מאור ואוהד בוזגלו. האח הבכור יוצא להגנה (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
מאור ואוהד בוזגלו. האח הבכור יוצא להגנה (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

סאגת מאור בוזגלו לא יורדת מהכותרות כבר תקופה לא קצרה. מהרגע שבו הכריזה מכבי תל אביב בצעד חד צדדי לוותר על שירותיו של השחקן שמענו את יעקב בוזגלו, אביו של מאור, יוצא להגנת הכוכב ומלך הבישולים של הצהובים ב-3 העונות החולפות.

היום (שישי) בפעם הראשונה, אנחנו שומעים צד נוסף לסיפור. הצד הזה הוא אחיו הבכור של מאור, אוהד בוזגלו, שבכל התקופה האחרונה ישב, שמע וראה את הנזק התדמיתי שנעשה לאחיו על גבי העיתונים ואתרי האינטרנט השונים, כך על פי דבריו.

"אני מאוד מקווה שמאור ייצא לקבוצה בחו"ל ואני חושב שהוא יכול להשתלב בצורה יפה בכל ליגה ולא משנה כמה הליגה היא בכירה, מה שאנחנו רוצים זה שיהיה טוב למאור ושלא יגרם לו נזק מעבר למה שכבר נגרם. אני איש מקצוע, מאמן, ואני חושב שאבא שלי הוא אסטרטג גדול והחלק שלי עם מאור זה רק להביע חוות דעת מקצועית כמאמן. ביני ובין מאור יש מערכת יחסים של כבוד, ממש כמו מאמן - שחקן אז ככה אני יכול להגיד לו את הדברים מנקודת מבט של מאמן", אמר אוהד בוזגלו.

אוהד הוא אחד מהמאמנים הצעירים ביותר בכדורגל הישראלי, סה"כ בן 29 וכבר מאמן את עמישב פ"ת בליגה א' דרום, הליגה השלישית בארץ.

מאור בוזגלו מאוכזב (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
מאור בוזגלו מאוכזב (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

בוזגלו המשיך ואמר: “ממבט של מאמן אני יכול להגיד שמכבי קצת סוטים מהנושא. בשורה התחתונה הכל זה מאמן ואם הוא רוצה שחקן, שהוא דרך אגב אחד היחידים שמשחק בנבחרת מכל הקבוצה, אז שום דבר לא יכול לגרום לו לחשוב אחרת. הצוות המקצועי הוא זה שהחליט שמאור לא בתוכניות, ולי כמאמן זה נראה מוזר כי איך אפשר לוותר על שחקן כל כך משמעותי ברמה של להמשיך לשלם לו, לתת לו להתאמן ולא להכניס אותו לתוכניות".

"בשבילי מאמן זה הכל, עליו יקומו ויפלו דברים. מה שהוא רוצה יכול לקרות בקבוצה, אז המעטפת היא יפה אבל שחקן כדי למצות את המקסימום צריך גיבוי אך ורק ממאמן. גם אם כל העולם מסביב יפרגן, קהל, בעלים הכל, כל עוד המאמן לא מפרגן השחקן לא יתרומם".

מאור בוזגלו (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
מאור בוזגלו (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

אוהד, הבן הבכור למשפחת בוזגלו, היה שחקן כדורגל אף הוא בעברו, אך עקב קבלת החלטות לא נכונה סיים את קריירת המשחק שלו. המקרה האישי שלו הוא כתמרור אזהרה לאחיו, מאור, במטרה שלא יחזור על עצמו. הוא רוצה לראות את מאור מצליח ויותר חשוב מזה, כאחיו הבכור, הוא רואה את עצמו כחייב להיות שם למען אחיו הקטן.

"אנחנו כמשפחה לא אוהבים את הדיבורים ולא מחפשים תקשורת ואנחנו לא גאים בזה שאנחנו מושכים אש, סך הכל אנחנו משפחה חמה ואוהבת, ששומרת אחד על השני כמו שצריך להיות בכל משפחה מתוקנת. שום דבר לא ישבור את האחידות בינינו שעליה גדלנו וחונכנו, גם לא אותם אנשים שמקבלים תמונה לא אמינה מגורמים אינטרסנטים כאלה ואחרים".

בימים האחרונים, מאז הפרסומים כי מאור בדרך לפולין, ישנם טענות כי אוהד "ליכלך" על שחקנים ישראלים וביניהם תמיר כחלון ומאור מליקסון.

מאור בוזגלו (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
מאור בוזגלו (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

בוזגלו הרגיע וענה לכל מי שמנסה ליצור חיכוכים על גבו: "אני חלילה לא ממעיט מערכם של שחקנים אחרים, זה הדבר האחרון שאני אעשה בתור מאמן בטח שבטח לגבי שחקנים כמו מליקסון וכחלון שאני מעריך מאוד. אז ככה שחוץ מלפרגן ולהגיד דברים חיוביים לא אמרתי כלום. אני רק רוצה שאחי ימצא את מקומו ויעשה את הדבר שהוא עושה הכי טוב וזה לשחק כדורגל. אני באמת לא מבין את הפרסומים בימים האחרונים שהופיעו בשמי, אני לא אמרתי שמאור מליקסון או כחלון פחות טובים ממאור בוזגלו, כל אחד מהם הוא שחקן שונה בעל איכויות משלו. מבחינתי, למאור שלנו יש אינטיליגנציית משחק גבוהה מאוד".