אופירה אסייג ופיני גרשון ב-102FM (צילום: מערכת ONE)
אופירה אסייג ופיני גרשון ב-102FM | צילום: מערכת ONE

אופירה אסייג ופיני גרשון מגישים לכם את תוכנית הספורט של ישראל בשיתוף ONE. את תוכנית הספורט ניתן לשמוע ברדיו תל אביב (102FM), רדיו חיפה (99.5FM ו-107.5FM), רדיו דרום (97FM ו-95.8FM), רדיו גלי ישראל (102.5FM, 89.3FM ו-106.5FM) וכן בתחנת רדיו קול הים האדום.

התוכנית משודרת מדי ערב מ-18:00 עד 20:00 וכן, ניתן לשמוע אותה גם כאן אצלנו באתר.

הערב בתוכנית עסקנו בהפועל באר שבע ודיברנו עם הבעלים של הקבוצה, אלונה ברקת, שסיפרה על יחסייה הבעתיים עם ראש העיר רוביק דנילוביץ'. 

אלונה ברקת אמרה בתוכנית: "השנה קרה לנו דבר שמתחיל להתגשם, מחלקת הנוער מניבה פירות. העונה הלכנו על אסטרטגיה לטווח הארוך שרואים בקבוצה בית, אנחנו מאמינים ביכולות שלהם. אני לא חושבים שאנחנו דומים למה שג'קי עשה באשדוד, אצלנו עדיין יש שחקנים בוגרים, מנסים שילוב של צעירים ובוגרים, לא רק צעירים".

דנילוביץ´ וברקת (אלעד ירקון) (צילום: מערכת ONE)
דנילוביץ´ וברקת (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

"אנחנו מטפחים שחקני נוער, בנוסף לישראלים שרכשנו מקבוצות אחרות. התפיסה של להביא מישהו שיהיה טוב לכמה שנים. היחסים שלי עם ראש העירייה טובים, הוא איש מקסים. הוא תומך בקבוצה, אבל קבוצה כמו הפועל באר שבע צריכה חיבוק הרבה יותר גדול, חיבור יותר טוב עם ראש העיר. הוא פחות מעורב, אני מכבד את זה", הוסיפה ברקת.

"זה לא רק העניין של הכסף, אבל אני נותנת מה שאני מאמינה שצריך כדי שהמועדון יתנהל. אבל קבוצה כמו שלנו צריכה ראש עיר הרבה יותר מעורב ומגוייס למען המועדון, וזה לא כל כך קורה. זה גם כסף, אנחנו מקבלים כסף, אבל צריך הרבה יותר. כדורגל זה לא רק תמיכה עירונית, זה אצטדיון וספונסרים. אנחנו מדברים, אבל עדיין אין שום דבר בשורה התחתונה. אנחנו רוצים להיות בפלייאוף העליון, אנחנו ראויים להיות שם. בעונה שעברה סיימנו במקום מאכזב מאוד מבחינתו", אמרה לסיום אלונה ברקת.

אלונה ברקת. יצאה עם השחקנים לארוחת צהריים (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
אלונה ברקת (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

אלימלך: "אני ויואב עוד ניפגש", כץ: "הוא יישאר לדעתי"
גם הסכסוך החדש בהפועל חיפה על הפרק, כאשר הפעם יואב כץ מול שביט אלימלך. כפי שפורסם לראשונה ב-ONE, עוזר המאמן לא הגיע לאימון הקבוצה לאחר שהמו"מ בינו לבין המועדון נקלע למבוי סתום, מה שגרם לו להחרים את אימוני הקבוצה, מעט לפני תחילת העונה. הבעלים לא נשאר חייב ותקף את התנהלותו של אלימלך. בדקנו מה חדש בפרשה שיוצרת אי שקט בצד האדום של הכרמל.

עוזר מאמן הפועל חיפה, שביט אלימלך, אמר בשידור: "היתה אי הבנה. החלטנו שנסגור את החוזה כאשר יואב נמצא בארה"ב, טלפון שבור. במחנה האימונים רצו לסגור את הפרטים וזה לא צלח גם בארץ. אמרו שאני חסר אחריות, אבל לא החרמתי ולא כלום, פשוט לא סגרתי את התנאים".

שביט ומאמן השוערים פיני אברהם (עדי חנוך) (צילום: מערכת ONE)
שביט ומאמן השוערים פיני אברהם (עדי חנוך) | צילום: מערכת ONE

"ראיתי לנכון להגיד ליואב בפנים שאם לא נסגור אז אמצא מקום עבודה אחר, הכל בג'נטלמניות. לא נהרוס בניינים בשביל דבר כזה או אחר, מה שיהיה יהיה. יואב טוען שיש אי הבנה ואני מקבל את זה. אמרתי שאם זה לא ייסגר עד המחנה אז לא אצא למחנה. ברגע שהמאמן בתמונה אז הכל ברור, יצאתי למחנה, אבל זה גם לא צלח. אני לא חתום",הוסיף אלימלך.

"עליתי לאוטובוס כי היתה לי שיחה טובה עם יואב אתמול וסיכמנו שאגיע למשחק הראשון. אני וניצן חברים טובים ועשיתי את זה למען הקבוצה. אני ויואב קבענו שניפגש. אין לי שום הצעה ממקום אחר, אני הכי אמיתי. אני רוצה להישאר בהפועל חיפה וטוב לי שם, זה מועדון חם. לא מדובר על עשרות אלפי דולרים. אנחנו צריכים לדבר אחרי המשחק בסכנין. לפחות ייצא כבש מהמשחק הזה", אמר לסיום עוזר מאמן הפועל חיפה.

הבעלים של הפועל חיפה, יואב כץ, גם עלה לשידור ואמר על האירועים: "קודם כל, אני מעריך גדול של פיני גרשון אבל הוא אמר לשחוט כבש, אני לא אוהב לשחוט חיות. אני שיחקתי בחולון לפני 50 שנה, עופר אשד היה כוכב. שביט אלימלך בסולם של 1 עד 10 הוא 25, הוא בחור נהדר. כמו הרבה גנרלים שעוברים שאזרחות, החיים משתנים להם. שביט היה כוכב גדול והוא צריך לעשות מעבר לקריירה חדשה".

יואב כץ עם יוסי דורה ואושרי רואש (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
יואב כץ עם יוסי דורה ואושרי רואש (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

"אם לא הייתי רוצה את שביט הוא לא היה על האוטובוס. אני יושב ונותן את כל הזמן. זה לא מדויק שהוא חודשיים מחכה לפגישה. לדעתי הוא יהיה עוזר המאמן, הוא אדם בעל ערך גבוה, אנחנו מחפשים אנשים כאלה. המדד של הדולר ירד לאחרונה. לא מפריע לי מה שקורה עם החקירות, תמיד האמנתי לניצן. ישרים ולא ישרים לפעמים נתקעים ביחד, הוא אולי התערבב עם אנשים לא טובים", הוסיף כץ.

לסיום, יואב כץ היה במצב רוח טוב מאוד ואמר: "את החוזה של קאלה רצו שנכתוב מחדש ואז לצערי היינו בטוחים שהוא עבר והוא לא עבר. אלו דברים טכניים שיתוקנו. הייתי בבקרה ואמרתי לאורליצקי שאני מודה לו שהוא ציין אותנו לטובה בתקשורת. אז הוא אמר לי שמה שמגיע, מגיע. הקבוצה שלנו מאורגנת מבחינה פיננסית ומקצועית, מקווה שתהיה עונה טובה. שברתי את היד, אבל אני עדיין יכול לקלוע.

עומר דמארי: "אני לא איתי שכטר. לטוטו יש מקום בנבחרת"
עסקנו גם באירועי הדרבי התל אביבי שנערך אמש בגביע הטוטו והסתיים ב-2:2. הפועל ומכבי שוב לא הצליחו למצוא הכרעה במפגש בין השתיים אחרי שהצהובים כבר הוליכו 0:2 אחרי 23 דקות.

אלא שמי שגנב את ההצגה במשחק הוא השופט איתן שמואלביץ' שספג ביקורת קשה הן מהפועל והן במכבי על ההחלטות שלקח במהלך המשחק. בדקנו מה התחושות בקבוצות יום אחרי ומה לוקחים בהפועל ובמכבי מהמשחק הזה להמשך.

דמארי חוגג עם טועמה (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
דמארי חוגג עם טועמה (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

על האמירה שלו בסיום הדרבי, על כך שמזל שהקבוצה לא הפסידה, אמר דמארי: "היינו עם עשרה שחקנים, אנחנו רוצים לנצח באופן כללי. היינו בפיגור 2:0".

על הסכום ששולם עליו אמר דמארי: "לא שילמו שלושה מיליון. זה לא יושב על הכתפיים, למרות שזה מחיר גבוה. אני אוהב שיש ציפיות ולחץ, אני יודע שאני מסוגל ואוכיח את זה. אני מרוויח הרבה פחות ממה ששילמו עליי. באתי למועדון גדול כדי שיראו אותי. אני מצפה מעצמי לתת כמה שיותר שערים ובישולים. אני לא יודע מספרים, בעונה שעברה נתתי 15, אני לא יודע להגיד. אם נהיה טובים אז לכל אחד מאיתנו יהיה מספרים טובים".

"אני לא חושב על אירופה. אני בא בתור דמארי ולא איתי שכטר או בן שהר, יש לי את היכולת שלי. לא הייתי מספיק טוב עד עכשיו, אבל אני מאמין שאהיה טוב יותר בעתיד. אני רק בן 22 וחצי. החלום זה אירופה. אבל טוב לעשות את זה דרך קבוצה טובה בארץ, לעשות שנה או שנתיים טובות. אני מסתדר טוב עם קשטן, הוא מאמין טוב ומכין אותנו מצוין", הוסיף עומר דמארי.

עומר דמארי. האב חצוי בין הבנים (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
דמארי (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

על הקבוצה החדשה שלו אמר: "הפועל תל אביב בעונות האחרונות רצה בכל עונה לכל התארים, גם העונה זה חייב להיות ככה. יש שחקנים ברמה יותר גבוהה. אם השילוב יצליח אז תהיה תפוקה טובה יותר".

"ההגרלה קשה. פורטוגל פייבוריטית, אבל אפשר לעשות את זה. את רוסיה כבר ניצחנו בעבר. אני חושב שהוא שחקן טוב, לא סתם מלך השערים, יש לו מקום. אבל זו החלטה של מישהו אחר אם לזמן אותו", הוסיף דמארי.

ידין וקולאוטי מתעמתים (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
ידין וקולאוטי מתעמתים (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

עונת הליגיונרים הכי עמוסה שהכדורגל הישראלי ידע יצאה לדרך עם אין ספור נציגים בבלגיה, פולין, אנגליה, סקוטלנד, ספרד, איטליה וגרמניה. נסקור את דרכם של הכוכבים הישראלים.

כספי: "עזבתי את סקרמנטו מהר לפני שהערך שלי יירד"
לא שכחנו את הכדורסל וההכנות של נבחרת ישראל לקראת קמפיין היורובאסקט שיחל בסוף חודש אוגוסט. ננסה לבדוק מה הסיכויים של הכחולים-לבנים באליפות אירופה, שתהיה השנה מלאה בכוכבי NBA כשגולת הכותרת תהיה המפגש של הנבחרת מול דירק נוביצקי, כוכב גרמניה ואלוף ה-NBA הטרי מדאלאס.

עומרי כספי. כנראה שהוא לא יגיע למכבי (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
עומרי כספי (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

כוכב הנבחרת, עומרי כספי, דיבר תחילה על השביתה ב-NBA: "כל חמש שנים יש הסכם חדש בין ארגון השחקנים לליגה, העונה יש מו"מ על המון דברים, כסף, אחוזים, אורך חוזים ותקרות שכר, ובינתיים המצב לא כל כך טוב. אני לא תקוע בארץ כי יש את הנבחרת, אני לא יכול להישאר כאן עד יותר מספטמבר בגלל ענייני מס. בתחילת נובמבר אקבל החלטה. בקליפורניה משלמים 49 אחוז מס. שילמתי שם את המס, אני צריך לבדוק את זה יותר טוב".

על האפשרות שיעבור לאירופה אמר כספי: "מה שבטוח, אני לא רוצה לשבת שנה בחוץ. באוקטובר/נובמבר נדע יותר ואז נוכל לעשות הערכות. בטוח שמכבי ירצו אותי לעונה שלמה. לא דיברתי איתם, אבל קבוצות בסדר גודל של ריאל ובארסה ומכבי לא ירצו לקחת סיכון ששחקן יעזוב באמצע העונה.

עומרי כסםי (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
עומרי כסםי (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

"אני מת שתתחיל העונה. יכול להיות שיכריזו שאין עונה ואז קבוצות ישימו הרבה כסף. בסוף דצמבר מתחילה הליגה הסינית, יש הרבה אופציות. גם ההצהרות של יו"ר ארגון השחקנים, שאומר לנו 'צאו לאירופה', זה מפעיל המון לחץ על הליגה", הוסיף.

לקראת טורניר ההכנה של הנבחרת בקפריסין אמר כספי: "מתחילים להתחבר דברים בנבחרת, אישית וקבוצתית. לי היתה פגרה ארוכה יותר מאחרים. רביב מאוד חסר וזה כואב לי, הוא חסר לי מאוד כי הוא חבר. אני יודע כמה הוא מקצוען, כנראה שהיתה לו סיבה. אני מכבד כל החלטה שלו. הבית שלנו קשה מאוד. יש לנו בית מוות והקבוצות שיעלו יצטלבו לעוד בית מוות. יש סרבים מצויינת, ונוביצקי, גאלינרי שהצטרף, גם הלטבים טובים. זה בית קשה".

נוביצקי ודאלאס חוגגים אליפות. איך מתכוננים לענק הגרמני? (GettyImag (צילום: מערכת ONE)
נוביצקי ודאלאס חוגגים אליפות. איך מתכוננים לענק הגרמני? (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

"היו שנתיים נפלאות בסקרמנטו. בשיחה האחרונה עם הג'נרל מנג'ר והמאמן הודתי להם. הבנתי שנצא לדרכים חדשות, אני שמח שזה יצא ככה. התקופה האחרונה לא היתה טובה. יש לי ערך והמון קבוצות התעניינו בי והציעו הרבה דברים תמורתי, להחליף שחקנים. ידעתי שאם אשאר בסקרמנטו אז הערך שלי יירד, קבוצות יציעו פחות. היום אפשר לקבל עליי דברים טובים, הם קיבלו עליי שחקן נהדר. אני ממש לא כועס. זה עסק. כמו שמחליפים שחקנים בטריידים, כמו שלברון ג'יימס החליט לעבור למיאמי. זה עסק וצריך לכבד את זה", אמר לסיום כספי על קבוצתו הקודמת.

כמיטב המסורת, גם הפעם השמענו לכם במהלך התוכנית הרבה מוסיקה טובה מכל הסגנונות והז'אנרים האהובים. בין ראיון לראיון הענקנו למהמרי הווינר טיפים עדכניים וחשובים ואיך אפשר בלי - גליצ'ים.