מאוריסיו פוצ´טינו קשוח מתמיד (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
מאוריסיו פוצ´טינו קשוח מתמיד (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

מאמן אספניול, מאוריסיו פוצ'טינו, התבטא לראשונה בנושא בן סהר ואמר: "דקות זה לא דבר שאני יכול להבטיח, אם שחקן רוצה הבטחה כזו מראש אז הוא במקום הלא נכון".

המאמן שלא ממש ספר את בן סהר בעונה שעברה, עושה רושם גם לא בונה עליו השנה, הדבר שעל פי המדובר הביא בסופו של דבר את סהר להחלטה לנסות ולחזור לארץ, להפועל ת"א.

החלוץ שמחזיק בחוזה לשלוש שנים דיבר במהלך השבוע החולף עם הצוות המקצועי בנוגע לעונה שבפתח ושמע, כנראה, דברים דומים לאלו שמשמיע פוצ'טינו ועל כן בחר לנסות למצות את האופציה לשחק בארץ עם הפועל ת"א שעשויה לשחק בצ'מפיונס ליג.

בקרבתו של סהר הגדירו את העונה כ'קריטית' וכמובן שציטוט כזה מהמאמן לא מעודד אך החלוץ מחזיק בחוזה לשלוש שנים במועדון הפאר מברצלונה ורוצה להשאר בקבוצה ולהיות מושאל בלבד לאדומים עם אופציית חזרה מהירה לליגה הספרדית.

עוד לפני כן אישר המנהל המקצועי של אספניול ראמון פלאנס את קיום המשא ומתן בין אלופת ישראל לקבוצה הקטלונית. "אנחנו מקיימות דיונים יחד בכי להבין מה הכי טוב לשחקן. דיברתי איתו והוא הביע את רצונו בדקות משחק על מנת שיוכל להתפתח. הוא יודע שהוא בצומת דרכים חשוב בקריירה שלו".

פאצ´טינו על סהר: &"לא יכול להבטיח דקות לאף אחד&" (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
פאצ´טינו על סהר: &"לא יכול להבטיח דקות לאף אחד&" (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

פלאנס אף הבהיר שהמועדון לא מתכוון למכור את השקן אלא רק להשאילו לאדומים. "הם אמנם העלו את ההצעה שלהם, אך זה לא משכנע אותנו. נגן על הזכויות שלנו. המטרה היא לקצור את הפירות שיניב כי הוא יכול עוד להשתפר.

המנהל המקצועי אף הסביר כי הוא מודע להזדמנות הכלכלית שעשוייה להיווצר עם מעבר של סהר לאדומים: "זה יהיה מצויין גם בעבורו וגם לנו אם הפועל תעפיל לליגת האלופות או לאירופית".

בן סהר בירוק זית. יעבור לאדום? (אלעד ירקון) (צילום: מערכת ONE)
בן סהר בירוק זית. יעבור לאדום? (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

לאחר שיחות שנערכו השבוע, "הדברים הולכים לכיוון חיובי", כך הגדירו זאת בסביבת הפועל ת"א, כאשר נראה כי אכן הפועל תרכוש מחצית מכרטיסו של סהר מאספניול, כפי שרצתה מלכתחילה.

על פי ההסכם הנרקם בין המועדונים, האדומים גם יוכלו להחליט בעתיד מתי למכור את החלוץ, לאיזה מועדון ובאיזו עלות, כאשר 50 אחוזים מדמי המכירה יועברו למועדון מברצלונה. כזכור, סהר נרכש לפני שנתיים ע"י אספניול וקיבל חוזה ל-5 שנים, כאשר נותרו 3 שנים לחוזהו.