רצף המשחקים של מכבי פתח תקווה ללא ניצחון לא נעצר גם אמש (שבת) לאחר שהקבוצה רשמה 0:0 מול הפועל באר שבע בווסרמיל ולמעשה סגרה שבעה משחקים מאוד מאכזבים בהם לא הצליחה להשיג את מלוא הנקודות. המלאבסים לא טעמו את הטעם המתוק של ניצחון מאז ה-21 בספטמבר כשגברו 1:3 על אשדוד וזה ללא ספק יותר מידי עבור הקבוצה שבשנים האחרונות התרגלה להתמקם בחלק העליון של הטבלה.

מאז הגעתו של אייל לחמן במקומו של מרקו בלבול לפני כחודש, המלאבסים סיימו שני משחקים בתיקו והפסידו פעמיים בארבעה משחקים אך בקבוצה ציינו כי נראה שהשחקנים מתחילים להבין את השיטה של לחמן וכן הביעו ביטחון כי התוצאות הטובות יגיעו בהקדם.

בצוות המקצועי הביעו שביעות רצון גדולה גדולה מהיכולת שהציגה החוליה האחורית וציינו כי ב"ש לא הגיעה למצב אחד מסוכן כל המשחק. מלבד חוליית ההגנה מי שזכה למחמאות על משחקו היה הקשר הצרפתי, סבסטיאן סנסוני, שהציג יכולת טובה מאוד ושיפר את מעמדו לקראת פתיחת חלון העברות בחודש ינואר.

בפ"ת מעוניינים לבצע מספר שינויים בסגל בחלון ההעברות ולא מן הנמנע כי מי שימצאו את עצמם מחוץ לקבוצה יהיו ג'סטיס וומפור ומריו צ'ארביץ' אשר במועדון מאוכזבים מהיכולת הדלה שהציגו עד כה. מצבם של השניים לא מזהיר כלל לאחר שמול ב"ש ישב וומפור על הספסל בעוד שצ'ארביץ' שיחק חמש דקות בלבד. בקבוצה לא יעמדו בדרכם אם יבקשו לעזוב נוכח הפיחות במעמדם אך יודעים כי שכרם הגבוה יכול להוות מכשול כבד בדרך לפרידה אפשרית.

צמח: "ההוא למעלה לא רצה שאהיה העונה במכבי ת"א"
קשר הקבוצה, ציון צמח, שקיבל את חולצת ההרכב הראשון לאחר תקופה ארוכה והציג משחק טוב אמר: "זה משחק שביעי ברציפות שאנחנו לא מנצחים וברור שזה מאכזב, אנחנו בתקופה פחות טובה אבל נעבוד קשה כדי לצאת מהמשבר ואני מקווה שזה יקרה כבר במשחק הקרוב נגד בני יהודה. ברור שאנחנו מאוכזבים מפתיחת העונה כי רצינו להיות יותר גבוה בטבלה אבל אני מאמין שנגיע למעלה אחרי שנשיג כמה ניצחונות רצופים".

על  רצף המשחקים ללא ניצחון שלא נקטע אמר: "זה קורה לפעמים שקבוצות לא מצליחות לנצח כמה משחקים, כמובן שלכל משחק אנחנו מגיעים במטרה לנצח. מבחינה אישית אני מרוצה שפתחתי בהרכב ושיחקתי כמעט משחק מלא אחרי תקופה לא קצרה. באתי למכבי פ"ת כדי לשחק וכמובן שאני מאוכזב שזה לא עזר לקבוצה לנצח". "לחמן מאמן מצוין וכל יום שעובר אנחנו מכירים אותו יותר ויותר, מבינים את שיטת המשחק שלו ואת הדרישות שלנו ואני מקווה ובטוח שהתוצאות יגיעו בהמשך", התייחס צמח לעובדה כי השינוי בעמדת המאמנים עדיין לא נשא פרי.

מימון, אלבז, קבהא וצמח. אכזבה בפ"ת (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
מימון, אלבז, קבהא וצמח. אכזבה בפ"ת (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE
בן חיים ולחמן (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
בן חיים ולחמן בגשם בווסרמיל. (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

כשנשאל האם לאחר ההפסד של מכבי תל אביב להפועל עכו וחוסר השקט במועדון הצהוב הוא שמח כי הוא הושאל השיב: "אין פה עניין של מצטער או לא מצטער, מה שההוא למעלה קובע זה מה שיהיה ואם הוא הפנה את דרכי למכבי פ"ת ולא רצה שאהיה בת"א, כנראה זה מה שצריך היה להיות. אני מסתכל רק על הקבוצה שלי ולא על קבוצות אחרות, זה לא ענייני מה קורה למכבי".

החלוץ הקמרוני, דומיניק וואסי, צפוי להמשיך להיבחן בקבוצה בימים הקרובים לפני שלחמן יגבש את החלטתו הסופית.