הבעלים החדשים של בית"ר ירושלים, אדם לוין ודן אדלר, דחו הצעה שהגיעה מצד אנשיו של איש העסקים, גומא אגייאר, להיכנס כשותף בקבוצה. השניים ערכו מרתון של פגישות לפני שטסו חזרה לארצות הברית, כל זאת כדי להגיע מוכנים לבית המשפט ביום שני שידון בצו המניעה שביקש אגייאר על רכישת המועדון הירושלמי.

בבית"ר מאמינים כי אין לגומא אגייאר "קייס" וכי במקרה הגרוע ביותר מבחינתם יפסוק בית המשפט כי 400 אלף הדולר שאדלר ולוין צריכים לשלם לנושיו של ארקדי גאידמק כחלק מעסקת העברת הקבוצה לידיהם הם דמי רכישה ושסכום הכסף הזה יעבור אגייאר (מתוקף ההסכם לפיו אגייאר יקבל כל סכום עד ארבעה מיליון דולר מדמי רכישת בית"ר ירושלים).

במקרה שכזה יצטרכו השניים להעביר את 400 אלף הדולר שאותם התחייבו לשלם לנושיו של ארקדי גאידמק לחשבון הבנק של גומא אגייאר ולשלם 400 אלף דולר נוספים לנושיו של ארקדי גאידמק.

אפשרות נוספת היא שבית המשפט יפסוק כי 400 אלף הדולר שהשניים צריכים להעביר לנושיו של ארקדי גאידמק הם חלק מההתחייבויות העתידיות של המועדון כמו למשל החובות של הקבוצה לספקים, חוזים חתומים לעונה הקרובה, גירעון מהעונה שעברה וכו', ולכן אין לראות בזה כדמי רכישה. בבית"ר מקווים מאוד כי ביום שני בית המשפט יגיע לידי החלטה ולא יגרור את הנושא מכיוון שכרגע הקבוצה תקועה בכל מה שקשור להכנות המקצועיות לעונה הקרובה. 

אדלר ולוין. הכסף עדיין לא עבר (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
אדלר ולוין. יהיו הבעלים היחידים (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

"מחנה האימונים בוטל, אנחנו לא יכולים להחתים שחקנים ועד שראינו את האור בקצה המנהרה הקבוצה שוב בהקפאה בגלל גומא אגייאר. אנחנו ניאלץ להמתין להחלטת בית המשפט. גומא פוגע בבית"ר ובהכנות שלנו לפתיחת העונה", נמסר מהקבוצה.

במועדון לא סתם מכוונים אצבע מאשימה לאיש העסקים, כולם בטוחים כי אגייאר בתוך תוכו יודע שהקבוצה לא תעבור לידיו אחרי שאינספור פעמים הוגשה לו טיוטת חוזה לקבלת הקבוצה ללא תמורה והוא לא טרח להחזיר תשובה לאנשיו של ארקדי גאידמק. צו המניעה על מכירתה של בית"ר מונע החתמות של שחקנים זרים ושל משה בן לולו, תומר בן יוסף ומושיקו מישאלוף וגם את החתמתו של איציק עובדיה לצוות המקצועי. גם מחנה האימונים בגרמניה אליו היתה אמורה הקבוצה לטוס בוטל בעקבות המהלך של אגייאר.

לצד העובדה שברמה המקצועית הדברים די תקועים, בעלי הקבוצה החדשים כבר סיכמו עם היו"ר קורנפיין על מסגרת תקציב שיעמוד על כ-27 מיליון ש"ח. כחלק ממנו מתבסס על השקעת בעלים של כ-3.5 מיליון דולר והכנסות צפויות שהמועדון מייצר על סך 15 מיליון ש"ח. כמובן שהתקציב עשוי להשתנות בהתאם לרצון של בית"ר להתחזק ועשוי להגיע עד לכ-30 מיליון ש"ח.

כץ ואגייאר (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
כץ ואגייאר (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

כל הפעולות הנדרשות להעברת הבעלות של הקבוצה לידיהם של אדם לוין ודן אדלר בוצעו ביומיים האחרונים ויעברו לאישור ההתאחדות לכדורגל ולבקרת התקציבים לאחר פסיקת בית המשפט ביום שני.

החלה מכירת המנויים
משחקי הבית של בית"ר בפתיחת העונה ועד לתחילת חודש נובמבר יתקיימו באצטדיון רמת גן בשל השיפוץ שעובר אצטדיון טדי. כך, שעל פי התכנון המקורי בית"ר תחזור לשחק בטדי רק במשחק מול מכבי חיפה.

היום החלה הקבוצה במכירת המנויים לעונה הקרובה. מחיר מנוי מבוגר ליציע המזרחי/מערבי עולה 900 ש"ח (בעונה שעברה היה 1000 ש"ח), מחיר מנוי נוער ליציע המזרחי/מערבי עומד על 500 ש"ח (בעונה שעברה 600  ש"ח), מחיר מנוי מבוגר למערבי מסומן עולה 1100 ש"ח, מחיר מנוי נוער למערבי מסומן: 650 ש"ח.

אוהדי בית&"ר ירושלים. החלה מכירת המנויים (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי בית&"ר ירושלים. החלה מכירת המנויים (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

כל מנויי בית"ר ירושלים ליציע המערבי והן ליציע המזרחי בטדי, ישבו באצטדיון רמת גן בשער 3 המרכזי של היציע המערבי. אוהדים שירכשו מנוי ליציע המערבי מסומן בטדי, יישבו באצטדיון רמת גן בתא המוזמנים במקומות מסומנים. עם החזרה לאצטדיון טדי, יישבו האוהדים במקומות המסומנים ביציע המערבי על-פי המיקום המצוין על המנוי.