קרלוס אריאס. קיבל לבסוף את האשרה (צילום: מערכת ONE)
קרלוס אריאס. קיבל לבסוף את האשרה | צילום: מערכת ONE

בשורות טובות למכבי נתניה. אחרי שבוע של דיונים בירוקרטיים מול השגרירויות השונות, היום הצליח נשיא מכבי נתניה, גיל לב, להשיג את אשרת השהייה בהונגריה לשוער הרכש החדש קרלוס אריאס.

כזכור, אריאס שנחת בארץ בתחילת השבוע עם אשרה זמנית לא יכול היה לצאת מגבולות ישראל עם הקבוצה למחנה האימון, זאת מכיוון שבבוליביה מדינתו נדרשת אשרת שהייה בהונגריה.

הנשיא הנתנייתי עבד בימים האחרונים במרץ בניסיון להשיג את האשרה המיוחלת ולבסוף העבודה הקשה נשאה פרי והשוער ייצא עם חבריו למחנה האימונים בבודפשט בלילה שבין יום חמישי לשישי. במועדון כמובן שמחו מאד על קבלת האשרה והודו לקונסול הונגריה בישראל.

בנושא אחר, המועדון הגיע להבנות עם העולה החדשה הפועל אשקלון בנוגע להשאלתו של שניר גואטה, אך כרגע עדיין לא ידוע האם השחקן יעבור לקבוצה של גיא עזורי. גואטה טוען כי מכבי נתניה חייבת לו שכר מתוקף חוזהו על החודש האחרון בו הוא לא התאמן עם הקבוצה ולא חתם באף קבוצה אחרת.

מקורבים לשחקן אמרו ל-ONE: "מכבי נתניה חייבת לשניר כסף, זה לא יכול להיות שיש לו חוזה והוא לא יקבל שכר. גם שיחררו אותו מהמועדון, גם לא נתנו לו להתאמן ועכשיו הם עושים בעיות עם המשכורות. זו לא דרך להתנהג עם שחקני בית. הם טוענים שאשקלון צריכים לשלם לו את השכר הזה בזמן ששניר לא חתם שם על חוזה עדיין". בינתיים פנה השחקן גם למנכ"ל ארגון השחקנים, אריה אלטר, בבקשת עזרה בנושא.

דה רידר מול שניר גואטה (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
דה רידר מול שניר גואטה (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

מנתניה נמסר: "השחקן הגיע להבנה ביחס לשכר שלו עם הפועל אשקלון. בשל פער בין הצדדים, הם ביקשו ממכבי נתניה עזרה במימון הרכב של השחקן וקיבלו אותה אחרי שהרשות לבקרה תקציבית אישרה זאת למרות שלא היינו חייבים לעשות זאת. שאר השכר של השחקן על ידי אשקלון כמו בכל הסכם השאלה בין מועדונים".