משפחת מרינקוביץ' יכולה לסמן 'וי' על מחזור 22 בליגת העל. אחרי שהאח הבוגר, נבויסה, כבש בניצחון של הפועל עכו (1:3 על הפועל פ"ת), הערב (ראשון) הגדיל לעשות האח הצעיר, ננאד, כשסידר לבני יהודה ניצחון 0:1 דחוק על הפועל ראשל"צ.

'הדרבי הכתום' לא התעלה לרמה גבוהה והוכרע בזכות הברקה אחת של החלוץ הסרבי בדקה ה-44. מרינקוביץ' קיבל את הכדור מדינו אנדלובו, חדר לרחבה ומצא את הפינה הקרובה והלא מכוסה של אוהד כהן, שעד לאותו רגע דווקא עשה עבודה טובה.

במחצית השניה הרמה אף ירדה, אך למרות זאת שחקני האורחים יכולים לראות עצמם מאוכזבים אחרי שהגיעו למספר מצבים שהוחמצו. החלוץ גיורגי אובסינקוב הובא כדי לשדרג את הקבוצה של ניסן יחזקאל, אבל החמיץ פעמיים הזדמנויות לשוויון וספק רב אם הוא השחקן שיציל את ראשל"צ מירידה.

בזכות הניצחון, עלתה קבוצתו של יוסי אבוקסיס למקום השישי ובמאזנה 33 נקודות. ניסן יחזקאל ושחקניו עדיין עמוק מתחת לקו האדום, עם 16 נקודות במקום ה-15. בסיום המשחק, כ-20 אוהדי ראשל"צ קראו ליחזקאל להתפטר.

אבוקסיס: "שהקהל יתנהג איך שהוא רוצה, לא מחנך אותם"
המאמן המנצח, יוסי אבוקסיס, אמר בסיום: ”אי אפשר לקחת הרבה מהמשחק הזה חוץ מהניצחון. יכולת לא גבוהה, אבל בהתחשב בזה שהגענו בלי שני שחקני הרכב (עוז ראלי וקסטוטיס איבסקביצ'יוס המוצהבים) ולא דיברתי על זה לפני ואני מדבר על זה עכשיו, גם פדרו לא התאמן כל השבוע. בהתחשב בכל הדברים האלה ובסגל הקצר שלנו, אני שמח מאוד מהניצחון. אני גאה מאוד בבחורים שבאו ונלחמו. לא היו לנו הרבה דקות טובות במשחק, אבל יש משחקים כאלה עם מזג האוויר כזה, צריך לדעת לקחת את הנקודות ולנסות לתקן אחר כך דברים אחרים".

מרינקוביץ´ חוגג עם גלבאן ומנשה (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
מרינקוביץ´ חוגג עם גלבאן ומנשה (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

על צעקות האוהדים לעברו אמר אבוקסיס: ”הקהל של בני יהודה דורש קבוצה של 50 מיליון כאשר התקציב עומד על 12 מיליון. לבני יהודה אין כסף לרכש. רצינו לעשות כמה מהלכים, הבנתי שאין תקציב בכלל לרכש אז שיפסיקו כולם לצעוק, 'להביא חלוץ', או 'להביא שחקן אחר' זה עולה הרבה כסף, אין לקבוצה תקציב. הסגל שלנו מאוד קצר והדבר היחיד שאנחנו יכולים לעשות זה לשחרר שחקן ולהביא שחקן. אני לא יכול לשחרר שחקנים כי הסגל שלנו קצר".

דלה איינוגבה חוגג עם האוהדים (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
דלה איינוגבה חוגג עם האוהדים (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

"שיהיה ברור לכל מי שצועק, אין לנו תקציב. כולם אומרים לי שנגמר ינואר ואני חייב לשים סוף לדבר הזה, אם יהיה תקציב יגיע שחקן. אני אעשה את המקסימום בקבוצה אם נביא רכש או לא נביא רכש. אני לא יכול לדאוג לעניינים כספיים. כשהגעתי לבני יהודה נאמר לי שהתקציב יהיה נמוך, לא יהיה תקציב לרכש, לקחתי את ההימור הזה ואני לא מצטער על זה בכלל, אבל אנשים חייבים להבין. אנחנו נעשה את המקסימום, אני מאמין בשחקנים שנמצאים ומתפלל שלא יהיו לנו פציעות או ההרחקות".

יוסי אבוקסיס עם אוהד כהן. עונה לקהל (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
יוסי אבוקסיס עם אוהד כהן. עונה לקהל (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

המאמן המשיך: ”הקהל תפקידו לעודד כל הזמן וחבל שברגעים פחות טובים במשחק הוא לא מעודד. אני לא מנסה לחנך אף אחד, שהקהל יתנהג איך שהוא רוצה. חבל לי מאוד כי אנחנו עושים עונה טובה עם תקציב אולי מהנמוכים בליגה ואנחנו נמצאים איפה שאנחנו נמצאים ואנשים לא מעריכים את זה. חבל, אבל תפקידנו לעשות את העבודה שלנו".

משה דמאיו. אין תקציב לרכש (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
משה דמאיו. אין תקציב לרכש (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

מעמדו של יחזקאל התערער, עלול לסיים את דרכו
בהנהלת ראשל"צ, שהיתה מאופקת עד עכשיו, הביעו אכזבה רבה מההפסד. "במשחק כזה הפועל ראשל"צ אמורה להילחם על חייה בניגוד לבני יהודה שלא נלחמת על חייה", אמרו גורמים במועדון. בהנהלה יקבלו החלטה ביומיים הקרובים לגבי ההמשך, כאשר מעמדו של המאמן ניסן יחזקאל התערער מאוד וייתכן שהוא לא ימשיך בקבוצה.

יחזקאל אמר לאחר ההפסד: ”הפסדנו שלוש נקודות מאוד יקרות. קשה לי להתראיין. על המעמד שלי צריך לשאול את הבעלים. אני שואב הרבה כח מהמחמאות שאנחנו מקבלים למרות שאנחנו לא צוברים נקודות. אני צריך להעביר לשחקנים שלי את האמונה שיש בי. אנחנו קבוצה חדשה בליגת העל ואנחנו משלמים מחיר כבד מאוד על חוסר הריכוז בהגנה, אבל כל מה שאני אגיד ישמש כתירוץ".

ניסן יחזקאל (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
ניסן יחזקאל יורד מאוכזב מהמגרש (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

על ההחמצות של אובסינקוב אמר המאמן: "קשה מאוד להסביר את ההחמצות של איגור, הוא הגיע אלינו במהלך הפגרה וקשה להכניס שחקן לכושר משחק במהירות. הוא גולר והוא כבש הרבה שערים בנבחרת מולדובה ואני מאמין שהוא יתן לנו את התמורה כשהוא יחזור לכושר משחק. בלי אמונה שנישאר בליגה לא הייתי נשאר פה. הפערים בין הקבוצות קטנים, צריך לקחת דברים בפרופורציה, מי שמאמין ויש לו ביטחון יצליח. בסוף אני מאמין שנצא נשכרים".

מחצית ראשונה
אקס בני יהודה ושחקן ראשל"צ בהווה, אסי בלדוט, זכה לכבוד לפני המשחק. הקשר הוותיק קיבל מקבוצתו לשעבר חולצה ממוסגרת ומנציגי האוהדים גביע הוקרה על תרומתו למועדון. 1,500 צופים הטריחו את עצמם לבלומפילד למרות הקור המקפיא והם ראויים לכל השבחים על כך. גם אימורו לוקמן הגיע.

אסי בלדוט זוכה לכבוד ממשה דמאיו ומכפיר אדרי (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
אסי בלדוט זוכה לכבוד ממשה דמאיו ומכפיר אדרי (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

דקה 7: אסי בלדוט נכנס ראשון לעניינים וניסה להפתיע את דלה איינוגבה עם בעיטה מ-20 מטרים, אך השוער הניגרי היה מוכן וקלט את הכדור.

דן מורי מקדים את גיורגי אובסינקוב (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
דן מורי מקדים את גיורגי אובסינקוב (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

דקה 10: ננאד מרינקוביץ' הרים מצד ימין לתוך הרחבה, שם המתין ישראל זגורי שנגח משלושה מטרים, אך אוהד כהן הדף בקצות האצבעות לקרן.

דקה 12: חסן אבו זייד קיבל כדור מאיציק עזוז ובעט חזק מ-17 מטרים בסמוך למשקוף של אוהד כהן.

אסי בלדוט עובר את ננאד מרינקוביץ´ (יוסי ציפקיס (צילום: מערכת ONE)
אסי בלדוט עובר את ננאד מרינקוביץ´ (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

דקה 15: פדרו גלבאן סובב בעיטה חופשית מ-20 מטרים מעל החומה היישר לידיו של אוהד כהן.

דקה 19: אסי בלדוט כמעט והפתיע את דלה איינוגבה ישירות מנקודת הקרן, אולם השוער הניגרי הגיב טוב והדף לקרן נוספת. בלדוט הגביה את הבעיטה, מסיץ' השתלט ובעט, אבל שוב היה זה איינוגבה שהדף לקרן שלישית רצופה.

אלביס מסיץ´. היה קרוב לשער יתרון (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
אלביס מסיץ´. היה קרוב לשער יתרון (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

דקה 21: דינו אנדלובו פירק את הגנת ראשל"צ במבצע אישי יוצא מן הכלל, חדר לרחבה מצד שמאל ובעט, אך נתקל בהדיפה יפה של אוהד כהן. 

דקה 28: חסן אבו זייד בעט כדור חזק מ-16 מטרים שלא מצא את המסגרת של אוהד כהן.

יוסי אבוקסיס (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
יוסי אבוקסיס (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

דקה 41: ישראל זגורי ניסה את כוחו עם בעיטה שטוחה כ-16 מטרים אלכסונית מהשער, אבל הכדור שלו לא מצא את המסגרת.

דקה 44 - בני יהודה עולה ל-0:1. דינו אנדלובו מסר לננאד מרינקוביץ' שנכנס לרחבה מאגף ימין והכניע את אוהד כהן, שלא סגר את הפינה כמו שצריך ונאלץ להוציא כדור ראשון מהרשת. אגב, אמש, אחיו של מרינקוביץ', נבויסה, כבש בניצחון הפועל עכו 1:3 על הפועל פ"ת.

מרינקוביץ´ חוגג עם גלבאן, אבוקסיס מנגב את הגשם (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
מרינקוביץ´ חוגג עם גלבאן, אבוקסיס מנגב את הגשם (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

מחצית שניה
דקה 48: אסי בלדוט הגביה קרן לתוך הרחבה, גיורגי אובסינקוב השתלט ומארבעה מטרים בעט החוצה.

דקה 70: פיני בלילי החליף את דינו אנדלובו וספג שריקות בוז צורמות מאוהדי בני יהודה שרצו לראות את אמיר עגיוב עולה לשחק.

אנדלובו לוחץ על ריף מסיקה (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
אנדלובו לוחץ על ריף מסיקה (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

דקה 73: אוהדי בני יהודה קיבלו את מבוקשם. יוסי אבוקסיס שלח למגרש את עגיוב הצעיר על חשובן ישראל זגורי.

דקה 75: גיורגי אובסינקוב קיבל כדור מצוין מאסי בלדוט ומשלושה מטרים בעט לרשת החיצונית.

איציק עזוז וגיורגי אובסינקוב רוקדים על המגרש (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
איציק עזוז וגיורגי אובסינקוב רוקדים על המגרש (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

דקה 80: אסי בלדוט הרים כדור קרן, גיא אבנד התרומם מעל כולם ומחמישה מטרים נגח החוצה.

בני יהודה: דלה איינוגבה, איציק עזוז, גל כהן, דן מורי, כפיר אדרי, שלו מנשה (אביב חדד, 82'), חסן אבו זייד, ננאד מרינקוביץ', ישראל זגורי (אמיר עגיוב, 73'), פדרו גלבאן ודינו אנדלובו (פיני בלילי, 70').

הפועל ראשל"צ: אוהד כהן, גיא אבנד, אלביס מסיץ', דור הלוי (גל ספיר, 45'), עמירן שקלים, איתי אלקסלסי,ריף מסיקה, ליאור ברטקובסקי (גיא משפתי, 56'), דייויד גומז, אסי בלדוט וגיורגי אובסינקוב (קובי מוסא, 76').