"אנחנו פותחים שנה חדשה, ונקווה לסיים את העונה הנוכחית באותו מקום שסיימנו את השנה העברית האחרונה", אמרו שחקנים במכבי תל אביב, שיצאו לחופשה בת שלושה ימים וביממה האחרונה הספיקו לעשות את חשבון הנפש שלהם כמו כל עם ישראל ביום כיפור.

עוד לפני שיצאו חופשה במכבי הביעו שביעות רצון ממשחק האימון בו ניצחו 0:3 את בני לוד ביום חמישי. בקבוצה הבהירו שלא התוצאה חשובה כמו מספר נקודות שהצוות המקצועי שמח לראות. ראשית שילובם של עומרי שקל ודור ג'אן במהלך המשחק ושיתוף הפעולה בין השניים שהניב את אחד השערים. “שקל עוד יהיה שחקן שחקן, ותזכרו שאמרתי את זה", אמר בסיום המשחק עוזר המאמן גדי כרמלי.

בקבוצה גם החמיאו ליכולת שהציג דיא סבע, ובכלל מרוצים מהכישרון הצעיר ומבטיחים שהוא עוד יימצא את מקומו במשחקי הקבוצה במהלך העונה.

בינתיים נראה כי לקראת המשחק ביום ראשון הבא, מול עירוני קרית שמונה, יהיה זה סאבו פאביצ'ביץ' שישוב להרכב על חשבונו של ניבאלדו, כששרן ייני שהיה המצטיין במשחקים האחרונים צפוי להמשיך ב-11. הצוות המקצועי מדבר המון עם הברזילאי כדי לעבוד לא רק על הצד המקצועי אלא גם על הפן המנטאלי, בתקווה להחזיר לו את הביטחון. ”זה לא סוד שניבאלדו נמצא בתקופה פחות טובה שלו", אמר גורם במועדון, “כולם רואים את זה וגם הוא חש בזה. זה קורה לשחקנים גדולים ממנו, ככה שאנחנו לא מתרגשים".

ניבאלדו. הבלם יחזור לעצמו? (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
ניבאלדו. הבלם יחזור לעצמו? (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

המונטנגרי, אגב, נמצא כעת עם נבחרת מונטנגרו, אך הבטיח שלא לשחק אם ימשיך להרגיש כאבים ברגלו. מי שכן שיחק במדי נבחרתו, הוא האריס מדוניאנין שכבש ב-0:5 של בוסניה על לוקסמבורג.

בקבוצה ממשיכים לטפל באלירן עטר שלא שותף במשחק האימון ועושים את כל המאמצים להכשיר אותו למשחק מול קרית שמונה. ביום שלישי יתקיים הדיון בבית הדין המשמעתי של ההתאחדות בנוגע להתנהגות של החלוץ כשיעמוד לדין בגין השלכת הבקבוק אל עבר אוהד מכבי חיפה שקילל אותו. במועדון מקווים שהעובדה שהמקרה לא צויין בדו"ח השיפוט והמשקיף, והעובדה שעטר עצמו התנצל בפני האוהדי והתנצלותו התקבלה, וכן העובדה שלא קיים שום עונש על תנאי נגדו, יוביל לכך שהעונש, אם יקבל לא יהיה חמור.

אלירן עטר מאוכזב (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
אלירן עטר מאוכזב. יעמוד לדין (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

מנהל הקבוצה, אבנר טוויטו, שב ביום חמישי מסטוק שבאנגליה, שם תתארח מכבי תל אביב בעוד כשבועיים במחזור השלישי של הליגה האירופית. טוויטו סגר את כל הפרטים הטכניים לקראת בואה של הקבוצה שתנחת בנמל התעופה במנצ'סטר, כיומיים לפני המשחק. מצד האוהדים ישנה היענות גדולה לקראת המשחק, כשרבים מהם מתכוון לנצל את ההזדמנות לנפוש בלונדון במקביל.