אלי טביב. לא קרא את המכתב של הראל (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
אלי טביב. לא קרא את המכתב של הראל (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

אחרי שאחד מבעלי הפועל ת"א, מוני הראל, שלח מכתב, שהפיץ גם לכלי התקשורת, לשותפו אלי טביב, אוהדי הפועל קיוו כי הסוף לניהול הבעייתי של הקבוצה שלהם קרב. במכתב שפורסם לפני יומיים, ביקש הראל מטביב לחזור ארצה בהקדם כדי לסיים את סאגת הבעלות המשותפת שלהם על הקבוצה באמצעות ביצוע הליך ה'במבי'.

האוהדים אף הגדילו לעשות והוציאו הודעה בה ביקשו מטביב להקדים את חזרתו לארץ כדי לבצע את הליך ה'במבי', אולם עושה רושם כי טביב לא ממהר לחזור לישראל, מה שעל פי גורמים בהפועל ת"א עשוי להפריע לקבוצה להתחזק כראוי. בשיחה מארצות-הברית אמר טביב ל-ONE: "לא קיבלתי או קראתי את המכתב של מוני, הוא נמצא אצל עורך הדין שלי".

לשאלה האם לאור בקשת האוהדים והמכתב של מוני הראל הוא מתכוון להקדים את חזרתו לישראל לצורך קידום הליך ה'במבי' אמר טביב: "שאלת אותי שאלה ועניתי, אני בנסיעות ואחרי שאקרא את המכתב אחליט מה לעשות".

הפועל ת"א הכניסה העונה לקופתה סכומים נכבדים מאוד הן מליגת האלופות והן ממכירתו של דגלאס דה סילבה תמורת 2.6 מיליון יורו לזלצבורג. נדמה היה כי לאדומים לא תהיה בעיה להביא בלם ברמה גבוהה שייכנס לנעליו של הברזילאי לאור סכומי הכסף הגדולים שנמצאים בחשבון הבנק של האדומים. אולם נראה כי בהנהלת המועדון לא מוכנים לשפוך כסף על רכש בינואר.

בין הפועל ת"א לפרטיזן בלגרד, קבוצתו של הבלם מרקו יובאנוביץ', כבר היו הבנות בתחילת המשא ומתן על כך שאם האדומים ירצו לרכוש אותו, הם ישלמו 800 אלף יורו. למרות זאת, בהנהלה הודיעו לסרבים כי הם החליטו שלא יוציאו יותר מ-500 אלף יורו על בלם בחלון ההעברות הנוכחי, מה שהתקבל בהפתעה בפרטיזן, שם היו כבר מוכנים להשלים את העיסקה.

לאחר שנרגעו מקבלת ההודעה המפתיעה מהפועל ת"א על הסכום, החליטו הסרבים לבוא לקראת הפועל והורידו את הדרישה הכספית שלהם ל-700 אלף יורו. אבל אף על פי שבצוות המקצועי רצו לראות בקבוצה את יובאנוביץ', הנחשב לבלם בעל מוניטין טוב באירופה ומבוקש על ידי מספר קבוצות ובהן גלאטסראיי הטורקית, בהנהלת האדומים מסרבים לשלם עבורו יותר מחצי מיליון יורו, ופנו לבלם ז'ילינה, מריו פצ'אלקה.

מריו פצ´אלקה. יש בלם חדש להפועל (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
מריו פצ´אלקה בליגת האלופות. הפועל ת&"א פנתה לבלם (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

פצ'אלקה בן ה-30, המיוצג בישראל על ידי סוכן השחקנים שלמה שטרן, נחשב אמנם לבלם בעל ניסיון עשיר ואף רשם חמש הופעות בליגת האלופות העונה עם קבוצתו. מצד שני, קשה לומר שלז'ילינה היה קמפיין מוצלח, שכן היא ספגה 19 שערים, כולל שביעייה מצ'לסי, ולא הצליחה לאגור ולו נקודה אחת.

האדומים פנו לז'ילינה וביקשו לדעת מהו סכום הפיצוי אותו דורשים הסלובקים עבור פצ'אלקה. למרות שעל פי ההערכות מדובר בסכום נמוך ממה שדורשת פרטיזן על יובאנוביץ', בהפועל טרם התקבלה תשובה.

יובאנוביץ´. עדיין לא ירד מהפרק (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
יובאנוביץ´. עדיין לא ירד מהפרק (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

בתקשורת הסלובקית מתארים את פצ'אלקה כבלם חזק, אבל לא יוצא דופן, וכתב באחד מאתרי האינטרנט הסלובקיים אמר עליו בשיחה עם ONE: "הוא נחשב לבלם טוב ויציב בדרך כלל בליגה הסלובקית, אבל קשה לי להאמין שבהפועל ת"א בונים עליו לליגת האלופות בעונה הבאה. כבר הוכח שהוא לא מסתדר ברמות האלה. אולי הם רק רוצים למלא את החלל עד סוף העונה אחרי עזיבת הבלם הברזילאי שלהם".

יש לציין שעל אף המשא ומתן עם פצ'אלקה וההחלטה שלא להוציא יותר מחצי מיליון יורו על יובאנוביץ', מועמדותו של הסרבי טרם ירדה מהפרק וייתכן כי בכל זאת יהיו התפתחויות בכיוון שלו, אם פרטיזן תסכים להפחית מדרישתה.