הראשונה נתנה המון סיבות לאופטימיות לקראת ההמשך, וכל זאת כששמונה משחקני ההרכב הראשון הינם שחקני בית.

קפטן הנבחרת הצעירה וקשר הקבוצה, ניר ביטון, אמר לפני המשחק כי הוא מבטיח שהשחקנים יתנו את התחת בשביל לשמח את האוהדים, וגם קיים. בסיום הוא אמר: "אין מאושר ממני ואני שמח הרבה יותר מהניצחון, השער זה רק בונוס, הצגנו משחק מצוין. אחרי השער הלכנו טיפה אחורה וזה מאפיין אותנו העונה ואין ספק שאנחנו צריכים לשפר את זה אבל מלבד זה היה משחק טוב ואני חושב שניתן היה לראות את זה".

ביטון הוסיף: "במחצית הראשונה הגענו לעשרה מצבים של כיבוש ודאי ומלבד זאת הנענו את הכדור מצוין. יוסי מרוצה ואני מקווה שנמשיך את התקופה הטובה ושלא נוריד את הרגל מהגז. ניתן את הכל בכל משחק בין אם יילך יותר או פחות".

כשנשאל האם אשדוד השנה היא קבוצת צמרת לכל דבר השיב: "כרגע אנחנו בצמרת אבל בליגה הזו הכל יכול להשתנות כמו שעכו ניצחה את מכבי תל אביב 0:3 כל קבוצה יכולה לנצח כל קבוצה וזו לא קלישאה".

ביטון חוגג עם עבד אל חאמיד את השער ואת הניצחון (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
ביטון וחאתם אל מחמיד. "השער זה בונוס" (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

יבואה התרשם מהיציע
חלוץ הרכש הגנאי של הקבוצה, סמואל יבואה, צפה במשחק מן היציע בצוותא עם סוכנו, דודו דהאן, אחרי ששב ביום רביעי ארצה לאור הפיתרון שנמצא בין ההתאחדות הבלגית לראסינג גנק, שאיפשר את השלמת העברתו לאשדוד. כרגע יבואה עדיין לא בכושר משחק והוא ימשיך להתאמן עם חבריו החדשים.

באשדוד לא פוסלים את האפשרות להתחזק בחלון ההעברות של ינואר בעוד שניים-שלושה שחקנים אם אכן אשדוד תמשיך ביכולת הטובה ובמועדון יאמינו כי אפשר יהיה לעשות הסטוריה ולאיים על אחד התארים. בכל מקרה לא מתכוונים באשדוד להרוס את המרקם שנוצר בקבוצה ולא יבצעו שינויים מהותיים יתר על המידה.
 

אשדוד בטירוף באצטדיון ר&"ג (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
אשדוד בטירוף באצטדיון ר&"ג (שי לוי) | צילום: מערכת ONE