הרבה זמן חיכו בבית"ר ירושלים לחלוץ הברזילאי, לאונרדו פאסוס, ונראה שזה השתלם. שחקן הרכש של יובל נעים כבש הערב (שבת) את שערו השני במדים הצהובים-שחורים וסידר ליובל נעים ניצחון שלישי ברציפות, 0:1 על מ.ס. אשדוד.

בית"ר לא החלה את המשחק בצורה טובה והציגה הגנה מבולבלת ששחקני אשדוד לא הצליחו לתרגם ללוח התוצאות. ואז הם גם נענשו: דן אייבינדר מסר לפאסוס, שכבש גם ב-0:1 על הפועל פ"ת, והחלוץ נגח לרשת.

אשדוד שלא הפסידה מאז המחזור השישי, אי שם בספטמבר, ניסתה לחזור למשחק בעיקר עם תמיר כחלון, שערך את הופעת הבכורה בהרכב של יוסי מזרחי והציג יכולת נהדרת ב-74 הדקות שלו על המגרש.

במחצית השניה בית"ר הלכה אחורה, אשדוד לחצה והיתה קרובה מאוד להשוות, אבל החמיצה פעם אחר פעם ונוצחה לבסוף. אחרי ההפסד, הקבוצה של מזרחי אמנם נותרה במקום השני, אבל הפועל ת"א צמצמה את הפער ממנה לנקודה בלבד.

שחקני בית"ר חוגגים עם פאסוס (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
שחקני בית"ר חוגגים עם פאסוס (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

בית"ר העפילה בעקבות הניצחון למקום ה-11 כשבמאזנה כבר 24 נקודות, רק 4 פחות מאשר למכבי חיפה, שתשחק מול מכבי ת"א ביום שני.

הספסל של בית&"ר חוגג (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
הספסל של בית&"ר חוגג (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

בראשי (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
בראשי (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

פאסוס (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
פאסוס (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

מחצית ראשונה
חיים יעקב הוציא את המשחק לדרך באצטדיון טדי.

דקה 2: בית"ר ניצלה מפיגור מוקדם אחרי שכדור ארוך נשלח לעברו של משה בן לולו וחוסר תיאום בין אריאל הרוש לפילאבסקי הותיר את השער חשוף, אבל הבעיטה הלכה החוצה.

אוהדי בית&"ר (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי בית&"ר (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

דקה 5: שחקני בית"ר לא ממש הגיעו למשחק ושוב אשדוד היתה קרובה לכיבוש. כחלון שלח את עופר ורטה באגף הימני, המגן הרים, מתן בראשי התקשה להרחיק, אבל המסירה האחרונה לא הגיעה לאף שחקן עם חולצה לבנה.

דקה 7: המגמה נמשכה והפעם כחלון קיבל את הכדור מעבר להגנת בית"ר, הצליח להשתלט עליו בצורה טובה, החליף רגל וניסה לסובב מצד ימין לפינה הרחוקה, אבל החטיא את המסגרת.

דקה 14: זה לקח כמעט רבע שעה, אבל בית"ר הגיעה למשחק. סטיבן כהן פרץ מהאגף הימני לרחבה, עבר את אמברוז וניסה לכבוש מזווית קשה, אבל מרציאנו הדף לקרן.

כחלון מול בן שושן (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
כחלון מול בן שושן (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

דקה 19: סטיבן כהן הוביל התקפה של בית"ר מול הגנה לא מאורגנת של אשדוד ומסר שמאלה לבן שושן, שחתך ימינה ובעט לכיוון הפינה הרחוקה ומעל לשער.

דקה 21: תמיר כחלון עשה כאב ראש להגנת בית"ר כשחדר לרחבה אחרי דאבל-פס עם בן לולו, אבל המסירה שלו הורחקה על-ידי ברק משה.

דקה 22 - 0:1 לבית"ר ירושלים: לאונרדו פאסוס העלה את הקבוצה של יובל נעים ליתרון אחרי שכדור שהוגבה לרחבה, הגיע לאייבינדר שהרים מימין לשמאל והחלוץ הברזילאי נגח לפינה הימנית ולרשת.

שחקני בית&"ר חוגגים את שער היתרון (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
שחקני בית&"ר חוגגים את שער היתרון (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

דקה 32: אדיר טובול פרץ באגף השמאלי והעביר כדור מדוייק למרכז, שם חיכה דוד רביבו, שבעט נהדר מהאוויר, אבל אריאל הרוש זינק והצליח להדוף מהחיבורים.

דקה 33: בית"ר מצאה את הרשת בפעם השניה במשחק, הפעם עמית בן שושן היה הכובש, אבל הוא עשה זאת מעמדת נבדל והשער נפסל.

דקה 34: כחלון פרץ באגף הימני, השאיר מאחור את השומר שלו והרים לרחבה, אבל הרוש היה במקום. מספר שניות לאחר מכן, סטיבן כהן קיבל את הכדור באגף השמאלי ובעט מחוץ לרחבה, מרציאנו הדף לא טוב, אבל לא היה אף שחקן בית"רי שישלח את הריבאונד לרשת.

שריקי ומשה (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
שריקי ומשה (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

דקה 37: בית"ר היתה קרובה לשער השני שלה אחרי שפטי לא הצליחה להרחיקה הגבהה פשוטה לרחבה. הכדור הגיע לבן שושן ופגע בידו, חיים יעקב הורה להמשיך ובסיומה של ההתקפה סטיבן כהן בעט תוך כדי סיבוב שטוח והחוצה.

דקה 40: ניר ביטון איבד את הכדור לקובי מויאל, שבמקום למסור, פשוט רץ עם הכדור עד לפאסוס, שהחליט כי זה הרגע לכבוש שער מ-40 מטרים, אבל מרציאנו עצר בקלות.

דקה 43: חוסר תיאום בין מויאל לפרננדס הוביל לאיבוד כדור ליד רחבת בית"ר, דוד רביבו מסר לכחלון, שהשתחרר בצורה נהדרת ובעט מעל לשער.

פרננדס (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
פרננדס (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

מחצית שניה
דקה 48: הדקות הראשונות של המחצית השניה התנהלו בעיקר במרכז המגרש. ניר ביטון נפצע אחרי תיקול של קובי מויאל ובית"ר הוציאה את הכדור החוצה, מה שגרם לאוהדים לשרוק בוז.

דקה 50: מסירה גדולה של דוד רביבו לאורך כ-30 מטרים מהאגף הימני לרחבה, הגיעה לשריקי שניסה להבקיע, אבל בעט שטוח והחוצה.

שריקי (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
שריקי (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

דקה 56: ההתקפה הראשונה של בית"ר מאז ההפסקה, כמעט הסתיימה ברשת. סטיבן כהן הכניס כדור עומק נהדר לברק משה שפרץ באגף הימני והעביר מסירת רוחב מדוייקת לעמית בן שושן, שרק היה צריך לדחוק לרשת, אבל לא בעט כמו שצריך ואשדוד ניצלה.

דקה 60: סטיבן כהן סחט עבירה בסמוך לדגל הקרן באגף השמאלי ובית"ר קיבלה כדור חופשי. קובי מויאל הרים לפינה הרחוקה ומרציאנו הדף רגע לפני שפילאבסקי נוגח לרשת.

דקה 65: אשדוד החלה ללחוץ יותר ויותר, בעוד בית"ר התקשתה להעביר את הכדור למחצית המגרש של יריבתה. אדיר טובול החטיא את המסגרת בבעיטה מחוץ לרחבה ושריקי לא הצליח לכבוש מתוך הרחבה.

פאסוס (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
פאסוס (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

דקה 67: פאסוס התעמת עם אדיר טובול ליד קו מחצית המגרש. החלוץ הפיל את המגן ואז נעמד מעליו, מה שזיכה אותו בכרטיס צהוב.

דקה 70: טובול פרץ באגף השמאלי והרים לרחבה, הכדור הגיע לשריקי שהכין מצב נהדר לרביבו, אבל הקשר בעט מעל למסגרת.

דקה 71: יבואה הצליח לכבוש, אבל עשה זאת אחרי שעצר את הכדור בידו וספג כרטיס צהוב.

דקה 74: ברק משה קיבל את הכדור באגף הימני, הטעה את אדיר טובול ובעט ברגל שמאל כדור אדיר שמרציאנו הצליח להדוף רק בקושי ומנע שער גדול.

ג (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
ג (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

דקה 81: אשדוד היתה קרובה מאוד להשוות אחרי שטובול הרים מצד שמאל, יבואה הוריד בראש לאמיר לביא והמחליף בעט שטוח והחטיא רק במעט את המסגרת.

דקה 84: טובול המשיך להיות האיש של יוסי מזרחי בדקות הסיום עם עוד הרמה לאיזור הרחבה, אבל הנגיחה של שריקי הלכה מעל למשקוף.

דקה 92: אמיר לביא פרץ באגף הימני והרים את הכדור לרחבה, פטי נגח לפינה הקרובה והחטיא. מנגד, עמרם קיבל הזדמנות טובה כדי לגמור את המשחק, אבל בעט לידיים של מרציאנו.

בית”ר ירושלים: אריאל הרוש, ברק משה, אנדריי פילאבסקי, מתן בראשי, שי חדד, דן אייבנדר, קובי מויאל, דריו פרננדס, סטיבן כהן (אופיר עמרם, 87), עמית בן שושן (תומר בן יוסף, 93) ולאונרדו פאסוס (לירון דיאמנט, 73).

מ.ס. אשדוד: אופיר מרציאנו, עופר ורטה (חאתם עבד אל חמיד, 61), יאיא פטי, ישראל ראש, אדיר טובול, אפא אמברוז, ניר ביטון, תמיר כחלון (אמיר לביא, 74), דוד רביבו, עידן שריקי ומשה בן לולו (סמואל יבואה, 61).

גג (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
גג (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE