עומר גולן ומגמדוב באימון. כוחו של עוזר המאמן עדיין במותניו(שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
עומר גולן ומגמאדוב באימון הקבוצה (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

במכבי פתח תקווה אומרים את הדברים בברור: "רוצים להרגיש אוויר פסגות" וכדי שזה יקרה הקבוצה של שינו זוארץ צריכה תחילה את המשחק מול הפועל אשקלון בליגה בשבת הקרובה.

המלאבסים, שמכוונים לניצחון, מקווים לצאת כשידם על העליונה מהמפגש מול הקבוצה מהתחתית ויודעים כי שלוש נקודות נוספות יקדמו אותם בדרך למטרה החשובה - השתלבות בפלייאוף העליון.

בפתח תקווה כלל לא מזלזלים ביריבה מדרום שנמצאת בתקופה קשה מאוד ונאבקת על חייה בליגת העל, יש טוענים כי דווקא המצב הלא נעים בו מצויה הקבוצה של גיא עזורי עשוי לגרום לה להגיע למשחק בטרוף על מנת לאסוף נקודות ולשמור לעצמה את הסיכוי לשרוד בליגה.

הצוות המקצועי של הקבוצה הבהיר לשחקנים כי מצפים לראות אותם מציגים את היכולת הטובה מהשבועות האחרונים ושומרים על יציבות לאחר שבשבוע שעבר השיגו תוצאת תיקו מול הפועל חיפה עמוק בתוך תוספת הזמן.

שחקני הקבוצה עצמם מבינים כי אינם יכולים לזלזל ביריבה וכי הגיע הזמן לשבור את המאזן הלא מרשים שלהם במשחקי הבית באצטדיון רמת גן.

פרדי דוד באימון הקבוצה. מצפים לניצחון על אשקלון  (אמיר לוי) (צילום: מערכת ONE)
פרדי דוד באימון הקבוצה. מצפים לניצחון על אשקלון (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

המאמן, פרדי דוד, צפה ביריבה במשחק הגביע מול הפועל תל אביב ויעביר את רשמיו מחר, באסיפה המסכמת לפני ההתמודדות. הקבוצה ערכה היום אימון נוסף לקראת המשחק כאשר לרשותו של דוד עמד סגל מלא וכשיר, למעט העידרותו של הבלם הצעיר, תומר אלבז, שסובל ממתיחה קלה ברגלו.

מי שבלט בעיקר היה החלוץ עומר גולן, שהפגין יכולת טובה ואף כבש מספר שערים במשחקונים הפנימיים. המאמן ממלאבס אמנם לא תרגל את ההרכב למשחק אך כבר כעת ניתן לדעת כי בחוליה האחרוית יהיה שינוי אחד כאשר הבלם, ניצן דמארי, ישוב להרכב אחרי תקופה הארוכה על חשבונו של האורוגוואי המורחק, ג'ו ביזארה.

ניצן דמארי (אלעד ירקון) (צילום: מערכת ONE)
ניצן דמארי (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE