במשך 69 דקות במכבי חיפה לא הבינו מה קורה בקרית אליעזר. הירוקים היו באותן הדקות ב-1:1 מול בוראץ בניה לוקה והמשחק הראשון בסיבוב המוקדמות השני של ליגת האלופות נראה כמו סיוט מתמשך. 11 דקות לאחר מכן, לוח התוצאות באצטדיון החיפאי הראה 1:5 לחניכים של אלישע לוי שסגרו כבר הערב (רביעי) את הסיפור בדרך לסיבוב המוקדמות השלישי.

הבוסנים, שאומנם הדהימו בדקה ה-24 עם שער יתרון מפתיע, יצטרכו כעת נס כדי להדיח את מכבי חיפה בגומלין שיערך בשבוע הבא. וויאם עמאשה (שלושער), דלה ימפולסקי (שער ובישול) ואייל גולסה (שער ושני בישולים) הם אלו שאחראים על המהפך של האלופה שיכולה לסמן וי אחרי המבחן האמיתי הראשון שלה במשחק שפתח מבחינתה את עונת 2011/12.

המאמן אלישע לוי אמר בסיום: "התחיל קשה מאוד, אני חושב שדווקא בעשרים הדקות הראשונות שיחקנו מסודר, אבל היינו חסרי מחץ. בהתקפה הראשונה, כמו שהרבה פעמים בכדורגל קורה, מצב נייח, חור בצד שמאל וקיבלנו גול. החלפנו מערך ועשינו שער לפני החצי. בחצי השני שיחקנו כמו שאני רוצה שמכבי חיפה תשחק. עשינו ניצחון חשוב, במפעל כזה זה אף פעם לא קל. צריך לבוא לבוסניה ולעשות מה שצריך כדי לעלות לשלב הבא".

אלישע לוי מאושר.
אלישע לוי מאושר. "הראינו אופי" (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

"זה לא רק עניין של שני חלוצים, אלא גם מבנה הקישור. תמיד במשחק ראשון צריך לראות מי נגד מי. אנחנו עוברים ממערך למערך, עשינו מה שצריך עם השחקנים שנכנסו. יצאנו ממצב לא פשוט לתוצאה טובה", המשיך אלישע.

ערימת שחקנים על עמאשה, גולסה זוכה לברכות מסיידו ופילאבסקי (יניב גו
ערימת שחקנים על עמאשה, גולסה זוכה לברכות מסיידו ופילאבסקי (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

המאמן הוסיף: "ידענו לבוא מהצדדים ועשינו גולים יפים מאוד. אנחנו צריכים להסתכל על החצי השני, ככה צריך לשחק כדורגל. בסוף היינו עם ארבעה חלוצים על המגרש, צריך למצוא עכשיו את האיזון".

וויאם עמאשה חוגג. שביעות רצון בחיפה מהרכש (יניב גונן)
עמאשה חוגג, טוואטחה בא לברך. אלישע: &"עשה דברים יפים&" (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

על וויאם עמאשה אמר: "עמאשה עשה דברים יפים, הוא מתאמן מאז מחנה האימונים. הוא הגיע אלינו לפני שבועיים, זה מעט מאוד זמן כדי להתחבר אבל אני שמח שהוא עשה את זה מהר מאוד והוא יהיה הרבה יותר טוב".

כובש השלושער, עמאשה, אמר בסיום: "לא חלמתי על בכורה כזאת אבל זה לא שווה כלום אם לא נעבור שלב. חייבים לעלות לליגת האלופות. אלישע נתן לנו בהפסקה הוראות כמו שצריך, אני שמח שהלך לי היום. השילוב עם דבאלשווילי בלבל את הבלמים שלהם קצת".

ימפולסקי חוגג (יניב גונן)
ימפולסקי בטירוף. המחליפים הביאו שינוי למשחק (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

הקשר אייל גולסה הוסיף: "שמח שהיה לי משחק טוב היום, אני רוצה לחזור ליכולת לפני הפציעה שהיתה לי, לבוא יותר לידי ביטוי במשחקים והיום זה קרה. היה משחק לא קל, חזרנו מפיגור והראינו יכולת טובה. יקח לנו קצת זמן להתחבר, שיחקנו כדורגל טוב ואני מקווה שנעלה מהמוקדמות ונעשה מה שעשינו בפעם שעברה טוב יותר".

צבטקוביץ' הוזה? "יש לנו עוד סיכוי בגומלין"
מאמן בוראץ, זבזדן צבטקוביץ', משום מה נותר אופטימי לאחר המשחק: "נאלצתי להחליף את בוייאן מרקוביץ' בגלל פציעה וזה שינה קצת את המשחק. אנחנו עדיין לא מרימים ידיים ויש לנו עוד סיכוי בגומלין. הלחות מאוד הפריעה לנו, אנחנו לא רגילים למזג אוויר כזה. החזקנו מעמד 70 דקות אבל במכבי חיפה הכניסו שחקנים טובים ששינו את המשחק. יניב קטן ו-וויאם עמאשה מצאו חן בעיניי".

שאראנוב, סיידו (יוסי ציפקיס)
שאראנוב וסיידו מודים לקהל בסיום (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

אזולאי, סיידו, ורד (יוסי ציפקיס)
ורד, אזולאי, סיידו ושאראנוב מודים לאוהדים (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE
עידן ורד (יוסי ציפקיס)
עידן ורד. חיפה השיגה מקדמה חשובה (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE
עמאשה חוגג (יניב גונן)
עמאשה חוגג: &" (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE