מצבה של בית"ר ירושלים עורר מחדש את חברי עמותת האוהדים שמנסים להחיות מחדש את המיזם הנהדר, הפעם בקונסטלציה קצת שונה. בעבר הצליחה העמותה לגייס כמעט 700 אלף שקלים מאוהדי הקבוצה במטרה להשקיע ולהיות שותפים בניהול הקבוצה.

מאחר שהבעלים ארקדי גאידמק סירב לקבל בתחילת העונה את הרעיון, העמותה החזירה את הכסף לאוהדים ועכשיו בעקבות מצבה הכלכלי, העמותה שכוללת מספר אוהדים שהשקיעו כסף בעונה שעברה לוקחת את הרעיון הזה צעד אחד קדימה וכבר הכינה תוכנית עסקית עבור בית"ר ירושלים, שאיתה מאמינים שניתן יהיה להגיש סיוע.

על פי התוכנית, העמותה תחבור למשקיע שירצה לקחת את בית"ר ירושלים וביחד הם ירכשו את הקבוצה. העמותה תתחייב על השקעה כספית של 5-6 מיליון שקלים בשלוש שנים והרוכש שייכנס איתם ישקיע את חלקו. כחלק מהתוכנית העתידית, מאמינים כי מעורבות של אוהדים בקבוצה תעורר את הקהל ותתן שקט למשקיע להתעסק בעסקיו הפרטיים.

הרעיון עשוי לצבור תאוצה רק אם יהיה משקיע שירצה לחבור לעמותת האוהדים וללכת איתם יד ביד לרכישת הקבוצה וכמו כן, יהיה מוכן להתמודד עם ההתחייבויות והחובות של בית"ר. אם מהלך כזה ייצא אל הפועל, לא מן הנמנע שיימכרו שחקנים בכירים במועדון.

אוהדי בית"ר ירושלים. יהפכו לבעלים? (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי בית"ר ירושלים. יהפכו לבעלים? (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

במסגרת הניסיונות לצמצם את התקציב הקבוצה לעונה הנוכחית בבית"ר ינסו לבצע מהלך של דחיית חובות הקבוצה ממספר גורמים, חובות המעיקים על תקציב המועדון שהוגש בשבוע שעבר. בנוסף, היו"ר איציק קורנפיין גם יידחה את תשלומי השכר שלו המוערכים בכמיליון שקלים ברוטו בשנה, כלומר עד לעונת המשחקים 2012-2013.

בבית"ר מודים כי רק אם מהלך כולל של דחיית חובות, דחיית תשלום משכורתו של קורנפיין ואולי גם פריסת משכורות של מספר שחקנים משנה לשנתיים, יכול לעזור. אם לא יבוצעו כל התנאים הללו יחד, הקבוצה תלך להליך משפטי או שתמכור שחקנים כדי לשרוד את העונה הקרובה.

איציק קורנפיין (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
איציק קורנפיין. דחה את משכורתו בשנה (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

בנושא המקצועי, בית"ר תקיים הערב ב-18:00 משחק אימון מול מכבי הרצליה במגרש בהרצליה. כזכור הקבוצה קיימה ביום שלישי משחק אימון מול הפועל ראשון לציון שהסתיים בהפסד 1:0.