גולדהאר, איווניר ולוי. הבעלים מתלבט (צילום: מערכת ONE)
איווניר, גולדהאר ורוני לוי. הבוס צריך לבחור | צילום: מערכת ONE

מוטי איווניר ורוני לוי אלו הם שני המועמדים הסופיים של הבעלים מיץ' גולדהאר לאימון מכבי תל אביב.

גולדהאר יצלצל לשני המועמדים בטלפון ולאחר מכן יחליט מי מהם יאמן את מכבי. לזכותו של מוטי איווניר תעמוד זהותו המכביסטית, בעוד האליפויות בהן זכה עם מכבי חיפה יעמדו לזכותו של רוני לוי. גם אופיים של השניים יילקחו בחשבון, כשהעדות של רוני לוי אינה מרשימה לפי שעה אך עדיין אין לדעת את מי יעדיף הבעלים. הסיכוי שייכנס מועמד נוסף למשרת המאמן במכבי תל אביב הינו קלוש ביותר.

בחירת המאמן החדש תסיים ימים סוערים שעברו על מכבי תל אביב. כזכור, ביום שלישי האחרון כפי שפורסם לראשונה ב-ONE, הטיל מיץ' גולדהאר פצצה כשהחליט על פיטוריו של המנג'ר אבי נמני, יום לאחר התבוסה 3:0 למכבי חיפה.

לאחר הפיטורים החליטו יוסי מזרחי ואיציק עובדיה בזה אחר זה לעזוב את מכבי תל אביב והשאירו את המועדון ללא צוות מקצועי.

מוקדם יותר היום הבהיר מאמן הנבחרת הצעירה, גיא לוזון כי הוא מסיר את מועמדותו מאימון מכבי תל אביב, אחרי שבהתאחדות הבהירו כי הוא לא ישוחרר מתפקידו. בתווך עלה גם שמו של יצחק שום, אך כעת התבהרה התמונה וברור כי שני המועמדים לעמוד על הקווים במכבי הם רוני לוי ומוטי איווניר.

הבעלים של מכבי, גולדהאר. לא יצר קשר (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
מיץ´ גולדהאר. רגע ההכרעה שלו מתקרב (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

במכבי מתכוונים למנות את המאמן החדש עוד לפני המשחק מול בית"ר ירושלים ביום שני ועובדים על כך בחריצות, כשנציג הבעלים, ג'ק אנגלידיס כבר ערך רישום ותחקיר על המועמדים. גולדהאר עצמו התייעץ בשני בכירים מעולם הכדורגל שאינם קשורים למכבי תל אביב כדי לקבל החלטה.

רוני לוי - זכה בשלוש אליפויות רצופות עם מכבי חיפה
לאחר קריירת משחק כקשר אחורי, קצר רוני לוי הצלחות רבות על הקווים כשהתמנה למאמן מכבי חיפה בעונת 2003/4 וכבר בעונתו הראשונה זכה עמה באליפות ולאחר מכן קטף שתי אליפויות נוספות ברציפות.

רוני לוי. הצלחה למאמן במשימה הראשונה שלו העונה (GettyImages) (öéìåí: מערכת ONE)
רוני לוי. האליפויות בחיפה יעמדו לזכותו (GettyImages) | öéìåí: מערכת ONE

הישג נוסף שרשם עם מכבי חיפה היה העפלה לשמינית גמר גביע אופ"א בעונת 2006/7. לאחר עונת 2007/8 בה נכנעה מכבי חיפה לבית"ר ירושלים וסיימה רק במקום החמישי עזב רוני לוי את מכבי חיפה ומאז הספיק לאמן את מכבי פתח תקווה ואף את אלופת רומניה, אוניראה ממנה התפטר לאחר עונת 2009/10.

מוטי איווניר - בעל קריירה מפוארת במכבי תל אביב
איווניר המחזיק בקריירת משחק מפוארת במכבי תל אביב ונחשב לאחד מסמליה החל לאמן ב-1997 בבית"ר באר שבע עמה נחל הצלחה מסחררת והעלה אותה לליגה הארצית, אז הליגה השניה ברמתה. בעקבות ההצלחה בקבוצה הקטנה מבאר שבע, זכה איווניר לאמן בקבוצות רבות נוספות ביניהן מכבי נתניה, הפועל באר שבע, הפועל כפר סבא והפועל רמת גן.

איווניר. ביום שבת הוא יהיה על הקווים (אמיר לוי) (צילום: מערכת ONE)
מוטי איווניר. מכביסט בנשמתו (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

איווניר עבד בשנים האחרונות גם בהתאחדות, ב-2006 הוא מונה למאמן נבחרת הנערים ולאחר מכן קודם ביולי ל-2008 לתפקיד מאמן הנבחרת הצעירה. החל מהעונה האחרונה משמש איווניר כסקאוט הנבחרת הבוגרת.