שחקני הפועל. "המצב מחלחל אלינו" (דרור רוזנפלד) (צילום: מערכת ONE)
שחקני הפועל. "המצב מחלחל אלינו" (דרור רוזנפלד) | צילום: מערכת ONE

שחקני הפועל ת"א יכולים לנשום לרווחה. למרות הסכסוך המתמשך בין שני הבעלים, אלי טביב ומוני הראל, ולאחר עיכוב, הם קיבלו את משכורות חודש דצמבר. לשחקנים הובטח כי המשכורות יכנסו לחשבונות הבנקים שלהם לפני המשחק נגד הפועל עכו הערב (שני) ב-20:45 וכך היה.

שני השחקנים שהיוו את סלע המריבה, מהראן ללה ושי אבוטבול, קיבלו אף הם משכורות לאחר שנציגו של טביב, גבי קצרה, חתם על הצ'קים שחיכו אצל חשב המועדון מה-6 לחודש. מי שלא קיבל עדיין את משכורתו הוא יו"ר הקבוצה אמיר לובין, שמזוהה עם מוני הראל.

הקבוצה תנסה להשאיר בצד את כל הבלאגן הניהולי בין צמד הבעלים ולהתרכז בפן המקצועי במשחק מול אחת הקבוצות המפתיעות העונה. ניצחון יעלה את הפועל למקום הראשון על חשבונה של מכבי חיפה.

הבלם הוותיק, ואליד באדיר, שנטש את האימון המסכם בעקבות מתיחה בגב, עשוי לעמוד לרשותו של אלי גוטמן, על אף הכאבים מהם הוא סובל. בקבוצה מדווחים כי חל שיפור במצבו וכי בהחלט יתכן שהוא יהיה כשיר. ההחלטה בנוגע לשיתופו תהיה בידי הצוות המקצועי.

אם באדיר לא יוכל לפתוח בהרכב, מי שיחליף אותו הוא הקשר האחורי, אביחי ידין.

עוד לפני שקיבל את המשכורת שחקן בקבוצה אמר ל-ONE לקראת עכו: "ברור שהמצב לא טוב וזה מחלחל גם לפן המקצועי, אבל לנו אין ברירה אלא להשתדל ולעשות את העבודה שלנו על הצד הטוב ביותר. ההתבטאויות לא מוסיפות כבוד לאף אחד מהצדדים ובטח שלא לקבוצה. אני מקווה שזה ייפתר במהרה, בעיקר לטובת העתיד המקצועי של הקבוצה, כי לא בטוח שלאורך זמן כל השחקנים בקבוצה יוכלו להמשיך ולהתעלם מהבלאגן הזה".

אביחי ידין ובן שהר. חוזרים להרכב (דרור רוזנפלד) (צילום: מערכת ONE)
אביחי ידין ובן שהר (דרור רוזנפלד) | צילום: מערכת ONE

במחנה הראל טרם נרגעו מהדברים הקשים שאמר אתמול אלי טביב, כאשר כפי שפורסם, מוני הראל שוקל להגיש נגד שותפו תביעת דיבה. גורם במועדון התייחס לדברים של טביב בתוכנית הספורט של 'רדיו ללא הפסקה' בשיתוף ONE ואמר: "כנראה שטביב הוא אדם כל כך נאור וטהור שאנשים לא זוכרים מה הוא עשה להפועל כפר סבא. הרי הפועל תל אביב זכתה בתארים לפני הגעתו ותזכה בהם גם אחריו. הניסיון שלו לפאר את עצמו מחוויר נוכח העובדה שבתקופתו כפר סבא ירדה ליגה שלוש פעמים. הוא זרק אותם לכלבים".

אלי טביב. האוהדים מחכים שיחזור ממיאמי (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
אלי טביב (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

בתוך כך, נמשכים המאמצים לסדר לבלם הסרבי, מארקו יובאנוביץ', טיסה לישראל. כזכור, הפועל כבר סיכמה עם קבוצתו, פרטיזן בלגרד, כי הוא יגיע למבחנים, ואף הגיעה עם הסרבים להבנות עקרוניות על רכישתו תמורת 800 אלף יורו אם ירשים.

יחד עם זאת, יובאנוביץ' הודיע לראשי פרטיזן כי הוא לא מעוניין להגיע למבחנים, וכי אם הוא עולה על המטוס זה רק בכדי לחתום בשורות האדומים, כאשר הוא מוכן להגיע, לכל היותר, ליום אחד של התרשמות הדדית ובדיקות רפואיות ולא למספר ימים כפי שסיכמה הפועל מול פרטיזן. בקבוצה הסרבית מדווחים כי סוכנו הגרמני של יובאנוביץ' מטפל בסוגיה וכי נעשים מאמצים להטיס אותו לישראל עוד השבוע.

יוסי אבוקסיס (דרור רוזנפלד) (צילום: מערכת ONE)
יוסי אבוקסיס (דרור רוזנפלד) | צילום: מערכת ONE

הרכב משוער: וינסנט אניימה, דני בונדר, וואליד באדיר (אביחי ידין), ביוואן פרנסמן, דדי בן דיין, שי אבוטבול, ערן זהבי, גילי ורמוט, סלים טועמה (בן שהר), איתי שכטר וטוטו תמוז.

בעכו מחכים לשחרור של יניב לוזון
הפועל עכו מחכה לשחרורו של יניב לוזון מבני סכנין. כפי שפורסם לראשונה ב-ONE לוזון ועכו סיכמו על חוזה לשנה וחצי ועכשיו נותר רק השחרור מסכנין. בקבוצה של חסן אבו סאלח לא מתכוונים לעמוד בדרכו של לוזון, בתנאי שניתן יהיה לבצע טרייד ולהעביר במקום לוזון את ליעד אלמליח או מוחמד כליבאת.

יניב לוזון. בעכו ממתינים לשחרור מסכנין (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
יניב לוזון. בעכו ממתינים לשחרור מסכנין (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

עכו יוצאת למשחק הליגה מול הפועל ללא שניים משחקניה החשובים, החלוץ ג'אקו ערפאת והבלם איציק כהן, שסובלים מפציעות. השניים לא יהיו כשירים למשחק הליגה הבא מול הפועל ר"ג.

מי שאמור להוביל את עכו הוא הקשר מהראן ראדי, שנמצא בכושר מצוין: "אנחנו מודעים לכך שהפועל ת"א זו אופרה אחרת. הפועל היא הקבוצה הכי טובה בארץ, אבל עכו הוכיחה את עצמה. נבוא לשחק את המשחק הרגיל שלנו".

ראדי עם אלי כהן. &"הפועל ת&"א הקבוצה הטובה בארץ&" (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
ראדי עם אלי כהן. &"הפועל ת&"א הקבוצה הטובה בארץ&" (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

על כך שג'אקו ערפאת לא ישחק אמר: "הוכחנו את עצמנו השנה בלי ערפאת. הוא חסר לנו מאד וגם לי באופן אישי, אבל למגרש יעלו 11 שחקנים שרוצים להצליח ולנצח".

אבי כנפו, שחתם לשנה וחצי, אמור להסדיר את שחרורו מרעננה ולעבור לשורות הקבוצה העכואית.

הרכב המשוער: דודו גורש, רן קוז'וק, אלי ארליך, גבע ברקאי, דימאקו פידליס, שמעון הרוש, רועי לוי, בן בנימין, מהראן ראדי, מוחמד כליבאת ורועי דיין.