דן אדלר. הכירו את הבעלים החדש של בית
דן אדלר. הכירו את הבעלים החדש של בית"ר | צילום: מערכת ONE

ארקדי גאידמק - OUT, אדם לוין ודן אדלר IN. רגע אחרי ההודעה המשמחת עבור בית"ר ירושלים ואוהדיה, הגיע הזמן להכיר מי עומד מאחוריי חבל ההצלחה של הקבוצה מהבירה.

אוהדי בית"ר ירושלים עברו אינספור לילות ללא שינה ומלאי דאגות ועתיד הקבוצה לא ניבא טובות. רגע לפני שבית"ר חצתה את הקו המסוכן בדרך להליך של פירוק, הגיעו שני האמריקאים שהחליטו, מהסיבות שלהם, לקנות את המועדון.

חלק גדול מאוהדי בית"ר שלא מפסיק לקלל ולהילחם ביו"ר, איציק קורנפיין, חייב לבקש סליחה ולהגיד תודה רבה. קורנפיין שהה בימים האחרונים בלונדון, ואחרי מספר פגישות הצליח לשכנע את לוין ואדלר שאת ה"עסק" הזה שנקרא בית"ר ירושלים, ראוי לרכוש.

דן אדלר, נעים מאוד
אלו ביניכם שחולמים על קריירה משגשגת בעולם הבידור של ארה"ב, קחו את עצמם, טוסו ללוס אנג'לס ותישנו על ספסל מחוץ לבית של דן אדלר. אם תציקו לו מספיק, יכול להיות שהוא יסדר לכם איזה ג'וב חלומי.

אדלר, בן לניצול שואה הוא שועל קרבות ותיק בתעשיית הבידור האמריקאית שמנסה גם לפרוץ לעולם התקשורת. במהלך קריירה של 25 שנה הצליח אדלר לטפס בסולם הדרגות של תעשיית הבידור. הבעלים החדש של בית"ר מגלם בצורה מושלמת את החלום האמריקאי.

גאידמק וקורנפיין במהלך הכנס (גיא בן זיו)
גאידמק וקורנפיין במהלך הכנס (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

הוא החל את דרכו בחדר הדואר של חברת CAA המייצגת שחקני קולנוע ואנשי ספורט. עם השנים החל לצבור מעמד וכח בחברה והחל לעבוד ב"וולט דיסני" שם אף הגיע למשרת סגן הנשיא.

ב-2005 הקים אדלר את חברת "מדיה איגלס", ושותף בהנהלות הבכירות של מספר חברות שונות, וביניהן: "פורום מדיניות ישראל", ארגון שעוסק ודוחף למען פיתרון של שתי מדינות לשני עמים, בכל הקשור לסכסוך הישראלי-פלשתיני.

אדלר פועל בארגון זכויות אדם בארה"ב והוא אחד מהיועצים של בית הספר לבריאות ציבורית באוניבריסטת הארוורד. בתוך כך, פעיל אדלר בוועדת הקהילה היהודית בארה"ב - גוף שמטרתו להגן על זכויות היהודים בכל רחבי העולם. בארה"ב פורסם כי אדלר הוא אחד המשקיעים הגדולים ב-CAUSES.COM שתייגה עצמה כפלטפורמה הגדולה בעולם לפילנטרופיה ואותו ארגון גייס למעלה מ-30 מיליון דולרים לכ-25,000 ארגונים שלא למטרות רווח.

אדלר, פעיל המפלגה הדמוקרטית, ניסה את כוחו גם בפוליטיקה האמריקאית אך מועמדתו לקונגרס כשלה.