בלילי: "זה נותן לנו הרבה ביטחון" (דנה בהט) (צילום: מערכת ONE)
בלילי: "זה נותן לנו הרבה ביטחון" (דנה בהט) | צילום: מערכת ONE

יוסי אבוקסיס יכול לסמן V ראשון אחרי ה-0:2 על סנט ג'וליה אמש (חמישי) באנדורה במשחק הבכורה שלו כמאמן בני יהודה.

במועדון מרוצים מהמקדמה שהשיגו לקראת הגומלין שייערך בשבוע הבא באצטדיון בלומפילד ואחרי הניצחון, הם יעשו את דרכם לארץ. השחקנים והצוות המקצועי ייסעו כשלוש שעות מאנדורה לברצלונה, משם ימריאו לישראל וינחתו בנתב"ג אחר-הצהריים.

אבל עוד לפני היציאה מהמלון, שלו מנשה שהיה מהמצטיינים מול סנט ג'וליה, החליט לראיין את החלוץ, פיני בלילי, שדיבר על אבוקסיס, העונה הקרובה והאוהדים.

בלילי סיכם את הניצחון במשחק הראשון של העונה האירופית: "היה משחק טוב, פתחנו בדיוק כפי שביקש יוסי, הצלחנו לכבוש שער מהיר ואני שמח מאוד על זה. זה נותן לנו הרבה ביטחון".

מנשה שאל את החלוץ על השער שכבש והאחרון אמר: "אני שמח על כך, יצאנו עם טעם טוב, זה ניצחון חשוב ואני מקווה שזה ייתן לנו ביטחון להמשך".

ומה המטרות של בני יהודה העונה? "השאיפות שלנו הן להתברג בצמרת ואני מקווה שנעבור כמה שלבים באירופה וגם בגביע, בניגוד לעונה שעברה שאז הודחנו בשלב מוקדם", אמר בלילי, "אם נתחזק בשניים-שלושה שחקנים, אני מאמין שנתברג גבוה".

בלילי דיבר גם על המאמן החדש: "אבוקסיס הוא מאמן צעיר, שעד לא מזמן עוד היה שחקן. כיף באימון, יש חדוות משחק וחיים. אנחנו נהנים באימונים ואני מקווה שזה יבוא לידי ביטוי במגרש ובתוצאות שלנו".

החלוץ התייחס גם לקהל הכתום שהגיע לאנדורה כדי לתמוך בקבוצה: "כל הכבוד לאוהדים שבאו עד לפה. הניצחון הזה מוקדש ברובו להם וזה חשוב שיש קבוצת אוהדים שתומכת בנו גם בחוץ".

שלו מנשה (דנה בהט) (צילום: מערכת ONE)
שלו מנשה (דנה בהט) | צילום: מערכת ONE

בלילי שפתח את עונתו השניה בבני יהודה, הוסיף: "בשנה שעברה לא השכלתי להבקיע הרבה שערים. עם הגול והניצחון עכשיו, אינ מקווה לצאת לדרך חדשה. אני אוהב לשחק, רוצה לשחק, לריב, להשתולל, אם זה לא זה, זה לא אני".

לסיום פנה שלו מנשה לאוהדים ואמר: "בואו לבלומפילד, אנחנו מאחלים לכם שנה טובה, שמחה עם הרבה גולים של פיני".

איבסקביצ´יוס (דנה בהט) (צילום: מערכת ONE)
איבסקביצ´יוס (דנה בהט) | צילום: מערכת ONE

ובינתיים, עוד לפני המשחק השני מול סנט ג'וליה, אבוקסיס ימשיך בחיפוש אחר חיזוק ולאחר חזרת בני יהודה לארץ, מספר שחקנים צפויים להגיע למבחנים, ביניהם קשר גנאי וחלוצים. בקבוצה ינסו גם לסגור על חוזה עם הבלם גל כהן מהפועל פ"ת.