על אף הפציעה הקשה שספג אמש (שני) שחקנה של הפועל תל אביב, איתי שכטר, בניצחון 1:4 על הפועל עכו, החלוץ, שסיים את העונה, הינו אדם אופטימי וחייכן מטבעו, והוא הגיע הבוקר לאימון הקבוצה והתקבל בחיבוקים והרבה אהבה מחבריו. שכטר מנסה לשמור על אופטימיות ולסובבים אותו באימון אמר: "ברוך השם, יותר גרוע מזה לא יכול להיות".

האווירה באימון היתה מצוינת והתאפיינה בהרבה צחוקים וחיוכים, כאשר דדי בן דיין הגדיל לעשות וזרק לשכטר בציניות: "החילוף שלך ניצח את המשחק". כדי לשמור על מצב הרוח החיובי שלו קבע שכטר ערב קריוקי עם חבריו לקבוצה, ומה שבטוח הוא שעל אף שהחלוץ לא יוכל לעזור לחבריו מבחינה המקצועית בהמשך המאבק על האליפות, בפן המנטאלי הוא ללא ספק ימשיך להיות המוטיבטור העיקרי.

שכטר, שנפצע בדקה השניה ופרק פעם נוספת את כתפו הובהל לבי"ח שם היא הוחזרה למקום, ובקרוב יקבע תאריך לניתוח שיאלץ לעבור בכדי לטפל בפציעה.

זמן ההחלמה מניתוח כזה נע בין חודשיים לחצי שנה, כאשר בצוות הרפואי של הפועל ת"א מעריכים כי במקרה של שכטר מדובר בתקופת התאוששות של כ-3-4 חודשים, מה שאומר שסיכויי החזרה של שכטר לפעילות מלאה העונה שואפים לאפס.

לאחר שאתמול הודיעו ששחקני הקבוצה והצוות המקצועי יקבלו את המשכורות, הבוקר נכנסו משכורות ומענקים בשווי של שלושה מיליון ש"ח לחשבונות הבנק.

זהבי: ההיעדרות של שכטר תפגע בנו
רגעים לא קלים עברו אמש על שחקני הפועל בדקות הראשונות של המשחק נגד עכו בעקבות הפציעה של שכטר. כבר מהשניה הראשונה היה ברור כי החלוץ ייעדר תקופה ארוכה וניכר היה שהדבר השפיע על השחקנים של אלי גוטמן ויוסי אבוקסיס.

שכטר עצמו אמר לסובבים אותו מיד לאחר רגע הפציעה: "אני לא מאמין שזה קורה לי, גמרתי את העונה". לאחר מכן כבר הוסיף שכטר: "הכל מלמעלה, אני חזק ולא אשבר. אחזור לעצמי אחרי הניתוח". גם המאמן, אלי גוטמן, הבין את חומרת הפציעה והתייחס אליה כאשר אמר: "לצערי, הוא יעבור ניתוח שיסיים את העונה שלו. איתי זה לא עוד סתם שחקן, הוא מעבר לזה. הוא יהיה איתנו בחדר ההלבשה".

חברו של שכטר לקבוצה, ערן זהבי, התייחס לפציעתו: "אני מאחל לאיתי החלמה מהירה, דיברנו במחצית שאנחנו רוצים לנצח את המשחק גם בשבילו. כואב עליו על התקופה הזו שהוא עובר כשכל פעם הוא סובל מפציעה אחרת. לא סוד שאיתי בורג מאוד חשוב בקבוצה שלנו, ההיעדרות שלו תפגע בנו הרבה כי איתי הוא כוח בהתקפה, אבל יש לנו עוד חלוצים טובים שיעשו את העבודה".

שכטר באימון. החלוץ הגיע מחויך (דרור רוזנפלד) (צילום: מערכת ONE)
שכטר באימון. החלוץ הגיע מחויך (דרור רוזנפלד) | צילום: מערכת ONE

זהבי שסיפק בישול נהדר לטוטו תמוז התייחס גם לפן המקצועי ואמר: "הפועל ת"א היתה במיטבה מול עכו, שיחקנו כדורגל טוב ושוטף לפי תוכנית המשחק שלנו ולא התייחסנו למה שקורה מסביב כי זה לא מענייננו, אנחנו מתעסקים רק במה שקורה במגרש ואני שמח שעשינו את זה על הצד הטוב ביותר".

"היה משחק טוב גם שלי באופן אישי וגם מהבחינה הקבוצתית, כל השחקנים היו במיטבם ושטפנו את המגרש, הבקענו שערים יפים והיה הרבה פרגון במגרש. אני שמח על התוצאה. האליפות היתה המטרה שלנו מתחילת העונה, חזרנו למקום הראשון אבל המטרה היא לשמור על המקום הזה עד סוף העונה, וזה יהיה קשה מאוד כי יש לנו עוד דרך ארוכה ונצטרך לעבוד קשה בכדי לעשות זאת". הוסיף הקשר.

טועמה ושכטר (דרור רוזנפלד) (צילום: מערכת ONE)
טועמה ושכטר (דרור רוזנפלד) | צילום: מערכת ONE

על ההפרדה שעושים השחקנים בין מה שקורה מסביב למה שקורה על כר הדשא אמר זהבי: "יש לנו צוות מקצועי שלא נותן לדברים להגיע אלינו, מדברים איתנו כל הזמן על כך שבמגרש אף אחד מלבדנו לא קובע מה יקרה ושזה לא משנה אם המשכורות מאחרות ביום או יומיים או אם יש מריבות בין הבעלים".

"בסופו של דבר הכי חשוב שהקבוצה תצליח ותנצח. ברור שהדברים האלה לא מוסיפים, אבל אנחנו צריכים להתמודד עם זה. הם ילדים גדולים והם יידעו להסתדר לבד. ברור שהיינו רוצים שהכל יהיה טוב אבל זה לא קורה. זה לא מבייש אותנו, השחקנים במיוחד לא צריכים להתבייש, אנחנו עושים את מה שאנחנו צריכים על הדשא ומה שקורה למעלה זו כבר בעיה שלהם". סיכם.

שכטר ובונדר באימון. החלוץ אופטימי, הצוות הרפואי פחות (דרור רוזנפלד (צילום: מערכת ONE)
שכטר ובונדר באימון (דרור רוזנפלד) | צילום: מערכת ONE

אוהדי הקבוצה, שקיללו את ההנהלה במהלך המשחק, הוציאו הודעה משלהם בעקבות המכתב של מוני הראל לטביב ואמרו: "בעקבות המכתב ששלח מוני הראל לאלי טביב בו הוא מביע נכונות להקדמת ה'במבי', מה שנראה כעת כפתרון היחיד למצב הבעייתי אליו נקלע המועדון, אנו קוראים לטביב לשתף פעולה עם המהלך ומחכים לשמוע ממנו בימים הקרובים על נכונותו להקדים את חזרתו ארצה, מה שיאפשר את ביצוע המהלך ואת החזרת השקט הניהולי אותו הקבוצה צריכה. נשוב ונזכיר כי אנחנו לא תומכים בצד של הראל או בזה של טביב, ורק טובת המועדון לנגד עינינו".

אוהדי הפועל (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי הפועל (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

עסקת יובאנוביץ' עשויה להיסגר בתוך 48 שעות
בתוך כך, חלה התקדמות בגזרת הבלם הסרבי, מארקו יובאנוביץ', כאשר בקבוצתו, פרטיזן בלגרד, מעריכים כי בתוך 48 שעות העסקה תושלם. ביום חמישי צפוי לנחות בסרביה סוכנו הגרמני של יובאנוביץ' שינסה לקדם את הגעתו של הבלם לישראל. ההערכה היא שהבלם בן ה-22 יגיע לישראל במהלך סוף השבוע.

מרקו יובאנביץ´ (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
מרקו יובאנביץ´ (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

לסוכנו הגרמני אמר יובאנוביץ' כי הוא מעוניין להגיע להפועל, אך רק בכדי לחתום ולא בכדי להיבחן. כפי שכבר פורסם ב-ONE, פרטי ההעברה סוכמו באופן עקרוני כאשר במידה והעסקה תושלם תרכוש הפועל את יובאנוביץ' תמורת כ-800 אלף יורו, ותשלם לו משכורת של כ-250 אלף יורו לעונה.