גיא סולומון. יפתח בשער של מכבי ת"א (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
גיא סולומון. יפתח בשער של מכבי ת"א (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

לאחר יום של ספקלוציות, עכשיו זה סופי, מוטי איווניר בחר להציב את גיא סולומון בשער במקומו הערב ב-19:30 מול נתניה במקומו של השוער הראשון, לירן שטראובר.

מוטי איווניר שוחח עם שטראובר שמשמש גם כקפטן הקבוצה ושיתף אותו ברצונו לאפשר לו מנוחה השבוע. גל אלברמן יענוד את סרט הקפטן במקומו.

במרכז ההגנה יפתחו אבי סטרול וריף פרץ הצעיר, שיתפוס את מקומו של סאבו פאביצ'ביץ' שמרצה עונש הרחקה בגין צבירת כרטיסים צהובים.

במכבי מקווים שהבלם הברזילאי, ניבאלדו, יוכל לחזור לאימונים מלאים כבר בזמן הקרוב ואולי אף יהיה כשיר אחרי פגרת הנבחרת בעוד כשבועיים. גורמים במועדון חוששים כי הבעיה של ניבאלדו היא לא פיזית בברך אלא פסיכולוגית בשל הפציעה החוזרת.

"הוא עבר סדרת בדיקות אצל מספר מומחים וכולם אמרו כי לא מדובר בפגיעה חמורה או דומה לזו שעבר בתחילת העונה", אמר גורם במועדון. "יכול להיות שזה פסיכולוגי. יכול להיות שהוא פשוט חש כאבים וחושש לגרום נזק נוסף. בכל מצב החזרה שלו למגרשים תלויה יותר בו מאשר ברופאים".

את השאלה האם הברזילאי החליט אולי שפשוט הספיק לו במכבי תל אביב הפריכו במועדון והבהירו: "זה לא נראה שזו הבעיה. בכל מצב הוא חתום על חוזה לעונה נוספת אצלנו".

יצחקי וניבאלדו (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
יצחקי וניבאלדו. לבלם נמאס לשב ביציע (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

למרות החשש במועדון, ניבאלדו עצמו סיפר לחבריו עם נחיתתו: "אני כבר מחכה לחזור לשחק. אני מרגיש הרבה יותר טוב וגם הרופאים אמרו שהמצב טוב. אני אחזור בקרוב".

כזכור, הברזילאי לא חזר לשחק מאז הפציעה בברכו הפגועה לפני כחודשיים מול בני סכנין. לפני כחודש ניסה לחזור לאימונים אך במהלך אחד מהם נפל בטענה ששוב חש בכאבים בברכו. תחילה היה חשש ששוב נגרם נזק בברך הפגועה אולם אחרי סדרת בדיקות אובחן כי הפציעה אינה חמורה.

גיא סולומון. הפתעה בין הקורות מול נתניה? (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
גיא סולומון. הפתעה בין הקורות מול נתניה? (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

מאז הפציעה האחרונה, ניבאלדו זוכה לטיפולים ומנסה לחזור לאימונים קלים ואישיים אך ממשיך לטעון לכאבים. במהלך השבוע הוטס לאבחנה בפאריז וחזר ארצה עם תוצאות שלא מצביעות על פגיעה חמורה בברך והערכות מדברות על חזרה למגרשים ללא ניתוח או פעולה כירורגית. אמש כבר החל לערוך ריצות קלות ובמועדון מקווים שהמצב ימשיך להשתפר.