לפני המחזור ה-30 ידעה הפועל עכו שהסיכוי שהיא תגיע לפלייאוף העליון קלוש ואכן, אחרי הניצחון הדרמטי 2:3 של הפועל חיפה על הפועל פ"ת, עלתה עכו למשחק מול סכנין בידיעה שהעונה עבורה בעצם נגמרה.

החבורה המוכשרת של אלי כהן סיימה ב-0:0 את משחק הבית מול בני סכנין והיא "תבלה" את סיום העונה בפלייאוף האמצעי לאחר שהקיזוז ייכנס לתוקף. כ-1,000 צופים (רובם מסכנין) הגיעו לאצטדיון גרין ועודדו את קבוצתם במטרה להשיג ניצחון חשוב, בייחוד לאחר ה-1:4 הגדול של אשקלון על אשדוד.

האירוע המשמעותי במשחק התרחש בדקה ה-68. מהארן אבו ריא נגע בכדור בידו ברחבה והשופט, מנשה משיח, הצביע על הנקודה הלבנה. רועי דיין, הכובש המצטיין של הפועל עכו העונה עם 14 שערים, לקח את האחריות עליו אבל כשל לאחר ששלח את הכדור מחוץ למסגרת.

סכנין, שירדה מתחת לקו האדום יכולה להתעודד לאור העובדה שלאחר הקיזוז לה ולאשקלון יהיו 13 נקודות אבל לסכנין יחס שערים טוב יותר מהקבוצה הדרומית והקבוצה של שלומי דורה תעלה חזרה אל מעל לקו האדום.

דיין מחמיץ את הפנדל (יניב גונן)
דיין מחמיץ את הפנדל (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

דורה: "כל הכבוד לעכו ששיחקה למרות שלא היה לה על מה"
מאמן הפועל עכו, אלי כהן, סיכם: "אם היית אומר לי בתחילת העונה שעכשיו הולכים להיות לי שלושה משחקים לפרוטוקול בלבד הייתי קונה את זה. אף אחד לא נתן לעכו סיכוי העונה להגיע לסיטואציה הזאת. בסה"כ אני מרוצה מהמשחק שלנו כי למרות שהיה מאכזב לשמוע שהפועל חיפה ניצחה, השחקנים שלי הציגו משחק ספורטיבי ולא ויתרו בשום שלב על להשיג את הניצחון".

אלי כהן. לא מתרגש לקראת העונה הבאה (יניב גונן)
אלי כהן (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

מנגד, המאמן המפסיד, שלומי דורה, יודע שקבוצתו הולכת להילחם על חייה במשחקים שנותרו: "התיקו הזה הוא בשורה התחתונה חשוב עבורנו כי למרות הקיזוז כן הצלחנו לזכות בנקודה הזו. עכשיו אנחנו נמצאים במצב של שוויון עם אשקלון ואין ספק שתהיה מלחמה עד הסוף".

שלומי דורה (יניב גונן)
שלומי דורה (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

על המשחק אמר דורה: "במחצית הראשונה הגענו להמון מצבים והיינו צריכים להכריע את המשחק הזה הרבה לפני הסוף. לצערי במחצית השניה שיחקנו פחות טוב אבל היינו בלחץ אטומי להשיג את הנקודות האלו. מגיע כל הכבוד לעכו ששיחקה משחק הוגן למרות שכביכול לא היה לה על מה לשחק. עכשיו מצפים לנו חמישה משחקים, שכל אחד מהם הוא מלחמה ואם לא הייתי מאמין שיש לנו סיכוי להישאר בליגה לא הייתי מגיע לכאן".

מחצית ראשונה
כבר בדקה השביעית - מהראן ראדי שחרר פצצה מ-20 מטרים, הכדור קפץ על הדשא, הטעה את קנדיל, אך ברגע האחרון יצא לקרן. 4 דקות חלפו וכליבאת פרץ באגף הימני, מסר נהדר לעבר מרכז הרחבה שם היה רועי דיין שבעט מ-7 מטרים מעל השער.

מוחמד קנדיל הודף, פתח טוב בין הקורות (יניב גונן)
מוחמד קנדיל הודף, פתח טוב בין הקורות (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-25 קרן של נסטיה צ'ה מצאה את הראש של קאסום שנגח מ-6 מטרים חצי מטר מעל המשקוף, הזדמנות ענקית לסכנין. הקצב המהיר נמשך וכעבור שתי דקות, אלמליח הניף את רגלו הימנית ושחרר בעיטה חזקה מ-25 מרים שהלכה היישר ליידים של קנדיל.

מנגד, יצאה סכנין להתקפה וכעמט עלתה ליתרון. קאסום פרץ באגף הימני והוציא כדור רוחב נהדר היישר לאזארוב שהגיע ראשון ובעט ברגל שמאל למרכז השער אך גורש עם הדיפה נהדרת הציל שער בטוח. בדקה ה-31 אזארוב השתלט על הכדור 35 מטרים מהשער, התקדם מעט ובעט חזק מ-28 מטרים כדור שחלף ליד העמוד.

ויצמן עוצר את ראדי (יניב גונן)
ויצמן עוצר את ראדי (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-42 חמד גנאים ניסה לכבוש עם בעיטה מרחוק אבל הכדור ששלח עבר ליד חיבורי הקורות.

מחצית שניה
שני המאמנים לא ערכו חילופים עם פתיחת המחצית השניה. בדקה ה-50, קרן של ראדי מצאה את ראשו של אלמליח שנגח מ-8 מטרים היישר לידיים של קנדיל. הדקה ה-55 עידן ויצמן נפצע ופונה מהמגרש. במקומו נכנס לירן כהן.

ויצמן הפתוע מפונה מהמגרש (יניב גונן)
ויצמן הפתוע מפונה מהמגרש (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-58 הזדמנות ענקית לסכנין: אבו ריא מסר לגנאים שהיה לבדו בתוך הרחבה, אך הבעיטה שלו נשלחה ברשלנות החוצה, החמצה גדולה. 4 דקות חלפו והלחץ של סכנין נמשך. לירן כהן השתלט על הכדור 25 מטרים מהשער ובעט יפה לפינה של גורש אך הכדור חלף בסמוך לקורה.

דקה 68 - עכו החמיצה בעיטת  עונשין מ-11 מטרים: שגיב כהן פרץ באגף הימני וניסה למסור כדור למרכז הרחבה אך היד של אבו ריא בלמה זאת ומשיח הצביע על הנקודה הלבנה. את הפנדל לקח רועי דיין שבעט ברשלנות מחוץ למסגרת, בעיטה חלשה של החלוץ.

רועי דיין בועט את הפנדל החוצה (יניב גונן)
רועי דיין בועט את הפנדל החוצה (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

מיד לאחר החמצת הפנדל, החלה עכו ללחוץ. המחליף, פלצ'וק, לקח בעיטה טובה מ-23 מטרים אבל הכדור חלף סמוך ליד הקורה. בדקה ה-76, הפעם כליבאת ניסה את מזלו אבל הכדור שלו שרק ליד הקורה.  דקה חלפה ורועי דיין השתלט על כדור ברחבה ובעט אבל קנדיל קלט את הבעיטה שלו. 

הפועל עכו: דודו גורש, שגיב כהן, דימיקאו פידליס, איציק כהן (ניקולאס פלצ'וק, 67), רן קוז'וק, בן בנימין, מהראן ראדי, ליעד אלמליח, מוחמד כליבאת (אלכסנדר זהבי, 80), לואיס זומה (אבי כנפו, 73) ורועי דיין.

בני סכנין: מוחמד קנדיל, לואב כיאל, יאיא פטי, עלא אבו סלאח, מהראן אבו ריא, חאלד חלאילה, עידן ויצמן (לירן כהן, 55), נסטיה צ'ה (עוביידה זבידאת, 64), חמד גנאים, אחמד קסום וקוסטדין אזארוב.