במכבי ת"א יכולים לחייך. הצהובים שעברו את חזאר לנקאראן עם 1:3 בסיכום שני המשחקים בדרך לסיבוב המוקדמות השלישי של ליגת האלופות, זכו להגרלה יחסית נוחה למרות שאינם דורגו. מכבי, שבסיבוב המקביל בשנה שעברה נאלצה לפגוש את אולימפיאקוס, זכתה למפגש נוח יחסית עם ז'לזניצ'אר, לאחר שזו הדיחה את שריף טריספול (שהיתה פייבוריטית).

בזמן שהשחקנים הבוסנים לא עוסקים יותר מדי במכבי תל אביב ורק דואגים להגיד שהם עם הראש שלהם במשחק עם הצהובים, בתקשורת הבוסנית לקחו קצת יותר זמן כדי לנתח את היריבה הבאה.

הפרשן האריס לייבו, כתב באחד מאתרי הספורט הבוסנים רשם: "לז'לז'ניצ'אר מחכה עכשיו משוכה הרבה יותר קשה, מכבי תל אביב. ראינו את הקבוצה בשנה שעברה מול הפועל תל אביב בישראל במשחק שאותו לא ירצו לזכור במועדון (5:0 להפועל ת"א)".

"המשחק מול מכבי ייערך באותו האצטדיון שראה את החמישייה של הפועל ת"א. מבחינת הקבוצות, הפועל טובה יותר ממכבי. היא סיימה בעונה האחרונה במקום השני ונאבקה על האליפות, בעוד מכבי תל אביב סיימה במקום השלישי. הצהובים עברו את חזאר לנקאראן האזרית עם 1:3 בסיכום שני המפגשים והדבר הכי מרכזי מבחינתנו בקבוצה הזו הוא כוכב הנבחרת, האריס מדוניאנין". ידע הפרשן להוסיף.

מדוניאנין חוגג. ´הכוכב של מכבי ת"א´ (משה חרמון) (öéìåí: מערכת ONE)
מדוניאנין חוגג. ´הכוכב של מכבי ת"א´ (משה חרמון) | öéìåí: מערכת ONE

פרשן נוסף, אמיר סקוריץ', חגג את ההצלחה הבוסנית באירופה. "בוראץ בניה לוקה אומנם הודחה מול מכבי חיפה, אך הצליחה סוף סוף לנצח קבוצה ישראלית 2:3. הכדורגל הבוסני ללא ספק מתקדם. יש לנו שתי קבוצות בסיבוב המוקדמות השלישי, סראייבו וז'לז'ניצ'אר. אפשר לברך על ההתקדמות, אך עכשיו מגיעים המבחנים הגדולים".

אוהדי ז´לז´ניצ´אר. מחכים למפגש עם מכבי ת&"א (רויטרס) (öéìåí: מערכת ONE)
אוהדי ז´לז´ניצ´אר. מחכים למפגש עם מכבי ת&"א (רויטרס) | öéìåí: מערכת ONE

"בוראץ ניצחה את חיפה, אך בסופו של דבר הודחה אחרי שספגה שבעה שערים. ז'לז'ניצ'אר לא יכולה להרשות לעצמה לספוג כמויות שערים כאלו ממכבי תל אביב. שני ביקורים של קבוצות בוסניות היו בישראל בשנה האחרונה, שתיהן חזרו הביתה עם הפסדים דומים, 5:1 ו-5:0. עכשיו יהיה מבחן הבגרות האמיתי של ז'לז'ניצ'אר אם היא רוצה להגיע לפלייאוף". יש לציין שבכל האתרים הבוסנים עסקו בעיקר בהאריס מדוניאנין ובכך שיגיע למולדתו למשחק ביום חמישי הקרוב.

שחקני ז´לז´ניצ´אר בבלומפילד. שוב בישראל (צילום: מערכת ONE)
האימון המסכם של ז´לז´ניצ´אר לפני הפועל. אז זה נגמר בחמישייה | צילום: מערכת ONE

שחקנה הליברי של הקבוצה, פטריק ניימה, חגג את העליה לשלב הבא: "שיחקנו טוב, עם הרבה רגש ומגיע לנו לחגוג. שיחקנו בצורה בוגרת. כעת הראש נמצא במשחק מול מכבי".