הפועל עכו נכנסה בשבוע שעבר לדפי ההסטוריה של נבחרת ישראל כאשר לסגל הרחב הוזמן השוער והקפטן דודו גורש. בשנה שעברה היה גורש האחראי העיקרי להישרדות עכו בליגת העל ויכולתו הטובה לא נעלמה מעייני המאמן הלאומי. בראיון נרחב ל-ONE מדבר גורש על הזימון, על השאיפות לעתיד ועל הרצון לשחק בקבוצה גדולה.

"ברגע שהגיע הטלפון ממנהל הנבחרת על כך שזומנתי, לרגע חשבתי שאני באיזה חלום. זוהי פנטזיה של כל שחקן להגיע לנבחרת, ובפרט כאשר מייצגים קבוצה צפונית כמו עכו, שבד"כ לא נמצאת באור הזרקורים", סיפר דודו גורש.

"הייתי מאוד מופתע ולא ידעתי שאגיע לנבחרת, אבל אני שמח ומבין היום שברגע שמגיע מאמן זר כל הקלפים פתוחים וכולם מתחילים מאותה נקודה. כיף לעבוד תחת שרביטו של פרננדז. אני מקווה שזה לא יהיה זימון זמני ושאהיה בנבחרת זמן רב".

על כך שהוא משמש רק כשוער שלישי במדים הלאומיים אמר גורש: "ברור לי שיש את דודו אוואט כשוער ראשון. אני בא כרגע כשוער שלישי. אני כרגע מוזמן טרי, ומצידי שכל הזמן יזמינו אותי כשוער שלישי - העיקר להיות בנבחרת".

דודו גורש. "חשבתי שאני בחלום" (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
דודו גורש. "חשבתי שאני בחלום" (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

גורש יודע היטב שזה לא פשוט להגיע לנבחרת מקבוצה כמו עכו: "ברגע שאתה נמצא בעכו הרבה שנים אז אתה נמצא באיזה פינה שלא ממש רואים אותך. אני שמח בחלקי ואני בוחר לא להסתכל על מקומות אחרים. טוב לי איפה שאני נמצא וזה כבוד לעשות היסטוריה עבור עכו ולהיות הנציג שלה בנבחרת".

דודו גורש. יעזוב את הפסטורליה בעכו? (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
דודו גורש (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

"להיות בנבחרת זה אומר שאתה בעצם עם השחקנים הכי טובים שיש. יש לנו מטרה בנבחרת והלוואי שנגשים אותה. אם נצליח, פרננדז יהיה מלך, ואם לא אז לא, ככה זה כדורגל. לי באופן אישי אין ניסיון בזירה הבינלאומית - עד עכשיו הייתי אוהד של הנבחרת ועכשיו אני חלק ממנה".

בנושא אחר: בעניין אחר, טארק נאטור שוערה של מכבי נתניה בעונה שעברה חתם בקבוצה לעונה אחת עם אופציה לעוד ארבע שנים.