דבאלשווילי. נחוש לעזוב (צילום: מערכת ONE)
אלישע ודבאלשווילי (ראובן כהן, אתר מכבי חיפה) | צילום: מערכת ONE

חלוץ מכבי חיפה, ולדימיר דבאלשווילי, צפוי להיחתך בינואר אלא אם יבוא שינוי משמעותי במעמדו. הגאורגי, שגם כך סומן בקיץ האחרון כמי שאמור לעזוב אבל נשאר מתוקף ההסכם שיש לו במועדון עד לתום העונה, לא ראה דשא לאחרונה כאשר במשחק הליגה האחרון מול מכבי ת"א על פניו של הגאורגי הועדפו וויאם עמאשה, מרלון דה חסוס ומוחמד גדיר.

לחיפה, שאינה סובלת ממחסור בשחקני התקפה, לא יהיה מנוס מלשחררו. אלון תורג'מן עדיין נלקח בחשבון וזו גם הסיבה שלא מיהרו בחיפה להשאילו לבית"ר ירושלים. אם דבאלשווילי יבין שהמגמה המסתמנת היא לא לתת לו דקות משחק כפי שהיה בעבר לא מן הנמנע שהחלוץ עצמו ישאף למצוא לו קבוצה כבר בינואר.

צריך לזכור שבחלון ההעברות ראשי הגאורגי לנהל מו"מ עם כל קבוצה שיחפוץ כל זאת בהנחה שחיפה לא מודיעה שהיא רוצה אותו, מה שבפועל לא יקרה. אם החלוץ יעזוב בינואר, חיפה לא תהסס להביא זר אחר במקומו.

דבאלשווילי סבל בתקופה בה שיחק בחיפה מלא מעט ירידות ועליות. בכל פעם שהחלוץ ספג ביקורות הוא ענה על המגרש ולאחרונה אמר לחבריו: "אני לא יכול לחזור ולכבוש בזמן שאני לא משחק".

פילאבסקי ודבאלשווילי (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
דבאלשווילי ביציע. (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

על החלוץ, מרלון דה חסוס שהגיע מאקוואדור קשה עדיין לומר כי מדובר בסיפור הצלחה. לצד הכח והפיזיות של השחקן בן ה-20 ניתן לראות שחסוס סובל מטכניקה לקויה וכל זמן שהוא צריך לחלוף על שחקן מבלי להפעיל כוח הוא מתקשה. יחד עם זאת בחיפה יש את כל הזמן לאפשר לדה חסוס לגדול ולהתפתח בליגה שלנו.

הקפטן, יניב קטן שסבל ממתיחה במפשעה אמור לחזור כמו גם עידן ורד ויאיא סיידו שלא התאמנו בסוף השבוע בגלל מחלה. בשורות הירוקים ינסו להכשיר את גוסטבו בוקולי למשחק במחזור הבא מול הפועל ב"ש בווסרמיל.