אש באימון הפועל. איך זה ייגמר הפעם? (דרור רוזנפלד) (צילום: מערכת ONE)
אש באימון הפועל. איך זה ייגמר הפעם? (דרור רוזנפלד) | צילום: מערכת ONE

הפועל תל אביב תארח מחר (שבת) ב-17:00 את מכבי נתניה ותנסה לשוב אל מסלול הניצחונות, אך המאמן ניצן שירזי ועוזרו שביט אלימלך יחפשו את ניצחון הבכורה שלהם על הקווים ללא וואליד באדיר ורועי גורדנה המושעים ומירקו אורמוש הפצוע.

מנגד, מי שיעמוד לרשות צמד המאמנים הוא בלם הרכש, מרקו שולר, שעבר בבקרה וצפוי לערוך הופעת בכורה בהרכב האדומים בליגה. על פי התרגול באימונים, מי שעשוי לפתוח לצידו הוא דווקא המגן הימני, נאאל חוטבא.

בקישור צפוי לפתוח שי אבוטבול שנעדר מההפסד 3:0 להפועל חיפה ביום שני בשל מחלה ומי שיפתח לצידו במרכז השדה הוא ככל הנראה אביחי ידין, בעוד בחוד ינסו החלוצים עומר דמארי וטוטו תמוז לחזור אל כושר ההבקעה שלהם מלפני מספר שבועות.

לצד הפן המקצועי, עיקר העניין במועדון האדום בימים האחרונים נמצא דווקא בגזרת האוהדים. לאחר יומיים של מחאות נגד הבעלים אלי טביב באימונים שכללו שריפת כיסאות וצמיגים במתחם חודורוב, תליית שלטים במתחם ובשכונתו של טביב, האוהדים מתכוונים להגיע גם לאימון המסכם של הקבוצה, כהכנה למחאה הגדולה שלהם במשחק.

בנוסף, חשפו האוהדים אתר אינטרנט עליו עמלו בתקופה האחרונה ושהוקם תחת השם "SaveHapoel", בו פרסו את משנתם וטענותיהם נגד טביב. באמצעות אתר האינטרנט מנסים האוהדים למסד את המחאה נגד טביב בתקווה, כדבריהם, שכך יצליחו 'לזרז' את עזיבתו.

"מאז הגעתו של אלי טביב לקבוצה, החלה התנהלות הרסנית למועדון אשר שבה ונגלית לעינינו חדשות לבקרים", כתבו האוהדים באתר והוסיפו: "המאבק שלנו אינו אישי נגד אלי טביב, אלא למען הפועל תל אביב. אותנו לא מעניינת זהות הבעלים, אלא אופן תפקודו. אוהדים כמונו שחוו את שאול אייזנברג בכדורסל וראו כיצד המועדון השני בגודלו בארץ הגיע לתהום הנשייה והתפרק מכל נכסיו, לא מוכנים לתת להיסטוריה לחזור על עצמה".

שלטים נגד טביב שהכינו האוהדים (דרור רוזנפלד) (צילום: מערכת ONE)
שלטים נגד טביב שהכינו האוהדים (דרור רוזנפלד) | צילום: מערכת ONE

על אף דבריו של טביב כי מחאת האוהדים לגיטימית והוא אינו מתכוון למנוע אותה, האוהדים זועמים על כך שנאסר עליהם להכניס כ-3,000 פלקטים עם הכיתוב "טביב הביתה" בטענה שמדובר בחפצים דליקים שלא מאושרים מבחינה בטיחותית, והבהירו כי לא אחת השתמשו באותו סוג פלקטים כדי לעודד את הקבוצה ואז לא מנעו מהם להכניסם.

כתוצאה מכך, יצאו האוהדים בקריאה לכלל הקהל כשמסרו לכלי התקשורת: "לאור החלטת הנהלת הפועל תל אביב למנוע מאוהדי הקבוצה את הכנסת השלטים ולהשתיק את המחאה נגד אלי טביב, אנו קוראים לכל אוהדי הקבוצה שטובת המועדון עומדת לנגד עיניהם להגיע לגן כרוניגן הסמוך לאצטדיון בלומפילד ביום שבת בשעה 14:00 כדי לקחת חלק ביצירת השלטים החלופיים ובהכנסתם לאצטדיון".