אורי מלמיליאן. עת להיות יצירתי (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
אורי מלמיליאן. עת להיות יצירתי (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

בית"ר ירושלים תגיע למשחק הערב (שבת, 17:00) מול הפועל אשקלון בסגל קצר וחסר מאוד. המאמן אורי מלמיליאן יצטרך להיות יצירתי בנוגע להרכב הפותח, מאחר והוא יחסר את שי חדד, אבי ריקן ואבירם ברוכיאן הפצועים, את כריסטיאן אלבארס - שטופס השחרור שלו מקבוצת צ'יאפס המקסיקנית עדיין לא הגיע - וכמובן את משה מישאלוף וליאור ראובן שעדיין לא חתמו על ההצעה שהעביר להם איציק קורנפיין.

אליהם מצטרף סרג' איילי, שלא יוכל לקחת חלק במשחק מכיוון שחוזהו עדיין לא עבר בבקרה התקציבית. לאור המצב יעלה המאמן מספר שחקנים מקבוצת הנוער כדי להשלים את הסגל המלא למשחק. אריאל הרוש צפוי לפתוח בין הקורות. בהגנה יפתח כמגן ימני ככל הנראה הכישרון הצעיר אלי דסה. במרכז ההגנה יורכב שמעון גרשון וייתכן שקובי מויאל יוסט לשחק כבלם לצידו.

אביתר ברוכאין עשוי לפתוח כמגן שמאלי. בקישור תורגלו עידן טל, דאריו פרננדס, דן אייבינדר וחן עזריאל, ובחוד יפתח עמית בן שושן עם טל משעלי, שחזר לבית"ר אחרי עונת השאלה בכפר סבא.

דאריו פרננדס יחליט בתחילת השבוע על המשך דרכו בבית"ר, לאחר שפאוק סלוניקי שיפרה את הצעתה לו ואת ההערבויות לחוזהו. הסיכוי הגובר שפאוק תשחק בליגת האלופות בעונה הקרובה, אחרי התוצאה באמסטרדם ארנה (1:1) עשויה להשפיע על פרננדס, שמתלבט בין פאוק לבית"ר, התלבטות שמגדירים אותה בסביבתו של השחקן: "התלבטות בין הלב לכסף". בכל מקרה הבטיח הקשר הארגנטינאי לקורנפיין לא לקבל החלטה בלי שיקיים איתו פגישה בתחילת השבוע. 

דאריו פרננדס (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
דאריו פרננדס (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE


 
הרכב משוער: אריאל הרוש, אביתר ברוכיאן, שמעון גרשון, קובי מויאל, אלי דסה, עידן טל, דאריו פרננדס, דן אייבנדר, חן עזריאל, עמית בן שושן וטל משעלי.
 
יו"ר בית"ר איציק קרונפיין החליט לעורר את הקהל הירושלמי ולעזור לעמותת האוהדים (שאליה הצטרפו כבר 800 אוהדים) כשנתן היום את ברכת הדרך למהלך כפי שעשה כבר בתחילת דרכה של העמותה: "עמותת האוהדים היא יוזמה מבורכת אשר יכולה לשנות את מערכת היחסים בין מועדון הכדורגל בית"ר ירושלים לבין אוהדיו הרבים" אמר קורנפיין.

קורנפיין (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
קורנפיין. &"יוזמה מבורכת&" (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

"בית"ר ירושלים זהו מועדון כדורגל שעיקר כוחו נובע מקהל האוהדים הגדול, הדוחף את הקבוצה בכל שנה ושנה. לאחר מספר פגישות שערכתי עם מייסדי העמותה, התרשמתי לחיוב מהיוזמה, ועוד יותר מהרצון וההתלהבות שלהם ליצור תהליך חדש ומהפכני. קצב ההתקדמות עד כה מרשים. אני קורא באופן אישי לאוהדי בית"ר ירושלים לתמוך ביוזמה המבורכת ולהצטרף לעמותת האוהדים. הפעילות שנעשית בנושא זה חשובה ביותר, חשוב שלבית"ר יהיה ארגון אוהדים מסודר וחזק שיפעל בשיתוף פעולה עם המועדון". בבית"ר מקווים כי המיזם של האוהדים יתפוס תאוצה בשבוע הקרוב ויתחילו לאסוף כסף מהאוהדים שנרשמו באתר של העמותה.

שניר גואטה ואמייה טגה חתמו, הסגל עדיין דליל
הפועל אשקלון תעלה למשחק הראשון במסגרת גביע הטוטו לעונה זו עם טעם מר של אכזבה על העתקת המשחק לאיצטדיון רמת גן.

זהו נושא השיחה המרכזי ברחבי העיר, בקרב אוהדי הקבוצה ובהנהלה, אחרי שהחליטה המשטרה שלא לאפשר את קיומו של המשחק באיצטדיון האשקלוני, בשל מחסור במצלמות טלוויזיה במעגל סגור ומחסור במערכת הכריזה בכניסות למגרש. הדרישות הללו הגיעו בעקבות העובדה כי השוטרים אינם נכנסים יותר למגרשי הכדורגל בארץ החל מהעונה והסדר במגרש ינוהל על ידי חברת אבטחה פרטית.

גיא עזורי ושחקניו יפגשו למשחק אימון את מ.ס המקומית (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
גיא עזורי ושחקניו (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

אוהדי הקבוצה, שידועים בנאמנותם לה, הביעו תרעומת קשה על כך שהמשחק הועתק למרכז הארץ. הצפי באשקלון, אם המשחק היה מתקיים בעיר הדרומית, היה לכ-6,000 צופים שרק חיכו ליום החג עם הגעת בית"ר י-ם לעיר, לאחר 12 שנה.

רבים מאוהדי הקבוצה הינם שומרי מסורת ולכן לא יוכלו להגיע למשחק, שיתקיים במהלך השבת. אחד האוהדים הוותיקים, שמעון פרץ, אמר: "חבל לנו מאוד שהמשחק לא מתקיים כאן אצלנו בעיר. החשיבות של אוהדי הפועל אשקלון לקבוצה ידועה בכל הארץ וישנם רבים שהיו אמורים להגיע מחר למשחק וכעת משהוא הועתק לר"ג, לא יוכלו להגיע".

אוהדי אשקלון (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי אשקלון (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

את אימון הבוקר פתחו השחקנים אחרי קולות אזעקה, שהעירו את העיר אשקלון לראשונה מזה זמן רב, ולאחריהם הדי פיצוץ של רקטת גראד שנורתה מעזה וגרמה בעיקר לנזק ברכוש ולשמונה נפגעי חרדה באחת משכונות העיר. בכל מקרה, את השפעת האזעקה לא ניתן היה לחוש לפני, במהלך האימון, או אחריו בקרב השחקנים.

משימה לא פשוטה עומדת בפני המאמן גיא עזורי בקביעת ההרכב למשחק הבכורה בגביע הטוטו, כאשר ידוע שעד לפתיחת העונה יושלם סגל הקבוצה בעוד חמישה שחקנים לפחות, כפי שמאמן עצמו התבטא השבוע לאחר משחק ההפסד לבני סכנין 2:1 באימון. במהלך האימון תירגל עזורי הגבהות כדורים לרחבה, הן מבחינה התקפית והן מבחינת התגוננות מולם בהגנה.

שניר גואטה (ONE) (צילום: מערכת ONE)
שניר גואטה (ONE) | צילום: מערכת ONE

מי שכן יעלו למשחק באופן ודאי יהיו שניר גואטה ואמייה טגה, שחתמו על חוזיהם בקבוצה הדרומית. שניר גואטה אמר בתום האימון המסכם: "בוודאי שיש התרגשות לקראת המשחק הרשמי הראשון שלנו העונה, אנחנו עוד צריכים להתחזק במספר עמדות במגרש, אבל אני בטוח שמי שיעלה יעשה את העבודה על הצד הטוב ביותר, כדי שנהווה יריב ראוי לבית"ר ולכל קבוצות הליגה. בסך הכל זה אמנם משחק הפתיחה הרשמי של העונה, אבל צריך לזכור שגביע הטוטו מהווה מבחינתנו עוד הכנה לליגה. בע"ה אני מאמין שתהיה כאן קבוצה טובה".

הרכב משוער: סטפן אאורליו, הוגו קואליו, יהו ניירקו, יניב אלול, אדיר טובול, קובי מוסא, זוראב מנטשאשווילי, שי פטלק (מחמוד עבאס), אריק ניירקו, אמייה טגה ואריק גאו.