אחרי שסוכמו תנאי העסקתו של בלם הפועל ת"א, דגלאס דה סילבה, בליל, כפי שפורסם לראשונה ב-ONE, סוכמה גם עסקת ההעברה בין שני המועדונים. מועדון הפאר מצרפת השיב לאדומים כי הוא מסכים לבקשתם, וסכום ההעברה סוכם סופית - הברזילאי יעבור בעבור 2.75 מיליון יורו, שישולמו תמורת 80 אחוז מכרטיס השחקן.

בפקס שנשלח מליל, הסכימו הצרפתים על הסכום וביקשו לשלמו בשלושה תשלומים. בהפועל ת"א השיבו שהם מעוניינים בתשלום אחד וזו המחלוקת היחידה שנותרה ושאמורה להיסגר בשבוע הבא. ברגע שיוחלט בכמה תשלומים תשלם ליל ובאילו תאריכים יכנס הכסף להפועל, תיחתם העסקה. 

כזכור, כבר בחודש שעבר סוכמו תנאיו של דה סילבה, שקיבל חוזה לשלוש שנים, בשכר עתק של מיליון יורו בעונה. לבסוף הוחלט כי הבלם יזכה לחוזה לארבע שנים.

הברזילאי שוהה כעת בחופשת פגרה בחיק משפחתו בפלוריאנפוליס, ואמר בראיון מיוחד ל-ONE לפני שהמריא לברזיל: "אני חולם לשחק בליל, ולהתקדם לקבוצה באירופה. זה חלום של כל שחקן, וגם שלי".

דה סילבה וגוטמן. לא ממשיכים יחד (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
דה סילבה וגוטמן. לא ממשיכים יחד (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

אין ספק שעסקת ביוואן פרנסמן, שנרכש ע"י הדאבליסטית, הניעה גם את עסקת ליל. פרנסמן הוא בלם זר והוא יכנס למשבצת שיותיר דה סילבה. העסקה שסגרה הפועל, בה רכשה את פרנסמן ואת יתרת כרטיס השחקן של איתי שכטר, ומוערכת ב-1.2 מיליון דולר, מתאפשרת בין היתר בעקבות הכסף שייכנס מעסקת דה סילבה.

ביוואן פרנסמן. מגיע כמחליפו של דגלאס דה סילבה (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
ביוואן פרנסמן. מגיע כמחליפו של דגלאס דה סילבה (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

הנהלת הפועל ת"א ממשיכה בהכנות לעונה הקרובה, כשהמטרה ברורה - להגיע לשלב הבתים בליגת האלופות. כזכור, האדומים פותחים את האימונים כבר ביום ראשון הקרוב באימון כושר בהדר יוסף. יומיים לאחר מכן, ביום שלישי יחלו רשמית אימוני הטקטיקה במתחם חודורוב.       

סלים טועמה סיכם את תנאיו במועדון


קשרה של לאריסה היוונית, בו הביעו האדומים עניין לאחרונה, סלים טועמה סיכם את תנאיו לשנתיים בהפועל ת"א. בתחילת השבוע תתקיים פגישה נוספת בין הצדדים שלאחריה יחלו דיבורים מול לאריסה עצמה כדי שתאשר את ההשאלה לשנתיים הקרובות. בהפועל מעריכים כי טועמה יחזור למתחם חודורוב. האדומים גם מפעילים את מלוא כובד משקלם בנושא בן סהר, ויחכו לתשובה מהחלוץ עד יום חמישי.

בצוות המקצועי לא מתרשמים יותר מידי מטוטו תמוז, אולם גורמים בהנהלת הקבוצה עדיין חושבים שכדאי להביאו, והאופציה עדיין פתוחה, אם כי מינורית בגלל המתיחות בין איציק קורנפיין למוני הראל ואמיר לובין. חלוצה של אשדוד עידן שריקי עלה כאופציה בשיחות פנימיות כאפשרות לחיזוק חוד ההתקפה.

טועמה. חוזר להפועל (צילום: מערכת ONE)
טועמה. חוזר להפועל | צילום: מערכת ONE

הקשר הגנאי הצעיר ויליאם הזאו שנרכש ע"י האדומים כפי שפורסם לראשונה ב-ONE, יגיע ארצה ביומיים הקרובים, יצטרף לאימוני הקבוצה ואף ייסע עם האדומים למחנה האימונים באוסטריה, כדי שבצוות המקצועי יוכלו להתרשם ממנו. לא מן הנמנע שלמרות הכוונות הראשוניות להשאילו, הזאו שהרשים את אנשי הפועל יהיה בסופו של דבר חלק מסגל הדאבליסטית.