דקל קינן. צפוי לחתום בקבוצה האנגלית (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
דקל קינן. צפוי לחתום בקבוצה האנגלית (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

בלם מכבי חיפה, דקל קינן, המריא לאנגליה על מנת לעבור את הבדיקות הרפואיות בקבוצתו החדשה בלקפול. כפי שפורסם לראשונה ב-ONE, קינן סיכם לשנתיים והחוזה יכנס לתוקף מיד כאשר הבלם יקבל את רשיון העבודה. כבר ביום שישי אמור קינן לצאת עם בלקפול למחנה האימונים באירלנד.

יו"ר בלקפול, קארל אויסטון, התייחס להחתמתו הצפויה של קינן כשחקן הרכש הראשון של הקבוצה הקיץ: "דיברנו עם דקל ועם נציגיו ואנו מלאי תקווה שנוכל לסגור את העסקה במהרה, בכפוף לקבלת אישור עבודה".

בזמן שקינן עושה את דרכו לאנגליה, הירוקים סגרו באופן סופי את החתמתו של הקשר, עידן ורד שחתם לפני שעה קלה על החוזה החדש שלו לחמש השנים הקרובות.

ורד ועורך דינו, מוטי ברונשטיין, הגיעו למשרדי 'וולבו' שברחוב המסגר ופגשו את הנשיא יעקב שחר. כמו כן הגיעו למעמד החתימה הוריו של השחקן והצדדים חתמו על החוזה שמבטיח את עתידו הכלכלי של ורד. חוזהו של ורד מוערך ב-130 אלף דולר נטו לעונה ובחוזה אין סעיף שחרור לחו"ל כפי שרצה בתחילה. חיפה שילמה על הקשר מעל מיליון דולר לטובת בית"ר ירושלים. 

אלישע לוי ועידן ורד. לא רגוע בחיפה (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אלישע לוי ועידן ורד. הקשר חתם על חוזהו בשעה טובה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בחיפה מחכים לקאנוטו
בחיפה מקווים לסגור סופית את העברתו של הבלם הארגנטינאי בן ה-24 איגנסיו קאנוטו. פרטי החוזה עמו כבר סוכמו והחתימה תלויה בהסכמה על דמי ההעברה שקבוצתו של קאנוטו תדרוש עליו. ואולם, ההערכה לפי שעה אופטימית, ובמועדון מאמינים שבסופו של דבר קאנוטו ינחת בחיפה.

יחד עם זאת יצטרך המאמן אלישע לוי לקבל החלטה לגבי הבלם ההונגרי הנבחן, כריסטיאן וארמס, לאחר משחק הידידות מול קרית שמונה.

קאנוטו (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
קאנוטו (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

אמנם, הבלם הותיר רושם טוב באימונים ואולם, כפי שידוע גם לשחקן עצמו, הוא מצוי במעמד של ברירת מחדל, זאת משום שהסיכוי שיצטרף תלוי בגורלו של קאנוטו.

בהנחה שקאנוטו יחתום בחיפה, הרי שבכך נסגרת מצבת הזרים הכוללת בשלב זה את פיטר מסיללה, שעשוי עוד להימכר במהלך השבועות הקרובים. מסיללה לא יגיע לארץ כמתוכנן ולא ייצא למחנה האימונים בבולגריה. בחיפה מעדיפים לנסות ולמצות את ניסיונות מכירתו של המגן לחו"ל ובמקביל לאפשר לו להתאושש מהפציעה אותה הוא סוחב מהעונה האחרונה.

טוטו תמוז. צפוי להתלבש למשחק באצטדיון הי&"א (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
טוטו תמוז (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

בשל פערים כספיים בלתי-ניתנים לגישור, המשא-ומתן עם טוטו תמוז תקוע לפי שעה, מה שמגביר את סיכוייו של דודו ביטון לחתום בקבוצה.

בחזרה לעמדת הבלם, בדרום אפריקה דווח היום כי שחקן הנבחרת, סיאבונגה סנגווני, יגיע לשבוע של מבחנים בחיפה.  סנגווני בן ה-28 שיחק בשנים האחרונות בגולדן ארוס ובאמתחתו 9 הופעות ושער אחד במדי הבפאנה בפאנה.