כמה תקוות המשחק בין מכבי חיפה למכבי ת"א סיפק בצד הירוק למרות ה-1:1 ובעיקר בגלל יכולת טובה. הירוקים המשיכו להתרחק מהמקום הראשון עם 1:1 חלש מול אחת מהקבוצות החלשות בליגה, הפועל ב"ש, וההופעה הראשונה של גיא לוי במשחק רשמי על הקווים.

בנוסף לרימון העשן שנזרק במהלך הדקות הראשונות היה גם כדורגל ושני שערים במהלך המחצית הראשונה סגרו את הסיפור.

יוסי שבחון השתלט על הריבאונד בדקה ה-20 וכבש מקרוב. אייל משומר ביצע בצורה טובה בעיטת עונשין מ-11 מטרים עמוק בתוך תוספת הזמן של החלק הראשון.

מאמן מכבי חיפה, אלישע לוי התבטא בסיום: "במחצית ראשונה לא שיחקנו טוב, לא ברצף, עשינו דברים טוב עד השליש האחרון שם צריך להיות יותר מרוכזים ויותר שקטים, לעשות גולים. נראינו טוב יותר ולחצנו. יש בעיה בסיומות. השחקנים הצעירים מגיעים ולא לוקחים החלטות נכונת. צריך לעשות גולים וזה ההבדל, אנחנו עובדים על זה וזה ישתלם. ברור שאנחנו לא צוברים מספיק נקודות, צריך לדעת לנצח גם כשלא משחקים טוב. הליגה ארוכה ונצמצם פערים.

קצת אחרי כן אמר אלישע לוי לשבת של כדורגל ב-102FM: "אני מאוכזב מאוד מהמשחק. כל משחק הוא אחר. הפועל ב"ש נתנה את כל כולה והקשתה עלינו. אנחנו צריכים לנצל הזדמנויות לא מספיק ללחוץ, כדור אחד ברשת, זה עושה את ההבדל. עדיין במשחק הזה למרות שב"ש התאמצה הכדור היה בשליטתנו היינו חייבים לנצח, אנחנו צריכים להשתפר. יניב קטן שחקן חשוב וגולסה ואחרים צריכים לנצל הזדמניות בלי כל קשר לקטן".

אלישע לוי (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
לוי: "צריך לעשות גולים וזה ההבדל" (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

כובש השער של מכבי חיפה, אייל משומר סיפר: "אין ספק שזו תוצאה מאכזבת עבורונו, פתחנו את המשחק לא הכי טוב, אבל במחצית השניה השתלטנו יותר על המגרש, אך לצערנו לא תירגמנו את זה לשערים וחבל. מה שלא עובד אצלנו בתקופה האחרונה זה שאנחנו לא מבקיעים שערים, זה הדבר היחיד שלא עובד. הקבוצה משקיעה ולוחמת, אנחנו מגיעים למצבים אבל לא מצליחים לסיים, אני בטוח שזה ישתפר בהמשך".

בהתייחס להיעדרותו של הקפטן, יניב קטן, אמר משומר: "אין ספק שיניב קטן היה חסר בעיקר באמצע כדי שיחזיק את הכדור ויכניס כדורי עומק, אבל אנחנו צריכים לדעת להסתדר בלעדיו".

כתבנו דורון בן דור מוסיף כי הקפטן יניב קטן ינסה לחזור ביום שני להתאמן ורק לאחר מכן ניתן יהיה לדעת אם יהיה כשיר למשחק מול סטיאווה בוקרשט ביום חמישי. בקבוצה קיימת אכזבה מהחלוץ מרלון דה חסוס, בעיקר בשל העובדה שהוא לא כובש. השחקנים הופתעו כאשר התברר שדלה ימפולסקי שוב מוצא את עצמו ביציע.

גיא לוי: "לא אעשה השוואות"
מנגד, מאמן הפועל ב"ש, גיא לוי, סיפר: "האמת היא שבמחצית הראשונה היה לנו מומנטום לעשות את השני ואני לא בטוח שחיפה היתה יוצאת מזה. הגענו לכמה חצאי הזדמנויות עם מהירות בהתקפה. הגיע השער של חיפה ששיבש לנו והתמודדנו עם מכבי חיפה שהיא קבוצה טובה, לא הכל עשינו טוב. אני חושב שאנחנו יכולים לשחק טוב יותר מזה, הרבה יותר טוב מזה".

על הצורה בה נראתה ב"ש אמר: "לא רוצה לעשות השוואות כי זה לא פייר. דברים לא הסתדרו וזה קורה בכדורגל. כישרון יש והיום זה רק ההתחלה זה יכול להיות טוב יותר. אני מרוצה משחקני החיזוק. גארידו שיחק והיה טוב. לויטה הציל שער בטוח ועשה הרבה הצלות טובות. זה לא עניין שלי לקחת את הקבוצה למקום טוב, לא אני אקח, זו לא תצוגה של איש אחד. זה מועדון גדול מאוד ויש פה פוטנציאל אוהדים אדיר. כל הדברים ביחד יחברו קבוצה מצוינת, צעד אחרי צעד, רוצים להשאר בליגה".

גיא לוי (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
גיא לוי (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

מאוחר יותר, דיבר מאמן הפועל ב"ש, גיא לוי בתכנית, שבת של כדורגל ואמר: "היה אתגר מקצועי מאוד גדול מכבי חיפה קבוצה טובה. בכלל להיכנס לקבוצה בסיטואציה כזאת זה אתגר מאוד גדול מבחינתי. שחקנים צריכים ללמוד אותי וכל המערכת ביחד תצליח. חבל שלא הבקענו את השער השני. אני חושב שהיה מומנטום במשחק שהינו קרובים לשני והייתה לנו בעיטת עונשין שהייתה בקורה אם השני היה נכנס חיפה לא הייתה יוצאת מזה בסופו של דבר. יש לנו הרבה עבודה. השלב הראשון מבחינתי הוא להכיר את הקבוצה, לפתח אותה ולהביא את פוטניצאל השחקנים לידי ביטוי".

"קשה להגדיר אותה לאחר עשרה ימים. יחד עם זאת צריך לחזק את השחקנים שלנו קודם כל ולאחר מכן לבחון אופציות חיזוק אם בכלל בינואר. אלונה פיתחה מועדון מהבכירים בארץ. לפני שלוש שנים לא הייתי סגור על עצמי ועכשיו בקדנציה השניה שלי אני יותר בטוח אני מבין את הכיף שיש בכדורגל, התגעגעתי לזה אני שמח לחזור ולפעמים שאתה בחוץ אתה לומד להעריך".

אוהד לויטה בהופעת הבכורה במדי ב&"ש (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
אוהד לויטה בהופעת הבכורה במדי ב&"ש (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

שוער ב"ש, אוהד לויטה, התבטא גם הוא בסיום: "שמו לי צעיף על הצוואר כי היה לי קצת קר. אמרתי כל השבוע שאני מחכה לדקה הראשונה, להיות על הדשא. להיות ארבעה חודשים בחוץ ולראות את כל הליגות מתחילות ומשחקות זה קשה אבל מבחינתי היה משחק טוב ואני ממשיך הלאה. לא רוצה להשוות למה שהיה קודם, לא הייתי פה ולא אחרים. באנו השבוע עם רצון לצאת לדרך חדשה אחרי הניצחון במחזור הקודם. חבל על הפנדל כי רצינו לנצח".