ניסן יחזקאל. יבחן מספר שחקנים באילת (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
ניסן יחזקאל. מחפש חיזוק (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

בהפועל ראשל״צ מאיצים את ההכנות לקראת היציאה למחנה האימונים בסוף השבוע בבודפשט, בירת הונגריה, כשאחרי יום הגיבוש שעברו אתמול שבו היום (רביעי) שחקני הקבוצה לאימונים מלאים.

קשרה של נבחרת טוגו הצעירה, תומאס אמנלו, הגיע לישראל באמצעות סוכן השחקנים, אדם קידן, וינסה להרשים את הצוות המקצועי בראשות המאמן, ניסן יחזקאל.

הבעיה עם אמנלו היא שמאחר והוא התעכב בהגעתו ארצה בשל בעיות בהסדרת הוויזה שלו, לא דאגו במועדון מעיר היין לאשרת כניסה להונגריה בעבורו. בקבוצה היו בטוחים כי הוא יגיע רק לאחר מחנה האימונים ולכן הוא לא יוכל ליטול בו חלק ויצטרף לאימונים רק עם חזרתה של ראשל"צ מבודפשט.

אמנלו, שנחשב לקפטן הצעיר ביותר אי פעם של קבוצה בטוגו ואף זכה לקבל לפני כשבועיים את פרס ״השחקן המבטיח ביותר של טוגו״ מידי בן ארצו, שחקנה של ריאל מדריד עמנואל אדבאיור, הגיע לישראל בהמלצתו של ג׳אקו עראפת חלוצה הטוגולזי של הפועל עכו בעונה החולפת, כשהוא נותן עדיפות למועדון על פני קבוצת א.י.ק סולנה השבדית, שזימנה אותו למבחנים.

עם זאת, בראשל״צ יודעים כי הבעיה המרכזית של הקבוצה לה צריך לתת פתרון הינה חוד ההתקפה וכפי שאמר המאמן, ניסן יחזקאל, בסיום ה-2:2 מול עירוני רמה״ש, בשל ההיצע הנמוך הקיים בשוק השחקנים הישראלים בעיר היין יפנו ככל הנראה לאופציות בחו״ל בכל הקשור לחיזוק חוד ההתקפה, זאת גם בשל קשיים בהבאתו של מוראד אבו ענזה לראשל״צ בינתיים.

חלוצה של הקבוצה, ינון ברדה, אשר סובל מפציעה בכף רגלו למן סיום העונה שעברה, החל כבר באימוני ריצה ונראה כי בתוך שבועיים הוא ישוב כבר לאימונים מלאים. ברדה ייצא עם הקבוצה למחנה האימונים כמובן.

עמנואל אדבאיור (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
עמנואל אדבאיור (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

במהלך היממה שנותרה עד ליציאה למחנה האימונים צפוי המגן השמאלי, גיא אבנד, לחתום באופן רשמי על חוזהו אחרי שזכרון דברים נחתם עימו בטרם המריא אחד מבעלי הקבוצה, רביב ספיר, לחו״ל. עם הקשר, אופיר עמרם, לעומת זאת קיימים פערים כספיים אולם נראה כי הוא ילבש בסופו של דבר את המדים הכתומים בעונה הקרובה.

בנו של הבעלים, גל ספיר, שנבחן במהלך השבוע שעבר בקבוצת ווילם IIההולנדית והותיר רושם חיובי מאוד במשחקים בהם שותף, שב לאימוני ראשל״צ מבלי שסיכם עם ההולנדים שהגישו לו הצעה שבה לא היו הסכמות על מספר סעיפים. ספיר ייצא עם ראשל״צ למחנה האימונים ובמקביל ממתין להתפתחויות מצד הקבוצה ההולנדית