המגן ממונטנגרו, ראדיווז'ה גולובוביץ', שנחת שוב בישראל ביום שישי האחרון עבר הערב (ראשון) בדיקה רפואית נוספת ושוב כשל בה. כזכור, גולובוביץ' הגיע לישראל כבר לפני שלושה שבועות והיה צפוי ליטול חלק בחצי גמר גביע הטוטו אך הבדיקה הראשונה שלו הייתה לא תקינה.

בבאר שבע לא ויתרו על האפשרות לצרף את המגן וביקשו להנחית אותו פעם נוספת לסדרת בדיקות אך תוצאותיהן היו זהות. במועדון לא לקחו סיכון ושחררו את המגן חזרה למולדתו והוא לא יצורף כשבקבוצה כבר החליטו לבדוק אופציות נוספות.

חשוב לציין כי במועדון מבירת הנגב מקפידים על בדיקות אקו-לב במיוחד לשחקנים הזרים מאז מקרה המוות הטראגי של צ'סאווה אנספאווה שהתמוטט על המגרש לפני ארבע שנים וחצי. בדיקה מהסוג הזה כנראה הצילה את חייו של ארז מסיקה וגרמה לפרישתו לפני שנתיים וחצי.

אילוז: "כשבאים ממקום כואב, דברים יוצאים מעצמם"


הפועל באר שבע חזרה לחיים כשהניצחון אמש (שבת) 0:2 על הפועל חיפה קטע רצף של שלושה משחקים ללא ניצחון והעלה את הקבוצה מעל הקו האדום. במועדון היו מרוצים בעיקר מהיכולת של השחקנים ואף הגדירו את המשחק כאחד הטובים של הקבוצה העונה.

הקפטן אביתר אילוז התייחס לשינויים ביכולת של הקבוצה בהשוואה לזו שהובסה בשבוע שעבר למכבי ת"א ואמר ל-ONE: "קיבלנו מכה כואבת בשבוע שעבר וכשאתה בא מלמטה ממקום כל כך כואב אז הדברים כבר יוצאים מעצמם".

אילוז הוסיף: "זה לא מובן מאליו כי אנחנו צריכים להביא את זה לכל משחק. במשחק מול מכבי הייתה מאוד חסרה הלחימה והנחישות שלנו וזה היה אתמול כשבנוסף גם הכדורגל הטוב ששיחקנו הביאו לנו את הניצחון".

בהתייחס לצירופם של השחקנים החדשים אמר הקפטן: "ננאד (קיסו) מוסיף לנו מאוד באמצע כי הנעת הכדור שלנו טובה יותר. דיא היה מצוין בהתקפה ועשה פעולות אישיות יפות מאוד ורואים שיש לו כדורגל ואני מקווה שהם ימשיכו לתרום לנו כי זה חלק מהשינוי שהקבוצה עוברת".

גיא לוי ואלונה ברקת (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
גיא לוי ואלונה ברקת. ויתרו על המגן (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

הקפטן משוכנע שלמרות הניצחון החשוב הדרך להישרדות עוד ארוכה: "אמרתי שגם אם היינו מפסידים לא היינו יורדים ליגה וגם אם ניצחנו אז לא נשארנו בליגה כי זה לא היה משחק עונה וכל משחק חשוב. המשחק בשבוע הבא מול מכבי חיפה זה משחק חשוב מאוד מבחינתנו ועוד שבועיים מול נתניה ואחרי זה קריית שמונה אז כל המשחקים מבחינת הפועל באר שבע חשובים ונצטרך לקחת כמה שיותר נקודות אבל אם נמשיך לשחק ככה נישאר בליגה כי אין סיבה שלא".

בקבוצה שפעו מחמאות לקשר הצעיר דיא סבע שכבש את שער היתרון וגם לקשר הבוסני ננאד קיסו שבלטו בהופעת הבכורה. "הרבה אנשים הרימו גבה על ההחתמה של שניהם אבל הם הוכיחו על המגרש מה הם שווים", אמרו במועדון.

הנבחן ההולנדי רג'יליו סיידורף שוחרר ובמקביל הקבוצה תמשיך לבחון את החלוץ אנגל נאצב כשהשבוע תתקבל החלטה בנוגע לעתידו.

דיא סבע. זכה למחמאות (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
דיא סבע. זכה למחמאות (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

הקפטן אביתר אילוז והקשר סיראז' נאסר, שהיו מהבולטים אמש, יחמיצו את המשחק בשבת מול מכבי חיפה בגלל כרטיסים צהובים.