עירוני קרית שמונה העפילה הערב (שלישי) לחצי גמר גביע הטוטו, אחרי שניצחה 0:1 את מ.ס אשדוד. את המשחק ניתן לחלק לשניים, מחצית ראשונה מעניינת ומלאה במצבים רבים לכיבוש שערים בשני צדי המגרש, ומחצית שניה חלשה מאוד, כמעט ללא מצבים בכלל.

קרית שמונה, שאירחה בקרית אליעזר, עלתה ליתרון בדקה השביעית, אחרי עבירה מיותרת של יוסי שקל בקצה הרחבה על רגליו של ברק בדש. את הכדור מ-11 מטרים בעט זוראן בלדובלייב, והוא כבש בקלות.

אחרי השער המשחק הפך למאוד מהיר ואשדוד הגיעה לאינספור מצבים להשוות, אך ללא הצלחה. גם המארחת היתה מאוד מסוכנת במתפרצות, אך למרות משחק מעולה של אדריאן רוצ'ט, הכדור לא נכנס למסגרת.

אחרי החזרה של השחקנים מחדר ההלבשה, המשחק הפך להיות הרבה פחות טוב ושתי הקבוצות לא רשמו כמעט מצבים לכיבוש עד לסיום. בדקה ה-90 ניר ביטון היה יכול להשוות מתוך הרחבה, אבל גיא חיימוב שפתח במקום דני עמוס הפצוע הדף נהדר ומנע עוד 30 דקות של כדורגל. ביציעי קרית אליעזר ישבו עשרות בודדות של אוהדים והאווירה היתה דומה למשחק ללא קהל.

רן בן שמעון: "קרית שמונה זה המועדון הכי מסודר בישראל"
מאמנה של עירוני קרית שמונה, רן בן שמעון התייחס לאחר המשחק לרווח הכלכלי בעקבות ההעפלה לחצי הגמר: "לוקחים את השיקים, זאת הכנסה נטו. קרית שמונה זה המועדון הכי מסודר בישראל. נולדנו תחרותיים ולא משנה איזה מפעל זה יהיה, נבוא לנצח. היה צריך להיגמר 17:19, המצבים לא נוצלו". לגבי הזר הנבחן, הנרי מולנגה אמר: "הוא הותיר רושם חיובי, נחליט וכשיהיה מה להודיע נודיע לגביו".

קרית שמונה חוגגת את השער בדקה ה-7 (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
קרית שמונה חוגגת את השער בדקה ה-7 (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

הקשר אדריאן רוצ'ט הוסיף על דברי מאמנו: "זה היה נראה כמו משחק אימון. משחק פתוח עם המון הזדמנויות. אני שמח שעלינו לשלב הבא".

בן שמעון. &"היה צריך להיגמר 17:19&" (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
בן שמעון. &"היה צריך להיגמר 17:19&" (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

מאמנה של אשדוד, ג'ון גרגורי אמר בסיום: "היו הרבה הזדמנויות במשחק, התוצאה היתה יכולה וצריכה להיות גבוהה יותר. לצערי לא ניצלנו את ההזדמנויות וקרית שמונה כן ניצלה. חבל, עבדנו קשה כדי להגיע לשלב הזה, הראש שלנו בשבת".

מחצית ראשונה
השחקנים עלו על הדשא בקרית אליעזר, השופט אוראל גרינפלד שרק לפתיחת המשחק מול עשרות בודדות של אוהדים. בדקה החמישית עידן שריקי חדר לרחבה של קרית שמונה, עבר את חיימוב אבל הגיע לזווית קשה מאוד ולא הצליח לבעוט לכיוון השער.

דקה 7 - 0:1 לקרית שמונה - ברק בדש קיבל כדור עומק מצוין ויוסי שקל יצא באופן לא מחויב מחוץ לשער וביצע עבירה מיותרת. בלדובלייב כבש מהנקודה הלבנה.

קרית שמונה חוגגת כל הדרך לחצי הגמר (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
קרית שמונה חוגגת (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-12 עידן שריקי שוב הגיע למצב לא רע ברחבה, אבל לא השתלט על הכדור וגיא חיימוב קלט. בדקה ה-16 צ'קול קיבל כדור מצוין ועמד באחד על אחד מאוד נוח מול חיימוב, אבל הבעיטה החלשה שלו נכנסה היישר לידיו של השוער. הלחץ של אשדוד נמשך ובדקה ה-18 עידן שריקי שוב מצא עצמו פנוי ברחבה, אך הפעם שיחרר בעיטה מצויינת שחיימוב הדף מצוין לקרן.

זוראן (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
זוראן (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

זוראן בלדובלייב התמהמה עם הכדור במצב טוב בדקה ה-20. כעבור דקה שריקי שוב הגיע למצב מצוין אחרי כדור רוחב ומחמישה מטרים בעט למשקוף. ברק בדש ביקש להתחלף אחרי שנפצע בזמן העבירה עליו בפנדל ובמקומו נכנס קאלב אוקונגו. בדקה ה-40 זוראן בלדובלייב הגיע למצב מעולה לכיבוש בנגיחה, אך הכדור ננגח מעל השער, החמצה גדולה מאוד של קרית שמונה.

אמיר לביא הגיע למצב מצוין כדי להשוות והבעיטה ששלח מ-16 מטרים יצאה סמוך לקורה של חיימוב. השחקנים ירדו לחר ההלבשה במחצית, כאשר לשתי הקבוצות היו מספיק מצבים כדי להגדיל את מנת השערים.

הנרי מולנגה (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
הנרי מולנגה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

מחצית שניה
בדקה ה-49 זוראן בלדובלייב קיבל כדור מצוין ובעט פצצה מצד שמאל, היישר למשקוף של יוסי שקל. אחרי שבמחצית הראשונה שתי הקבוצות הגיעו בקלות רבה למצבים, אחרי ההפסקה היה הרבה יותר קשה להגיע לשני השערים. המשחק המשיך להיות חלש מאוד ופשוט לא היו מצבים לכיבוש שער.

בדקה ה-76 אדריאן רוצ'ט בעט עוד כדור אדיר למשקוף ואוקונגו קיבל הכדור לבד לגמרי מול השוער, אבל בעט באוויר בצורה מביכה וקרית שמונה פיספסה הזדמנות לגמור את הסיפור בקרית אליעזר. בדקה ה-82 קינג היה יכול להשוות, אבל בעט חלש והחוצה מתוך הרחבה. .

ניר ביטון (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
ניר ביטון (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

סוויסה כמעט הכריע את המשחק, אבל גם הוא בעט חלש בדקה ה-82. בדקה ה-90 ניר ביטון היה יכול לכפות הארכה, אבל גיא חיימוב הציל את ההזדמנות המצויינת.

הרכב עירוני קרית שמונה: גיא חיימוב, תומר ברוקס, סאלח חסארמה, שיר צדק, הנרי מולנגה, בריאן גראסיץ', בני בן זקן, אופיר חמו, אדריאן רוצ'ט, זוראן בלדובלייב וברק בדש [קאלב אוקונגו, 26 (אלעד גבאי, 85)].

הרכב מ.ס אשדוד: יוסי שקל ישראל ראש, מתן אוחיון, לואי טאהא, רחמים צ'קול (אורי מגבו, 86), ניר ביטון, סטפן קינג, עמנואל סארקי, אמיר לביא (משה אוחיון, 74), איציק כהן (נבו מזרחי, 66) ועידן שריקי.