תומר חמד. הרשים את הסקוטים  (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
תומר חמד. קיבל הצעה להארכת חוזה (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

במכבי חיפה כבר החלו לעבוד לקראת העונה הבאה.אם עד עכשיו בחיפה הספיקו לדבר רק עם אייל משומר הרי שעכשיו כבר החלו שיחות מעשיות גם עם תומר חמד ול-ONE נודע שהקבוצה הציעה לחלוץ חוזה לארבע שנים נוספות במועדון.

חמד מסיים את חוזהו בתום העונה ולא הסתיר את שאיפתו להמשיך בחיפה עד שייצא לאירופה. החלוץ באמצעות עו"ד יוסי גאייר שואף להכניס סעיף יציאה לחו"ל אבל בשלב זה במכבי לא מתכוונים לחרוג מהמדיניות של השנים האחרונות לפיה לשחקנים אין סעיף יציאה וכי כל מעבר לחו"ל נתון למו"מ עם הקבוצה שרוצה בשחקן. כך קרה עם שלומי ארבייטמן, בירם כיאל וג'ורג' טשיירה.

חמד צפוי לקבל חוזה כספי משודרג ביחס לחוזה שקיבל העונה. החלוץ שתפס מקום של קבע בהרכב הפך לאחד החלוצים הטובים בליגה הישראלית ולא לחינם היה זה המאמן לואיס פרננדז שהעלה את שמו של חמד כאחד השחקנים שסומנו על ידו.

בחיפה יכולים להיות מרוצים שבתקופתו של אלישע לוי שחקנים ישראלים ממשיכים לפרוח ולקבל הזדמנויות. מלבד חמד ניתן לציין גם את טאלב טוואטחה הצעיר שזומן לסגל נבחרת ישראל.בחיפה משוכנעים שהדרך הטובה ביותר היא לשלב שחקנים צעירים תוך כדי תנועה מגמה שתימשך בעונה הבאה.

מימון יחליף את בנאדו המוצהב, עותמן על חשבון משומר
בחיפה רוצים הכרעה מהירה במשחק מול אשקלון מהתחתית ב-17:00. המאמן, אלישע לוי, מתכנן שלושה שינויים בהרכב לעומת זה שפתח במשחק הליגה האחרון מול הפועל חיפה.

שי מימון יחליף את אריק בנאדו המוצהב, עלי עותמאן יחליף את איל משומר, ולדימיר דבאלשווילי ישחק בהתקפה על חשבון יא-יא סיידו שירד לספסל, כאשר את מקומו של הגנאי בקישור לצידו של גוסטבו בוקולי יתפוס איל גולסה שחזר להתאמן היום אחרי שנפגע ברגלו במהלך האימון.

גולסה ומימון. הקשר יעבור ניתוח, הבלם מרוצה (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
גולסה ומימון. הבלם חוזר להרכב על חשבון בנאדו (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

באסיפת הקבוצה אלישע אמר לחניכיו: "כולם מצפים מאיתנו שנבוא נגד אשקלון וכבר בדקה ה-15 נוביל 3:0. גם אנחנו מקווים שזה יהיה כך. אבל למדנו שאף משחק לא קל וכל המשחקים קשים. אנחנו עכשיו נמצאים בקו עלייה ומבחינתנו חשוב לנצח ולא מעניין אותנו מכל הבעיות שיש באשקלון".

הרכב משוער: ניר דוידוביץ', עלי עותמאן, אנדריי פילאבסקי, שי מימון, טאלב טוואטחה, גוסטבו בוקולי, אייל גולסה, ליאור רפאלוב, עידן ורד, תומר חמד ו-ולאדימיר דבאלשווילי.