פרננדז ובנין בקדנציה האחרונה בנבחרת (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
פרננדז עם בנין. להכיר את הסגל לפני המסע (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

נבחרת ישראל עם מאמנה החדש, לואיס פרננדז, תמריא לצ'ילה מישראל ב-22 במאי לקראת שני משחקי האימון בדרום-אמריקה - ב-26 במאי מול צ'ילה בסנטיאגו וב-30 במאי במונטבידאו מול אורוגוואי.

לנבחרת כבר נקבעה טיסה שתעבור דרך סאו פאולו בברזיל בדרכה לצ'ילה. עוד לפני הטיסה יתקיים מיני מחנה בארץ בן מספר ימים שמועדו ומיקומו עדיין לא נקבעו סופית.

מטרת קיום המחנה הוא כדי שהמאמן הטרי יכיר את שחקני הנבחרת מעבר למעקב של טל בנין. אם יוחלט שהליגיונרים שמסיימים את משחקיהם עמוק בתוך חודש מאי - כדוגמת דודו אוואט, יוסי בניון וטל בן-חיים - לא ישוחררו מהמשחקים, הם יגיעו ישירות לדרום אמריקה.

המאמן הלאומי כבר החל אמש בעבודתו ונפגש בהתאחדות עם היו"ר אבי לוזון, מנהל הנבחרת, ישראל סטוצ'ינסקי, ועוזרו טל בנין. בפגישות נועדו בין היתר על המחנה ולוחות הזמנים לקראת הנסיעה לדרום אמריקה.

פרננדז, שימריא היום בחזרה לצרפת, ישוב לישראל עם רעייתו בשבת ויצפה במחזור משחקי הליגה. בקרב אנשי ההתאחדות קיים חשש כי בגלל שחלק מהליגיונרים לא יזומנו למשחקים ותתאפשר להם מנוחה, ימלא המאמן הצרפתי את הסגל בשחקנים מהנבחרת הצעירה, מה שעלול לפגוע בהכנות שלה לקראת המשחק הקריטי מול שבדיה ב-4 ביוני בארץ.

מוטי איווניר (אמיר לוי) (צילום: מערכת ONE)
מוטי איווניר (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

בסוף חודש מאי תערוך הנבחרת הצעירה משחק אימון נגד בלארוס, ובהתאחדות הביעו חשש שלקיחת שחקנים לנבחרת הבוגרת למשחקים בדרום אמריקה תפגע בהכנות למשחק מול השבדים, שהוא קריטי, על מנת לנסות ולסיים במקום הראשון בבית המוקדם או לשפר את הסיכויים להגיע להצלבה.